Акт на експедиційний брак

На даний момент модуль Акт на експедиційний брак не використовується.

Акт на експедиційний брак забезпечує передачу бракованої продукції з експедиції на склад. При передачі бракованої продукції від однієї матеріально-відповідальної особи – іншій по одному місцю зберігання можливе формування акту з дублюванням місць списання та оприбуткування браку. На підставі цих документів формуються ордера на оприбуткування браку.

Основні принципи роботи з реєстром та документами в Комплексі, а також механізм пошуку, фільтрування та сортування даних описані в Інструкції користувача. Розділ 1 Загальні відомості Загальне для всіх систем.

Акти на експедиційний брак згруповані по експедиціях. Вибір експедиції виконується по пункту меню Вид / Вибір підрозділу. У реєстрі відображені документи за обраним підрозділом експедиції, найменування приймаючого складу показано в реєстрі для кожного документа.

Згідно з позицією меню Вид / Види реєстру(комбінація клавіш чи за допомогою іконки на панелі інструментів – ) виконується визначення вигляду реєстру.

Створюється документ в реєстрі за пунктом меню Реєстр / Створити (по клавіші Ins або за допомогою іконки на панелі інструментів – ). Заповнюється заголовок акту:

  • Номер/Дата: - нумерація заповнюється користувачем довільно або автоматично при встановленій автонумерації (вкладка Нумерація модуля Налаштування). Документ створюється поточною датою, при цьому зберігається можливість її коригування. При формуванні складських ордерів про передачу експедиційного браку, Комплекс автоматично реєструє номери та дати прибуткового та видаткового ордерів в полях Ордер № ... від ...
  • Експедиція – автоматично заповнюється назва обраного підрозділу;
  • Причина браку – поле заповнюється з Довідника причини браку, доступного в даному модулі для поповнення;
  • Винуватець поле заповнюється на основі довідника Вибір працівника;
  • МВО здав поле заповнюється на основі Довідника матеріально-відповідальних осіб
  • Склад вибір місця зберігання ведеться на основі місць зберігання типу склад або експедиція;
  • МВО прийняв – поле заповнюється на основі Довідника матеріально-відповідальних осіб;
  • Склад за замовчуванням – вибирається з довідника доступних складів для даного оператора, визначених у модулі Керування доступом підсистеми Облік запасів.

Вибір номенклатурних позицій відбувається в Універсальному навігаторі відповідно до налаштування вікна, так само, як при формуванні інших документів підсистеми Облік збуту (див. Робота зі специфікацією документа).

За комбінації клавіш Alt+H в документі доступні поля користувача, що дозволяють введення додаткових реквізитів документа.

Робота з Актом на експедиційний брак виконується у наступних режимах:

  • Режим швидкого введення документа – при включеному режимі курсор автоматично встановлюється тільки на незаповнені поля документа, після заповнення (або проходу) всіх полів вкладки Реквізити здійснюється автоматичний перехід на наступну вкладку Специфікація;
  • Автоматичне відкриття довідників – використовується спільно з режимом швидкого введення для автоматичного відкриття довідників, прив'язаних до полів документа.

Формується ордер оприбуткування браку у відкритому відповідному документі в реєстрі. Вибирається пункт Документ / Сформувати ордер, вказується в меню Режим оприбуткування бракуз перерахунком в сировину/без перерахунку. У першому випадку Комплекс зробить перерахунок кількості продукції, зазначеної в акті, в номенклатуру браку відповідно до даних розділами Брак специфікації готової продукції. У другому випадку специфікація прибуткового ордера буде відповідати специфікації акту, при цьому зберігається тип картки та власник. Сформований ордер буде автоматично виведений на екран для перегляду.

Уточняється при необхідності специфікація ордера, по пункту меню Правка / Зберегти (по клавіші F2 чи за допомогою іконки на панелі інструментів – ) зберігаються коригування. У заголовку акту буде відображений номер і дата сформованого складського ордера. При необхідності скасування оприбуткування видаляється ордер по пункту меню Документ / Видалити ордер (комбінація клавіш Ctrl+D).

Згідно з позицією меню Сервіс / Імпорт специфікації з файлу виконується імпорт даних з файлу. Згідно з позицією меню Сервіс / Імпорт продаж з КМП виконується імпорт продажів.

Примітка: Якщо акт включений в закритий звіт виробництва, він виділяється в реєстрі чорним кольором. Видалення ордера в цьому випадку неможливо.