Планувальник
Планувальник служить для виконання певних дій як з участю, так і без участі користувача. Планувальник викликається з вікна Головного меню за пунктом меню Сервіс / Планувальник або по комбінації клавіш Alt + Y.
Планувальник
У верхньому правому вікні показаний список завдань, запланованих поточним користувачем. За замовчуванням виводиться список завдань на поточний день, для перегляду завдань інших днів вибирається необхідна дата на календарі зліва. Планування завдань проводиться кожним користувачем незалежно від інших користувачів, і виконуються завдання тільки при роботі даного користувача в Комплексі. У нижньому вікні знаходиться повна інформація про завдання.
Створення нового завдання в списку завдань проводиться по клавіші Ins, де заповнюються параметри завдання.
Кожне завдання складається з двох груп параметрів: Дія і Подія. Параметри групи Дія визначають, яка мета повинна бути виконана. Комплекс пропонує Запустити модуль, із запропонованого списку вибирається Модуль, який необхідно запустити.
У полі Підприємство необхідно обрати підприємство для якого буде виконано дію. За замовчуванням дія відбудеться у поточному підприємстві. По клавіші F3 відкривається вікно Вибір підприємства, в якому можна обрати для якого підприємства створити дію.
У полі Запускати модуль доступні два способи: З попередженням (за замовчуванням) і Без попередження. Запуск модуля з попередженням буде попереджати про запуск модуля у вигляді вікна з повідомленням, без попередження – автоматично запускатиме модуль для роботи.
Параметри групи Подія визначають, при настанні якої події має бути виконана Дія завдання і регулярність її виконання. Комплекс розпізнає наступні види подій:
- Вхід в систему – дію буде виконано при вході в Комплекс;
- Вихід з Комплексу – дія виконується при виході з Комплексу;
- Завершення модуля – дія виконується при виході із зазначеного модуля;
- Настання часу – дія виконується в зазначений час. Для даного виду події вказується точний час виконання протягом дня або повторення дії, починаючи з зазначеного часу з заданим інтервалом.
У полі Регулярність зазначається регулярність виконання дії:
- Разове – дія буде виконано один раз при першому ж настанні події в день, що відповідає наведеній Даті;
- Щодня – дія буде виконуватися щодня при настанні події, починаючи з Дати початку і до настання Дати кінця, кількість разів виконання Протягом дня (один або кілька) та Час;
- Щотижня – дія буде виконуватися щотижня, починаючи з Дати початку і до настання Дати кінця при настанні події в зазначені дні тижня. Для вказівки днів тижня у вікні Дні тижня, що викликається по клавіші F4, необхідні відзначаються по клавіші Пробіл. Вказується кількість разів виконання Протягом дня (один або кілька) та Час;
- Щомісяця – дія буде виконуватися щомісяця, починаючи з Дати початку і до настання Дати кінця при настанні події у вказане Число місяця. Задається кількість разів виконання Протягом дня (один або кілька) та Час;
- Через вказану кількість днів – дія буде виконуватися з періодичністю відповідно до заданої Кількості днів, починаючи з Дати початку і до Дати закінчення. Поле Дата закінчення є необов’язковою. Задається кількість днів та кількість разів виконання Протягом дня (один або кілька) та Час.
При виборі модуля може бути доступна кнопка Налаштування. Тоді необхідно провести налаштування параметрів запуску модуля.
Якщо Ви увімкнули Завершувати роботу, то після завершення виконання завдання в планувальнику Комплексу робоча стація буде закрита.
Створення задачі
Якщо потрібно запускати кілька модулів, а потім закривати Комплекс, то створюється перше завдання за подією входу в Комплекс. А наступне завдання необхідно поставити на подію завершення першого завдання. У другому завданні встановити параметр Завершення роботи. Спочатку виконається перше завдання, потім запуститься інше, й у кінці, станція закриється.
При виборі модулю Резервне копіювання налаштування може проводити тільки адміністратор зі свого робочого місця.