Звіти

У Комплексі існує кілька видів звітів: системні (поставляються розробником, колір відображення – чорний) і користувацькі (створюються користувачем, як на основі системних, так і «з нуля», колір відображення – синій).

Комплекс дозволяє самостійно створювати вихідні форми, використовуючи як вбудований інструментарій підготовки вихідних форм, так і стандартні засоби налаштування і генерації звітів. При цьому для розробки нової вихідної форми за основу можна взяти вже існуючу форму.

Комплекс містить дизайнери звітів:

 • Генератор FastReport. Заснований на SQL-запитах, які відбирає дані з таблиць БД Комплексу. При розробці вихідних форм за допомогою такого генератора потрібен досвід написання SQL-запитів і інформація про базу даних Комплексу.
 • Генератор FastReport Core для звітів WEB.

Генератор FastReport

Крім перерахованих засобів можуть бути використані продукти сторонніх розробників (наприклад, Crystal Reports), що підтримують роботу з Комплексом через SQL-запити. Також формування звітів може бути реалізовано за допомогою об'єктів доступу до даних Комплексу (COM) і продуктів Microsoft Office (Word, Excel).

Створення звітів описано в Керівництві програміста.

В Комплексі існує декілька варіантів друку звітних форм з реєстрів:

 • Друк реєстру виконується за допомогою клавіші F9 або через пункт меню Реєстр / Друк. При цьому, якщо встановлений фільтр, на друк виводиться тільки відфільтрована частина реєстру.
 • Друк документа, на якому встановлений курсор, з реєстру проводиться по комбінації клавіш Ctrl + F9 або через пункт меню Реєстр / Друк документа.
 • Формування звіту виконується по комбінації клавіш Аlt + F9 або через пункт меню Звіт / Формування звіту.

  Безпосередньо у документах проводиться також формування звітів за допомогою клавіші F9.

  Крім звітів, що розташовані у модулях Комплексу існують окремі модулі Звіти у кожній системі/підсистемі.

  Сформовані звіти можна зберегти у доступних форматах файлів, перелік форматів залежить від встановленого на комп'ютері програмного забезпечення (наприклад, MS Office, тощо ).

  Також через звіти можна експортувати дані - це звіти типу Експорт. Для Вивантаження даних з Комплексу також можна в реєстрах документів та карток обирати пункт Експорт поточного представлення або пункт Зведена таблиця. Таке вивантаження дозволяє отримати звітні, якщо необхідного звіту в системі немає або такі дані потрібні одноразово.

  Для кожного користувача або ролі проводиться Налаштування меню звітів для формування переліку використовуваних звітів.