Вид Показники лічильників

В даному виді для певного будинку (в т.ч. на групу квартир, стояк, під’їзд) та квартирні лічильники відображаються на окремих вкладках: Будинок та Квартири.

Вибір реєстру здійснюється в фільтрі.

Можливо внести Поточні показники, тоді спожитий обсяг Різниця розрахується автоматично. Або навпаки – внести Різницю і розрахуються Поточні показники.

На вкладці Будинок відображаються всі лічильники, що розташовані на будинку і обліковують колективне споживання: будинковий, на групу квартир, під’їзд або стояк з урахуванням Підлеглого методу розрахунку, що зазначений в Номенклатурі послуги (наприклад МЗК, приг. ГВ).

Для будинкових лічильників існує можливість внести обмежуваний коефіцієнт. Тоді при розподілу будинкового факту розрахунковий обсяг на 1 фактично проживаючого мешканця буде порівнюватись з обмежуваним коефіцієнтом. Для нарахування буде використовуватись обсяг (розрахунковий або обмежуваний коефіцієнт), що не перевищує значення обмежуваного коефіцієнту.

На вкладці Квартири відображаються ті квартири, у яких в особових рахунках є послуга, облік по якій здійснюється згідно з встановленим у квартирі лічильником та встановлений робочий лічильник в Картці квартири.

В залежності від наявності обсягів/показників квартирних лічильників поточного періоду після формування рахунків для кожного значення показників автоматично проставляється ознака показників:

Ф – фактичні показники – ті, що передав власник особового рахунку одним із доступних шляхів;

Р – розрахункові показники – у випадку, якщо на момент формування рахунків для оплати за комунальні послуги власник не передав показники і на нього розповсюджується обсяг споживання загально будинкового лічильника або нормативне нарахування пропорційно кількості фактично проживаючих мешканців;

СМ – середньомісячне споживання – у випадку, якщо на момент формування рахунків для оплати за комунальні послуги власник не передав показники, але згідно налаштуванням системи нарахування здійснюються згідно середньомісячного споживання за попередні місяці, що вказані в налаштуваннях;

СС – середньодобове споживання - у випадку, якщо на момент формування рахунків для оплати за комунальні послуги лічильний знятий з обліку, то нарахування здійснюються згідно середньодобового споживання за попередні 3 місяці;

Також для кожного значення показників можливо вказати джерело інформації, за яким були отримані дані про показники (відображення поля активізується через Сервіс).

Якщо по певному особовому рахунку для певного лічильника внести в поле Споживання = 0, значить в поточному періоді не було споживання, поле Поточні показники буде дорівнювати Попередні показники, ознака буде Ф (фактично).

У нижній частині відображається реєстр розподілу обсягів загальнобудинкового лічильника (з урахуванням суми квартирних лічильників, лічильників на групу квартир та інших лічильників для обліку власних потреб) на 1 фактичного мешканця (для послуг в м.куб) або 1 кв.м (для послуг в Гкал).

Примітка: На базі реєстру Вид / Показники лічильників НЕМОЖЛИВО створити користувацький реєстр!