Рознесення сум операції

При необхідності в деталізації інформації про рух грошових коштів за різними категоріями, виконується рознесення суми операції :

  • за аналітичними картками по пункту меню Операція / Рознесення по аналітичним карткам (комбінація клавіш Alt + А або за допомогою іконки на панелі інструментів – ???).
  • по шифрах платежів/надходжень по пункту меню Операція / Рознесення по статтям… (комбінація клавіш Alt+S або за допомогою іконки на панелі інструментів – ???) відкривається таблиця рознесення по шифрах. Вона заповнюється за допомогою довідників шифрів платежів та надходжень. Загальна сума операції не перевищує суму операції.
Примітка: Для операцій, за якими потрібно рознесення суми по шифрах, проводиться налаштування в модулі Налаштування.
Мал. 1. Рознесення сум по статтям РГК
Рознесення сум по статтям РГК

При необхідності в деталізації інформації про рух грошових коштів по різним аналітичним карткам, виконується рознесення суми операції по кодам аналітичних карток. Для цього по пункту меню Операція / Рознесення по аналітичним карткам (комбінація клавіш Alt + А або за допомогою іконки на панелі інструментів –???) відкривається таблиця рознесення за аналітичними картками. Вона заповнюється по клавіші Ins (по пункту меню Реєстр / Створити або за допомогою іконки на панелі інструментів –???) за допомогою аналітичної картки-реквізитів аналітики, де по клавіші F3 (або подвійне натискання лівою клавішею миші) викликається відповідний довідник і обирається аналітична картка. Загальна сума операції не перевищує суму операції.

Мал. 2. Рознесення по аналітичним карткам
Рознесення по аналітичним карткам

Під час реєстрації операції сума по операції розноситься і по розрахункових документах (отримання оплати або зроблений платіж). Для цього:

  • у таблиці розрахунків (нижнє вікно екранної форми платіжної операції) відкривається вікно Рознесення суми платежу;
  • у полі Документ зі спадаючого списку обирається тип розрахункового документа зі списку, що пропонується, – рахунок / рахунок-накладна / договір / звіт консигнатора / путівка / акт виконаних робіт;
  • у полі Номер зазначається номер документа до оплати, для чого викликається реєстр несплачених документів по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку (???). При реєстрації операції платежів, а також отримання надходження з позначкою Повернення, пропонується реєстр документів постачальників обраного типу. При реєстрації операції надходження, а також платежу з відміткою Повернення, пропонується реєстр документів до оплати. У картку створення переносяться номер і дата обраного документа, а також залишок по документу до оплати;
  • уточняється Сума сплати по даному документу. Введена сума переноситься в базу даних взаєморозрахунків. Сума платіжної операції розноситься по одному або декільком розрахунковим документам, при цьому загальна сума рознесеної оплати не має перевищувати суму операції.

При створенні платіжного документа по одному або декількох документах-підставах їх дані автоматично переносяться в таблицю розрахунків, уточняється Сума сплати за документами.

Мал. 3. Рознесення суми платежу
Рознесення суми платежу

Рознесення сум можливе і в автоматичному режимі (пункт меню Операція / Автоматичне рознесення сум або комбінація клавіш Ctrl+F3). Проводиться вибір документів або групи документів, за якими здійснюється автоматичне рознесення суми платежу з подальшим рознесенням суми платежів за документами (рахунок, рахунок-накладна). Рознесення суми платіжної операції за податковими накладними, договорами, рахунками, рахунками-накладними створюється і виконується незалежно від доступу до журналів цих документів.