Визначення фактичної собівартості закупівель

Фактична собівартість приходу запасів на склад фіксується в складському прибутковому ордері. Виходячи з їх вартості, в підсистемі Облік запасів проводиться розрахунок собівартості запасів див. Інструкцію користувача, Розділ 6 Облік запасів.

Якщо складський ордер формується на підставі товарного документа постачальника (Приходної товарної накладної або Рахунка-накладної постачальника), фактична вартість оприбуткування товару визначається в товарному документі, і в складські ордера вона переноситься без права зміни.

При введенні ціни або вартості позиції програма розраховує суми податків за моделлю, зазначеною в полі Податки вкладка Специфікація. Розраховуються тільки ті податки, які включені в обрану податкову модель і введені в номенклатурному довіднику для даної номенклатури. Ставки податків автоматично вибираються з Довідника номенклатури для даної номенклатури, якщо вони не вказані в явному вигляді в податковій моделі.

У фактичну вартість позиції включаються вартість постачальника без податків і сума податків, для яких в довіднику Види податків встановлено відмітку Входить в складську ціну. Налаштування видів податків проводиться в системі Загальні довідники див. розділ Види податків

Для включення в фактичну вартість приходу додаткових сум (митні збори, транспортні витрати та ін.) використовуйте введення додаткових позицій:

Додати% / суму до вартості позиції - введення такого рядка дозволяє додати витрати до поточної основної позиції.

Додати% / суму до вартості всіх позицій - введення рядка дозволяє розподілити вартість рядка за всіма основними позиціями пропорційно їх вартості.

При введенні таких рядків в фактичну вартість кожної позиції автоматично додається відповідна сума. Остаточний результат всіх обчислень відображається в полях основної позиції Ціна оприбуткування і Сума оприбуткування. Саме за такою ціною проводитися прихід на склад прибутковим ордером, сформованим на підставі накладної.