Наряд-завдання
Модуль Наряд-завдання виробництва призначений для ведення внутрішньоцехового обліку операцій.
Наряд-завдання є підставою для виконання робіт і надає можливість враховувати за кожною виконуваною операцією вироблення в одиницях виміру продукції і трудовитрат, а також здійснювати розрахунок незавершеного виробництва.
Наряд-завдання виробництва відкривається на кожен вид продукції (і її компонентів) згідно Плану потреб (Плану запуску), Плану виробництва по підрозділах або План-графіку виробництва. Для продукції, що виготовляється на замовлення, відкривається індивідуальне наряд-завдання (окремо за кожним видом продукції).
Наряд-завдання має кілька статусів:
- Очікування - роботи по наряд-завданню не відбувались;
- Виконується - документ знаходиться в стадії виконання;
- Закрито - всі операції по наряд-завданню завершені;
- Все.
Формування наряд-завдань проводиться автоматично з модуля Календарний план-графік.
Також Комплексом передбачено оперативний тип формування документів руху в наряд-завданні при обліку маршрутизації. Комплексне (оперативне) формування документів руху з НЗД призначене для того, щоб користувач міг у будь-який момент при наявності в ньому АВР, за якими раніше не створювалися документи руху, оперативно формувати документи руху стільки раз і так часто, як йому потрібно. При комплексному (оперативному) формуванні документів створюються одночасно як ПСН (при наявності необроблених раніше АВР на придатну продукцію), так і АПБ (при наявності необроблених раніше АВР на виправний або невиправний брак). Комплексне (оперативне) формування документів руху проводиться циклічно, для кожної знайденої і доступної до обробки операції НЗД по черзі.
Реєстр наряд-завдань представляється в наступному вигляді:
- Всі завдання виробництва - загальний список наряд-завдань, зареєстрованих в Комплексі. Список фільтрується по статусу документа, вибравши значення в полі Статус, розташованому в заголовку таблиці;
- За планом виробництва - перелік наряд-завдань, відкритих в зазначеному плановому періоді. Значення періоду вибирається в полі Період, можливо вказівку статусу виведених документів;
- На замовлення - список наряд-завдань, відкритих для контролю виготовлення продукції щодо виробничих замовлень. Необхідне замовлення вибирається зі списку відкритих виробничих замовлень в поле Замовлення № у верхній частині екрану.
Для перемикання між станами використовується пункт меню Вид / Поточна вистава.
У Наряд-завданні реалізований контроль дат. Якщо НЗД з підставою Без підстави або Виробниче замовлення, то планова дата початку робіт та планова дата закінчення робіт встановлюється за умовчанням рівній даті НЗД. А фактична дата початку робіт встановлюється рівною даті першого АВР і фактична дата закінчення - даті останнього (закриваючого) АВР. Також доданий контроль при створенні АВР - дата АВР може бути не більше поточної дати і не менше дати НЗД.
Згідно з позицією меню Реєстр / Формування нарядів виконується формування нарядів з Наряд-завдань.
Згідно з позицією меню Реєстр / Видалення нарядів виконується видалення нарядів.
Згідно з позицією меню Реєстр / Автоматичне формування АВР (актів виконаних робіт) виконується автоматичне формування Актів виконаних робіт.
Згідно з позицією меню Реєстр / Групове видалення АВР автоматично видаляються акти виконаних робіт.
Згідно з позицією меню Реєстр / Формування документів / Приймально-здавальні накладні виконується формування Приймально-здавальної накладної.
Згідно з позицією меню Реєстр / Формування документів / Акт на виробничий брак виконується формування Акта на виробничий брак.
У документі за пунктом меню Сервіс / Налаштування виробляються призначені для користувача настройки Наряд на завдання:
- Журнал ПСН за замовчуванням - задає журнал за замовчуванням;
- Журнал АПБ за замовчуванням - задає журнал за замовчуванням;
- Заповнення ОЗ для "Довідника груп продукції" - встановлюється значення Поточний рівень групи або Номер рівня групи (в такому випадку потрібне вказання номера рівня);
На вкладці Формування документів встановлюються правила формування документів руху:
- При виконаній першій операції:
- Відмітка Контроль кількості по операції рівній кількості по НЗД - встановлює контроль кількості операцій.
