Робота з реєстром картотеки основних засобів

Меню реєстру картотеки основних засобів більш розширене ніж меню у веб-версії. Меню Реєстр містить загальні для всіх систем функції, а також притаманні лише для картотеки основних засобів.

Згідно пункту Реєстр на дату формується реєстр на задану дату, яка обирається користувачем у полі Дата. Пункт використовується, якщо необхідно переглянути дані на визначену дату (до поточної) , в не залежності від облікового періоду зазначеного в картотеці.

По пункту меню Діагностика запускається діагностика зазначених позицій. Попередньо для проведення перевірки правильності даних картотеки необхідні картки відзначаються клавішею Пробіл (комбінацією клавіш Alt + «+» обирається вся картотека). У вікні Діагностика картотеки ОЗ відмічаються необхідні для проведення діагностики параметри.

Після проведення діагностики система видає Протокол діагностики.

По пункту меню Реєстр компонентного обліку формується реєстр карток основних засобів, що складаються з компонент.

В меню Правка за допомогою функції Прикріпити вкладення проводиться прикріплення файлу будь-якого формату до картки, на якій встановлено курсор миші (рядок підсвічується блакитним кольором). Прикріплений файл відображається в Інвентарній картки основного засобу на закладці Додатки.

В меню Вид існує декілька функцій відображення реєстру картотеки.

Згідно з позицією Види реєстру у вікні Вибір виду реєстру доступні різні види реєстру, що відображають різну множину інформації з картотеки. Вид реєстру Картотека ОЗ містить найбільший перелік даних про об'єкт необоротних активів.

По пункту Деталізація відкривається відповідне вікно, де відображається більш стисло, ніж у картотеки, інформація про об'єкт основних засобів.

Процедура «лікування» системним доктором раніше створених некоректних карток Картотеки основних засобів представлена в описі спеціальних функцій системи Облік основних засобів (див. ../sys/sys_adm.ditamap).

Також існує додаткова можливість для зручності роботи з реєстром картотеки – не показувати в реєстрі картки по списаним об’єктам. Налаштування даного режиму здійснюється в пункті меню Показувати списані ОЗ .

Меню Сервіс містить пункт Налаштування, за допомогою якого можна встановити певні параметри для відображення карток у реєстрі.

Для Актів зміни вартості основного засобу вказується Автопідстановка дати акту змін: Поточна дата або Дата відкритого періоду.

Якщо зазначений параметр Відображати буквою «О» картки обліку ОЗ, то в картотеці обліку основних засобів в поле Тип дані картки будуть мати тип О.

При зазначенні параметру Не доповнювати пробілами зліва інв. номер при пошуку в картотеці – пошук карток за інвентарними номерами в картотеці обліку основних засобів проводиться, не враховуючи пробілів зліва.

При встановленому параметрі Пошук та відображення помилково створених карток ОЗ буде проводитися діагностика помилково створених карток, з посиланням на відсутній документ надходження. Ці картки ОЗ в реєстрі картотеки будуть відображатися червоним кольором.

При зазначеному параметрі Розширена аналітика карток ОЗ стає доступним меню вибору Аналітичної картотеки по клавіші – F3.

Параметр Автоматичне заповнення поля «Штрих-код» при створенні картки ОЗ – поле штрих-код заповнюється автоматично. При виборі параметру ІD картки ОЗ – буде працювати штатний існуючий механізм, Інвентарний номер – поле Штрих-код буде заповнюватися даними поля інвентарного номера. По комбінації клавіш Alt+Shift+K в Картотеці ОЗ поле Штрих-код буде заповнюватися даними залежно від встановленого перемикача. У документі Часткове переміщення для перемикача ІD картки ОЗ – при переміщенні на нову картку, буде автоматично заповнюватися поле штрих-код у картці-приймачі, наслідуючи ID картки-джерела. Для перемикача Інвентарний номер – при переміщенні на нову картку, буде автоматично заповнюватися поле штрих-код у картці-приймачі інв. номером.

Примітка: Штрих-код, що формується на підставі ID-картки об'єкту основних засобів, в подальшому використовується при проведенні інвентаризації основних засобів за допомогою сканеру. Якщо інвентаризація проводиться звичайним шляхом, тобто без використання сканеру, штрих-код може формуватись на підставі інвентарного номеру.

Для зручності сприйняття, у реєстрі карток реалізована наступна схема візуалізації:

  • зеленим кольором виділяються картки з нульовою кількістю (докладніше про помилкові ситуації з нульовою кількістю див. Документи руху основних засобів);
  • сірим кольором – списані картки.

Дані в реєстрі картотеки доступні для пошуку, сортування та фільтрування за загальними правилами, що притаманні всім реєстрам Комплексу.