Розрахунок собівартості запасів

Розрахунок собівартості запасів проводиться по всьому підприємству за довільний період часу (від одного дня до одного місяця). Розрахунок проводиться за номенклатурою (артикулом), ціноутворюючим атрибутам, об'єктами обліку (категоріями номенклатури), а також за партіями запасів. Результат розрахунку актуалізується (тобто записується в картотеках і в документах витрат) після завершення розрахунку.

Розрахунок собівартості бажано проводити щомісяця. Формування документа Розрахунок собівартості запасів проводиться в системі Логістика / Облік запасів в модулі Розрахунок собівартості запасів.

В Реєстрі відомостей розрахунку собівартості можна створити одну відомість і також декілька відомостей одночасно.

Якщо потрібно провести розрахунок собівартості на певну дату або такий розрахунок проводиться щодня (створюється одна відомість), то необхідно перейти по пункту меню Реєстр/Створити. У вікні Розрахунок собівартості у полі З___ буде автоматично зазначена дата після дати останнього розрахунку собівартості (воно завжди неактивне). В полі по____ проставити потрібну дату і натиснути кнопку ОК.

Відкриється вікно Обліковий період (розрахунок собівартості), де в полі Тип об'єкту обліку можна вибрати Всі або певну категорію. Також в полі Об'єкт обліку можна вибрати Всі або певний об'єкт. При необхідності вибрати Склад.

Закрити відомість, вона відобразиться в реєстрі документів зі статусом Відкрита і ознакою Не розрахована.

Для групового проведення розрахунку собівартості, наприклад за декілька днів, за один місяць або за декілька місяців, необхідно перейти по пункту меню Реєстр/Групові операції/Створити відомість.

Відкривається вікно Створення відомостей, в якому заповнити наступні поля:

  • У полі З автоматично заповнюється дата початку розрахунку собівартості. Це поле завжди неактивне;
  • У полі ПО автоматично проставляється дата, при необхідності можливо змінити;
  • У полі Період розрахунку обрати потрібний варіант, в прикладі Щомісячно;

    Натиснути кнопку ОК.

Примітка: Якщо буде виконане налаштування щомісячного розрахунку собівартості (в модулі Налаштування на закладці Параметри відмітити Щомісячний розрахунок собівартості), то в такому випадку щоденний розрахунок зробити буде неможливо, тому що період розрахунку система буде проставляти автоматично.

Якщо буде створено дві і більше відомостей, то система видасть Протокол роботи щодо їх створення. Натиснути кнопку ОК.

Створені відомості будуть відображені в реєстрі документів зі статусом Відкрита і ознакою Не розрахована.

Кожну створену відомість можна відкрити подвійним натиском лівої кнопки миші або по клавіші Enter. У вікні Обліковий період (розрахунок собівартості) за необхідно вибрати:

  • Тип об’єкту обліку;
  • Об’єкт обліку;
  • Склад.

В табличній частині вікна відображаються всі позиції номенклатури, по яким проводиться розрахунок собівартості.

По пункту меню Документ / Провести розрахунок виконати розрахунок собівартості. Якщо у відомості виявлені від’ємні залишки, вони відображаються червоним кольором в табличній частині вікна. Необхідно зробити виправлення.

Далі до пункту меню Документ / Закрити відомість проводиться закриття відомості.

Примітка: Якщо в реєстрі відомостей розрахунку собівартості попереду з більш ранніми датами є незакриті відомості, то новостворену відомість закрити неможливо.

Закрити вікно Обліковий період (розрахунок собівартості). Закрита розрахована відомість відображається в Реєстрі відомостей розрахунку собівартості.

В реєстр документів можна провести груповий розрахунок і закриття відомостей. Попередньо виділяти в реєстрі відомості для закриття не потрібно. Перейти по пункту меню Реєстр/Групові операції/Провести розрахунок.

У вікні Розрахунок відомостей зазначити дату кінця періоду розрахунку. Натиснути кнопку ОК.

Система видасть Протокол роботи, де потрібно натиснути кнопку ОК.

В реєстрі документів відомості будуть відображені з ознакою Розрахована. Далі перейти по пункту меню Реєстр/Групові операції/Закрити.

У вікні Закриття відомості зазначити дату, по яку треба закрити відомості. Натиснути кнопку ОК.

Система видать Протокол роботи, де потрібно натиснути кнопку ОК.

В Реєстрі відомостей розрахунку собівартості кожну відомість можна відкрити для перегляду. Для проведення редагування необхідно відкрити відомість по пункту меню Реєстр/Групові операції/Відкрити. Або безпосередньо в документі по пункту меню Документ/Відкрити відомість.

Примітка: Відкрити будь-яку відомість можливо за умови, що відомості розрахунку з датою пізніше ніж дата відомості, що відкривається, теж відкриті.