- при зміні номер заходу/цеху по операціях;
- при виконанні останньої операції в цеху;
- при включеному режимі Тільки по останній операції автоматично формується одна Приймально-здавальні накладні за останньою неваріантною операцією документа. Даний режим доступний тільки при відключеному параметрі Враховувати маршрутизацію продукції;
- при включеному параметрі Встановити склад приймальник рівним здавачеві в режимі Тільки за останньою операцією в сформованій Приймально-здавальній накладній за замовчуванням встановлюється цех-приймальник рівним цеху-постачальника з можливістю коригування приймальника. Даний режим доступний тільки при відключеному параметрі Враховувати маршрутизацію продукції.
На вкладці Дата документів задається спосіб установки дати документа руху:
- рівній Даті НЗД (датою денних наряд - завдань);
- рівній Поточній даті;
- рівній Даті АВР (даті акту виконаних робіт) - вибір можливий тільки за наявності точного перемикачі При зміні номера заходу/цеху по операціях або При виконанні останньої операції в цеху розділу Правила формування документів руху;
- рівній Факт. даті початку робіт;
- рівній Факт. даті закінчення робіт - вибір можливий тільки за наявності точного перемикача При виконанні останньої операції в цеху розділу Правила формування документів руху.
На вкладці Списання матеріалів встановлюється спосіб списання витрат матеріалів:
- Списувати матеріали при сформованих датах руху;
- Списувати за замовчуванням:
- На АВР;
- На дати руху;
- На НЗД по підрозділах.
На вкладці Різне встановлюються наступні параметри:
- Відмітка Вводити Вид оплати в АВР - дозволяє введення виду оплати в Акт виконаних робіт;
- Успадковувати НЗД при копіюванні - при встановленій позначці при копіюванні підставою виступає копійоване наряд-завдання з можливістю змінювати поле Кількість;
- Закривати НЗД з невиправним браком за замовчуванням;
- Угруповання НЗД при створенні ППН - якщо відмітка встановлена, то при створенні Приймально-здавальної накладної при збігу здавальника і приймальника по операції формується одна Приймально-здавальні накладні з декількома позиціями готової продукції (використовується для ППН, які формуються в режимі Тільки за останньою операцією);
- Якщо відзначений параметр Коригування НЗД, то при створенні наряд-завдання за замовчуванням встановлюється параметр Коригувати виконання;
- При включеному параметрі Автоматичне формування ордерів після автоматичного формування Приймально-здавальних накладних з реєстру Наряд-завдань, запускається режим формування ордерів на підставі створених Приймально-здавальних накладних.
Скопійованому наряд-завданню присвоюється Очікується незалежно від статусу копійованого документа. У скопійованому наряд-завданні вкладка Документи не містить будь-якої інформації. При копіюванні з підставою Виробниче замовлення, копіюються наступні поля:
- Замовлення № (номер+дата);
- Продукція (артикул+найменування);
- Характеристики;
- Специфікація;
- Позначення;
- Кількість / Од;
- Дата початку робіт;
- Дата закінчення робіт.
Згідно з позицією меню Реєстр / Формування документів / Приймально-здавальні накладні виконується формування приймально-здавальної накладної з датою накладної рівній даті картки обліку вироблення.
Якщо з Наряд-завдання сформовані Приймально-здавальні накладні або Акт на виробничий брак, то видалення документа не проводиться.
Дозволяється коригування з Наряд-завдань наступних реквізитів породженої Приймально-здавальної накладної: редагування номера, введення/редагування Коментаря, введення Приймальника - тільки для тієї Приймально-здавальної накладної, в якій цей реквізит порожній (остання Приймально-здавальні накладні в маршруті виробництва продукції), якщо ввести Приймальника, потім вийти-зайти в Приймально-здавальну накладну, редагується тільки номер. Введення атрибутів - тільки для тієї Приймально-здавальної накладної, яка є останньою в маршруті виробництва продукції, і для якої цей атрибут порожній. Введення/редагування Партії - тільки для тієї Приймально-здавальної накладної, яка є останньою в маршруті виробництва продукції.
У Наряд-завдання для обліку незавершеного виробництва є можливість оперативного формування документів руху.
Реквізити Наряд-завдання:
- Номер - унікальний номер документа в реєстрі. Заповнюється автоматично при включеному режимі автонумерація для документа Наряд-замовлення виробництва (модуль Налаштування, вкладка Нумерація), або вводиться користувачем;
- Дата - дата створення наряд-замовлення;
- Підстава - (Без підстави, Виробниче замовлення, План виробництва, Наряд-завдання). При створенні документа користувачем реквізит Підстава встановлюється за умовчанням Без підстави, з можливістю вибору Виробничого замовлення. При створенні документа з плану виробництва значення План виробництва реквізиту Підстава проставляється без права подальшого коректування будь-яких загальних реквізитів документа.
