Керування доступом

У модулі Керування доступом для кожного користувача Комплексу налаштовується доступ до журналів документів, налаштування системи, мережі установ.

Примітка: Функціонал модулю доступний для роботи через тонкий клієнт (десктопна версія Комплексу).
Модуль Керування доступом через тонкий клієнт
Рис. 1. Модуль Керування доступом через тонкий клієнт

Інформація в модулі Керування доступом представлена у формі комбінованого реєстру:

 • у лівій частині розташований перелік користувачів, представлений групами:
  • Загальна – містить перелік зареєстрованих користувачів Комплексу. Налаштування виконуються по кожному окремому користувачу. Користувачі, які відображаються в даному модулі, можуть бути показані всі або ті, яким налаштували доступ до конкретної системи (налаштування Головного меню на вкладці Ролі в системі Адміністратор). Відображення регулюється відміткою в пункті меню Вид / Показати всіх користувачів;
  • Ролі – перелік створених ролей для користувачів. У групі Ролі можна налаштувати ті ж параметри, що і для користувача, або для всіх користувачів даної ролі відразу;
 • у правій частині реєстру розміщена інформація по обраному користувачу та вкладки: Журнали, Параметри, Налаштування, Мережа установ.

На вкладці Журнали налаштовується доступ до створених журналів документів. Внесення змін у налаштування виконується по пункту меню Реєстр / Змінити (по клавіші F4 або за допомогою іконки на панелі інструментів – ). Відкривається вікно Встановлення доступу, в якому зазначаються журнали документів, доступ до яких дозволений даному користувачу, а також на виконання дій Зміна, Видалення, Створення. Якщо в Список доступних журналів внесені зміни, перед виходом з модуля необхідно записати зміни по пункту меню Правка / Зберегти (по клавіші F2 або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

На вкладці Параметри відображається інформація про користувачів (ПІБ), посада, мережеве ім’я, роль. Нижче знаходяться параметри, які використовують для налаштування:

 • Відображати документи лише доступних центрів відповідальності – відмічається при необхідності;
 • Дозволити редагування реєстру кошторисів – відмічається, якщо необхідно вносити зміни в кошторис прямо в реєстрі. Вмикається, якщо використовується модуль Кошторис і план асигнувань бюджетної організації;
 • Дозволити редагування списку груп мережі організацій – встановлюється, якщо необхідно коригувати списки груп мережі організації. Вмикається, якщо використовується модуль Кошторис і план асигнувань бюджетної організації;
 • Зміна статусу кошторису заходів – встановлюється, якщо необхідно змінювати статус кошторису заходів;
 • Зміна статусу документів в модулі кошторисів і планів асигнувань – дозволяє користувачу змінювати статус документів.
Модуль Керування доступом. Вкладка Параметри
Рис. 2. Модуль Керування доступом. Вкладка Параметри

На вкладці Налаштування створюється розмежування доступу до налаштувань даного модуля. У модулі Налаштування для користувача будуть відображатися ті вкладки, які відзначені в налаштуванні доступу. Якщо немає позначених вкладок, то буде видно всі вкладки.

На вкладці Мережа установ налаштовується доступ до груп організацій, що включені до складу мережі установ. Внесення змін у налаштування виконується по пункту меню Реєстр / Змінити (по клавіші F4 або за допомогою іконки на панелі інструментів – ). У вікні Встановлення доступу група організацій та проставляються відмітки-дозволи (за допомогою клавіші Пробіл або шляхом поставлення відмітки за допомогою лівої клавіші миші) на створення, зміну та видалення.