Фільтр

На закладці Фільтр, при необхідності, додаються фільтри для використання при відображенні даних зі створеним (який редагується) видом реєстру. Якщо фільтрацію використовувати немає необхідності, реквізити на закладці не вносяться.

За замовчуванням таблиця не має записів. Для формування фільтра додається запис умов. Додавання записів в таблицю проводиться по клавіші Ins.



Налаштування виду реєстру. Вкладка Фільтр

У створеному вікні пропонується встановити такі параметри:

  • Реквізит – зі списку Вихідних реквізитів по клавіші F3 вибирається реквізит, за яким проводиться фільтрація даних;
  • Тип значення – тип значення Просте, Діапазон. Діапазон доступний тільки для числових реквізитів та реквізитів типу Дата;
  • Значення – спосіб введення значення Запитувати, З шаблону;
  • Довідник – клавіші F3 може обиратися довідник для вибору значення;
  • Обирати – може обиратися код або найменування реквізиту;
  • Не включати до SQL вибірки – встановлюється у разі необхідності;
  • Відображати в реєстрі – при встановленні параметру на екрані відображаються параметри фільтра. Можна встановлювати для тих. параметрів фільтра, які бажано бачити на екрані. При цьому у верхній частині реєстру з'явиться панель з вибраними полями, в якій можна оперативно змінювати параметри фільтрації. Застосувати фільтр можна по комбінації клавіш Ctrl + Enter або по значку V (Застосувати фільтр) у правому-верхньому кутку панелі. Так само панель можна тимчасово приховати по значку Сховати фільтр в правому-нижньому кутку панелі;
  • Умова – для простого типу значення заповнюється єдине поле введення. Для діапазону заповнюється два поля введення для числових реквізитів або реквізитів типу Дата. Якщо вибране значення З шаблону в полі Умова задаються необхідні дані, якщо вибране значення Запитувати в поле Умова нічого не проставляється, а при виборі даного виду реєстру задаються необхідні дані. Якщо в поле Реквізит обраний реквізит типу дата, в поле Умова може бути проставлена одна з дат або обидві дати. Умова може бути вибрана типу Дорівнює або Не дорівнює.

Фільтр відобразить всі операції в межах діапазону кодів, вказаних при застосуванні фільтра.

Можна задати кілька умов фільтрації. Зазначення додаткової умови фільтрації проводиться по кнопці Добавити І, Добавити АБО. При необхідності видалення зайвої умови використовується кнопка Видалити вкладку. Для користувацьких видів реєстрів додавання логічної умови І передбачає, що фільтр працює НЕ як окрема умова серед інших, а як умова І, яка має увійти в кожен зі створених фільтрів АБО, наявних в даному реєстрі.

При відсутності налаштування даної закладки або додатково до налаштованих фільтрів є можливість у реєстрі даних використовувати фільтри (виклик по клавіші F11). Зокрема, на панелі фільтру в кожному полі наявні кнопки-перемикачі: Дорівнює/Не дорівнює, Починається з, Закінчується на, Містить, Не містить, Пусто.