З підставою Виробниче замовлення вибираються напівфабрикати всіх рівнів вкладеності, що входять в специфікацію на Готову продукцію. У Наряд-завданні можна розрахувати і провести списання матеріалів і напівфабрикатів, які використовуються при виконанні операцій по виробництву продукції.
Замовлення № - номер виробничого замовлення, заповнюється в залежності від Підстави. На кожен вид продукції на замовлення Комплексом формується індивідуальне наряд-завдання;
- Продукція - номенклатурний номер і найменування продукції (вузла, деталі). Вибирається з Номенклатури виробничого замовлення (при типі Підстави - Виробниче замовлення) або з Довідника номенклатури (при типі Підстави - Без підстави);
- Специфікація і Позначення - дані з специфікації на продукцію;
- Кількість - розмір виробленої партії продукції.
- Виконано - фактично виготовлена кількість продукції. Проставляється Комплексом автоматично за даними Картки обліку вироблення. Не перевищує загальну кількість.
- НЗП - кількість одиниць незавершеної продукції. Розраховується Комплексом автоматично за даними Картки обліку вироблення;
- БРН - брак;
- Дата початку робіт і Фактично - відповідно планова і фактична дати початку робіт по наряд-замовленням. Фактична дата проставляється автоматично і відповідає даті першої картки обліку вироблення по наряд-замовленню;
- Дата закінчення робіт - дата закінчення робіт (за планом);
- Фактично - фактична дата закінчення робіт по наряд-завданням. Проставляється автоматично і відповідає даті останнього акту виконаних робіт.
Специфікація наряд-завдання включає в себе список операцій згідно з таблицею маршрутизації специфікації на продукцію, з деталізацією за кількістю: надійшло, виконано, НЗП. При встановленій позначці Змінювати виконується замовлення в процесі виробництва (Облік виробництва / Налаштування / вкладка Параметри) і статусі Очікування можливе створення нових, зміна порядку проходження і видалення існуючих операцій.
Картка обліку вироблення призначена для внутрішньоцехового обліку виконання операцій по наряд-завданням виробництва і міжцехового обліку руху деталей (вузлів). Картка обліку вироблення виписується на кожну операцію згідно наряд-завданням.
Для формування Картки обліку вироблення курсор встановлюється на потрібній операції і по пункту меню Документ / Картка обліку вироблення відкривається вікно Картка обліку вироблення.
Реквізити Картки обліку вироблення:
- Дата і номер наряд-замовлення - проставляється автоматично;
- Продукція - номенклатурний номер і найменування продукції (вузла, деталі), автоматично заповнюється за даними наряд-замовлення;
- Характеристики;
- Замовлення - номер виробничого замовлення. Автоматично заповнюється за даними наряд-замовлення. Дозволяється змінювати реквізити виконуваного виробничого замовлення в виконуваному наряд-завданні;
- Операція - вибирається зі списку операцій наряд-замовлення;
- Надійшло;
- Виконано;
- Маршрут-фаза;
- № заходу;
- НЗП і БРН;
- Підрозділ, ділянка - заповнюється автоматично за даними наряд-замовлення;
- Наступна операція - заповнюється автоматично за даними наряд-замовлення;
- Вкладка Роботи містить записи реєстрації актів виконаних робітпо операції.
Акт виконаних робіт містить такі реквізити:
- Номер/дата - заповнюються Комплексом автоматично;
- Підрозділ - заповнюються Комплексом автоматично;
- Об'єкт витрат;
- Надійшло;
- Статус продукції - встановлюється значення: Придатна, Брак невиправний, Брак виправний, не визначений. Для бракованої продукції вказується Причина браку;
- Рахунок витрат - заповнюються Комплексом автоматично;
- Вид оплати;
- Бригада - вибирається з довідника бригад;
- Виконав - табельний номер і прізвище працівника, який виконав операцію, вибирається з довідника працівників;
- Кількість виконано - кількість виготовленої продукції вводиться за фактом виконання. Не перевищує кількості, яка надійшла на операцію;
- Час - фактичний час на виконання операції (в годинах);
- Розцінка - заповнюються Комплексом автоматично;
- Нормо-години - заповнюються Комплексом автоматично;
- Сума - заповнюються Комплексом автоматично.