Вкладка Штатні позиції
При створенні проєкту штатного розпису в режимі порожнього документу, на вкладці Штатні позиції відсутні будь-які дані. Робота зі штатними позиціями у вікні Штатний розпис № передбачає роботу з:
- вкладкою Штатні позиції – таблична форма у верхній частині вікна;
- вкладками Працівники на посаді та Кадровий резерв – у нижній частині вікна.
Для створення штатної позиції на вкладці Штатні позиції вікна Штатний розпис № обирається пункт меню Реєстр / Створити (клавішаIns або за допомогою іконки на панелі інструментів – ). У вікні Створення дані містяться на вкладках:
- Реквізити;
- Надбавки до посадового обладу;
- Посадова інструкція;
- Коментар;
- Підписи;
- Обслуговування будинків;
Відображення вкладок залежить від налаштувань.
Для створення штатної позиції необхідно заповнити поле Посада вікна Створення (по клавіші F3 або шляхом натискання кнопки вибору () лівою клавішею миші дані обираються із Довідника посад).
На вкладці Реквізити заповнюються налаштовані реквізити:
- Розділ Загальні відомості у полях реквізитів по клавіші F3 або шляхом натискання кнопки вибору () лівою клавішею миші) проводиться вибір значення реквізиту. Заповнюються поля:
- Базовий оклад/Оклад(в залежності від налаштування);
- Кількість ставок - зазначається кількість штатних позицій з даними реквізитами;
- Зарезервовано ставок – під резервом ставок мається на увазі зарезервована ставка, на яку не можна приймати співробітника. Резерв ставок змінюється через зміни штатного розкладу. Зазначається при необхідності;
- Фонд оплати праці - розраховується автоматично.
- при необхідності відмічається параметр Керівник підрозділу - позиція відображається жирним шрифтом;
- кнопка Історія – відображається історія змін.
На вкладці Надбавки до посадового окладу – відображаються надбавки до посадового окладу, які налаштовуються в модулі Налаштування. На вкладці користувачем можуть вноситись дані по надбавках згідно стовпців: Відсоток – зазначається відсоток надбавки, Сума – зазначається сума надбавки, Код ДФ – зазначається код джерела фінансування та його назва – Найменування ДФ.
На вкладці Надбавки до базового окладу – відображаються надбавки до базового окладу, які можна безпосередньо ввести в поточну таблицю. В поле Відсоток вводиться відсоток надбавки, в поле Сума задається сума надбавки.
На вкладці Посадова інструкція вноситься відповідна інформація на закладках: Загальні положення, Функції (посадові обов’язки, довідник Функції організаційних одиниць), Права, Відповідальність, Взаємовідносини.
На вкладці Коментар вноситься довільний коментар до посади.
На вкладці Підписи встановлюється відмітка для посади, співробітник на якій має право підпису кадрових документів (наказ, штатний розклад). Відмітка встановлюється на потрібному стані документа: Проект, Узгодження або Затвердження.
На вкладці Обслуговування будинків вноситься дані про роботи з обслуговування будинків: Вулиця, Будинок, Робота (використовується в системі Облік комунальних послуг). Інформація вноситься по клавіші Ins.
У нижній частині вікна Штатний розпис № розташовані вкладки:
- Працівники на посаді – відображаються працівники, які призначені на штатну позицію;
- Кадровий резерв – здійснюється облік внутрішнього кадрового резерву (працівники даної або іншої організації). Для штатної позиції можна призначити працівника для кадрового резерву (1-2 людини). Для резервіста є дата початку включення до кадрового резерву і дата виведення з кадрового резерву. У проекті штатного розкладу внесення резервістів проводиться вручну. Внести резервування в чинне штатний розклад можна шляхом створення наказу з відповідними типовими операціями наказу (037 і 038 «введення» і «виведення» з кадрового резерву).
Для зручності користувачів, у Комплексі реалізована візуальна диференціація різних штатних позицій:
- жирним шрифтом позначена посада, яка має відмітку Керівник підрозділу;
- зеленим кольором позначається вакантна штатна позиція;
- червоним – штатна позиція з перевитратою, тобто кількість ставок по штатній позиції менша за кількість ставок зайнятих працівниками.
Після створення штатної позиції вона автоматично потрапляє на вкладку Вакансії.
Для заповнення штатної позиції по пункту меню Реєстр / Призначити на посаду (комбінація клавіш Shift + Ins) проводитися вибір Працівника і вказується Кількість ставок. Вибір співробітника може проводитися з повного списку працівників або тільки позаштатних працівників (параметр Відображати лише працівників поза штатом). Після призначення на посаду даний працівник відбивається на закладці Працівники.