Податкові накладні на покупку
Модуль Податкові накладні на покупку призначений для:
- створення податкових накладних, що були отримані від постачальників, вручну безпосередньо в модулі (див. Створення податкової накладної на покупку вручну);
- збереження податкових накладних, які були створені в інших системах і підсистемах комплексу на підставі документів оплати постачальнику або одержання від нього товарів, робіт, послуг, в залежності від змісту першої події (див. Податкові накладні на покупку створені з документів-підстав);
- завантаження (імпорту) податкових накладних постачальників з програми M.E.Doc (див. Податкові накладні на покупку імпортовані з програми M.E.Doc).
Податкові накладні на покупку створюються за різними видами операцій купівлі, а саме:
- придбання товарів/послуг на митній території;
- імпорт т/п з оплатою ПДВ при митному оформленні;
- імпорт т/п з оплатою ПДВ податковим векселем;
- придбання т/п по товарному чеку;
- роботи, отримані від нерезидента;
- придбання т/п за касовими ордерами;
- роботи, отримані від резидента за територією України.
Модуль представлений у вигляді табличного реєстру, що містить дані дати виписки, номеру за порядком, найменування контрагента, суми з ПДВ, суми ПДВ, типу та стану.
У реєстрі податкових накладних на покупку документи можуть набувати різних статусів (стовпчикСтан):
- без статусу (відсутнє значення у полі) – документ не проведений;
- К – документ відправлено у Книгу покупок/продажів;
- З – документ відправлено у зведену податкову накладну;
- Ж – документ відправлено у Головну книгу (журнал);
- КЖ – документ відправлено у Книгу покупок/продажів, Головну книгу (журнал);
- ЖЗ – документ відправлено у зведену податкову накладну, Головну книгу (журнал).
Меню Реєстр містить значний набір різноманітних функцій, які притаманні як більшості документам комплексу так і безпосередньо документу Податкова накладна на купівлю.
За пунктом меню Створити акти або комбінації клавіш Shift + Alt + A створюються акти з однієї податкової накладної або груповим способом. Даний акт підтягує специфікацію і податкову модель з податкової накладної. Після операції на екрані з'являється протокол, в якому вказано номер і дата створення акту. Після створення акту на вкладці Розрахунок податкової накладної з'являється документ закупівлі.
По пункту Створити податкові накладні за період проводиться створення податкових накладних за певний період по одному контрагенту. Умови для створення таких податкових накладних обираються у вікні Формування податкових накладних.
При виконанні групової операції Запис в журнал купівель/продажів проводиться запис податкових накладних в Журнал купівель, який ведеться у однойменному модулі. Реєстраційні номери привласнюються податковим накладним в порядку зростання дат надходження/реєстрації ПН. Відповідно по пункту Відміна запису проводиться вилучення реєстраційних записів по податкових накладних з журналу купівель.
Пункти Запис в журнал по інших покупках та Відміна запису по інших покупках призначені для створення/видалення запису в журналу покупок з відображенням податкового кредиту по документах, до яких не видаються податкові накладні, зокрема проїзні документи, готельні рахунки, чеки тощо. При цьому в даному реєстрі податкових накладних на покупку ніяких записів за такими операціями не відображається. Тому, більш доцільно створювати подібні записи безпосередньо в модулі Журнал купівель. Аналогічно використання пункту Створити коригуючий інший запис.
По пункту Створити податкову накладну на продаж проводиться створення такої податкової накладної в модулі Податкові накладні на продаж на підставі попередньо відміченої податкової накладної на покупку. Тобто, податкова накладна на продаж переймає всі реквізити, специфікацію з податкової накладної на покупку, лише змінює місцями продавця і покупця. Такі податкові накладні на продаж доступні для редагування у відповідному модулі. Даний функціонал може бути використаний при створенні податкових накладних для нарахування податкових зобов'язань з ПДВ на послуги, що отримані від нерезидента на митній території України.
Пункт Створити зведену на продаж використовується для створення зведених компенсуючих податкових накладних (див. нотатки Створення компенсуючих зведених податкових накладних
По пункту Групова операція по попередньо відміченим податковим накладним формуються бухгалтерські проводки.
Функція Імпорт податкових накладних використовується у разі необхідності імпортувати документи з іншої бази або програми.
Якщо імпорт податкових накладних на покупку в систему з програми M.E.Doc проводиться не напряму, а через XML файли, то завантаження їх в реєстр проводиться по відповідному пункту меню Імпорт податкових накладних через файли XML (див. нотатки Імпорт податкових накладних на купівлю з програми M.E.Doc).
В меню Вид є можливість переключати вид екранного реєстру з податкових накладних на акцизні накладні.