Вимога на відпуск матеріалів
Для вимоги необхідних матеріалів зі складу в реєстрі Вимог на відпустку матеріалів формуються вимоги-накладні на відпуск матеріалів. Вимоги є підставами для формування видаткових ордерів по списанню матеріалів, що відпускаються зі складу. Вимоги на відпуск формуються користувачем або автоматично з Відомості дефіциту матеріалів (Облік виробництва / Додаткові модулі). Відомість дефіциту матеріалів - це розрахунковий модуль, в якому визначається перелік і кількість сировини і матеріалів, необхідних для випуску запланованої кількості продукції, порівнюється із залишками сировини у виробництві і визначається дефіцит (нестача) необхідної сировини у виробництві.
Облік руху матеріалів ведеться в розрізі робочих центрів (виробничих підрозділів), складів і комор цеху. Вибір виробничого підрозділу або місця зберігання проводиться за пунктом меню Вид / Вибір підрозділу.
Відпуск матеріалів у виробництво проводиться на підставі документа Вимога-накладні на відпуск матеріалів. Для формування документа у вікні Вимога-накладні на відпуск матеріалів, заповнюються такі поля:
- Номер - унікальний номер документа. У реєстрі заповнюється автоматично при включеному режимі автонумерація для документа Вимога-накладні на відпуск матеріалів (модуль Налаштування, вкладка Нумерація) або вводиться користувачем;
- Дата - дата створення документа. Заповнюється за замовчуванням системною датою, при необхідності коригується користувачем;
- Приймальник заповнюється автоматично кодом поточного виробничого підрозділу (в залежності від вибору в реєстрі);
- Зміна - при багатозмінному режимі роботи вручну вводиться номер зміни. Режим роботи визначається настроюванням для конкретного робочого центру;
- Здавальник - вибирається з довідника місць зберігання і виробничих підрозділів;
- В поле МВО отримав вибирається з довідника МВО табельний номер і ПІБ матеріально-відповідальної особи - одержувача матеріалів. За замовчуванням поле заповнюється кодом матеріально-відповідальної особи, зазначеним в налаштуванні даного робочого центру (складу чи комори цеху);
- Поле МВО відпустив заповнюється аналогічно табельним номером і ПІБ матеріально-відповідальної особи - здавальника матеріалів. За замовчуванням заповнюється кодом матеріально відповідальної особи, зазначеним в налаштуванні для обраного складу;
- Ордер № - відсутні номери і дата створення прибуткового та видаткового ордерів.
В полі Підстава вибирається документ підстава (Без підстави, Виробниче замовлення). При вказівці підстави Виробниче замовлення при оприбуткуванні матеріалів в робочий центр або комору цеху формується окрема картка запасу з додатковими реквізитами: Номер виробничого замовлення і Дата виробничого замовлення (якщо в модулі Облік виробництва / Налаштування / Параметри встановлено відмітку враховувати виробниче замовлення). При виборі Виробничого замовлення змінюється на обрану групу статус замовлення. При незадоволенні умов зміни статусу на замовлення, в протокол виводиться повідомлення про причини відмови змінити статус документа.
Введення специфікації документа проводиться на підставі картотеки складського обліку. У вікні, що розкрилося Вибір номенклатурних позицій по пункту меню Реєстр / Вибрати номенклатуру відзначаються необхідні позиції і переносяться в документ.
Ціни в специфікацію документа підставляються автоматично з картки складського обліку, з якої списується матеріал.
Згідно з позицією меню Сервіс / Налаштування у вікні налаштування користувача вказуються призначені для користувача налаштування: встановлюється Склад за замовчуванням, Підстава за замовчуванням і позначка Автоматичне формування ордера. Ці налаштування діють у всіх документах за замовчуванням.
Згідно з позицією меню Сервіс / Імпорт продажів з КПМ виконується в документі Імпорт звіту продажів з КПМ (касовий програмний модуль) в специфікацію документа.
Дані про продажі КПМ пише в базу, за допомогою пункту меню ці продажі записуються в накладну.
Необхідно налаштувати КПМ (в системі Адміністратор / Налаштування обладнання).
Після вибору пункту меню, необхідно вибрати КПМ, прив'язаний до складу накладної, після чого виконується закачування даних про продажі КПМ на дату накладної.
Згідно з позицією меню Сервіс / Імпорт специфікації з файлу виконується імпорт даних з файлу.
Для списання матеріалів зі складу, необхідно на підставі даної вимоги сформувати видатковий складської ордер. Формування складського ордера проводиться за пунктом меню Документ / Сформувати ордер. Одночасно з формуванням видаткового ордера по складу матеріали оприбутковуються на виробництво. У заголовку вимоги-накладної в поле Ордер № з'являються номери сформованих складських ордерів, які проглядаються в поле номера.
Редагування таблиці специфікації документа проводиться за пунктом меню Документ / редагування таблиці.
При необхідності вимога-накладна копіюється.