Форма 1ДФ

Увага: На даний час модуль не використовується через зміни у законодавстві

Створення звітної форми виконується за пунктом меню Реєстр / Створити (по клавіші Ins або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

У вікні Створення довідки , в полі Документ вибирається Довідка 1ДФ або Декларація, а також вид форми: Звітна, Нова звітна, Уточнююча. Також заповнюються такі параметри:

  • По підприємству (за всіма доступними структурними одиницями) – формується окрема довідка для кожної структурної одиниці);
  • По структурній одиниці (включати підлеглі структурні одиниці);
  • За податковим органом (окрема довідка для кожного податкового органу);
  • За всіма доступними групами структурних одиниць (окрема довідка для кожної групи);
  • По групі структурних одиниць.

Якщо параметр Автонумерація порцій включений, то для кожної нової довідки номер порції збільшується на одиницю. Параметр Автонумерація порцій видно при формуванні довідки За всіма доступними структурними одиницями; По групі структурних одиниць або За податковим органом.

Якщо включений параметр Додавати ФОП, то аналізується ознака ФОП із Довідника контрагентів і контрагенти з цією ознакою, у котрих у звітному періоді будуть нарахування, відображатимуться у Довідці “Форма 1ДФ”.

  • На закладці Параметри заповнюються такі дані: Період, Порція, Коментар; позначки:

На основі розходження із довідками, що були сформовані раніше - якщо були розбіжності;

Порожня довідка;

По довіднику відомостей;

Перемикач Довідка формується:

  • За вказаний квартал;
  • По вказаних періодах.

Якщо увімкнути параметр По довіднику відомостей, то активується закладка Відомості, на якій можна відзначити відомості з довідника відомостей, за якими потрібно сформувати довідки. У цьому режимі по кожній зазначеній відомості формується окрема довідка. Якщо потрібно змінити довідки, сформовані за відомостями, то це можна зробити тільки за кожною довідкою окремо.

При обранні пункту Довідка формується За вказаний квартал активується параметр Виплачений дохід та перерахований податок пропорційно сумі виплат у вказаному кварталі. При відміченому параметрі суми виплаченого військового збору відображаються у пропорції.

Якщо обраний режим формування довідки По вказаних періодах, то стає активною закладка Періоди. Коли на закладці Періоди в полях Нарахований дохід і Виплачений дохід для періоду вибраний параметр Пропорційно виплаті зарплати, враховується нарахований і виплачений дохід на основній карточці і на карточці внутрішнього сумісника. Пропорція розраховується наступним чином:

ВИП=Д*В / (Д-У),

Де:

  • Д - Сума нарахованого доходу за вказаний місяць (по усіх картках)
  • У - Сума утримань (по усім карткам за виключенням виплат)
  • В - сума виплат (аванс, міжрозрахунок, заробітна плата по усіх картках)
  • ВИП - сума виплаченого доходу в пропорції.

Зазначається Кількість записів в порції та встановлюється параметр Виділяти працівників без ІПН у окрему порцію.

На закладці Доходи у вікні Створення виду доходу, що викликається по клавіші Insert, заповнюються поля Код, Найменування. У вікні Види оплат по клавіші F4 вибираються види оплати які необхідно включити у відповідну групу доходів. За потреби дозволено включення одного виду оплати в різні групи доходу. На закладці Податок відмічаються групи доходів, податок яких відбивається в рядку вигляду доходу. На закладці Фонди по клавіші F4 вибираються види фондів.

На закладці Пільги вказуються пільги по ПДФО. У вікні Пільга, що викликається по клавіші F4, вводяться пільги, які вибираються з налаштування ПДФО. Заповнюються поля: Код, Найменування, параметр Додаткова соціальна пільга, у полі Визначається вибирається спосіб визначення пільги - Пільгами податку або Видами виплат.

Залежно від вибору варіанта визначення налаштовується таблична частина: по клавіші F4 в таблиці Пільги податку вибирається пільга або у вікні Види оплати вибираються необхідні види оплати.

При наявності у співробітника пільг з ознакою 04 і пільги на себе в довідці 1ДФ виводиться пільга з ознакою 04.

Пільга 04 в налаштуванні податку на дохід 2004 році створюється з ознакою Так на дітей, і в особовому рахунку на закладці Податок з доходів відображаються дві пільги - основна і на дітей.

При наявності пільги не у всіх місяцях кварталу формуються два рядки в довідці.

На закладці Періоди вказуються за періодами способи нарахувань/виплат доходів і податків. Якщо на підприємстві затримують виплати зарплати, потрібно використовувати режим формування довідки По вказаних періодах, тоді для кожного місяця на закладці Періоди можна вказати спосіб збору сум:

  • Не враховується;
  • Враховується повністю;
  • Пропорційно авансу і міжрозрахунку;
  • Пропорційно виплаті зарплати;
  • У розмірі суми виплат «Аванс+ міжрозрахунок»;
  • У розмірі суми «Дохід - (аванс+міжрозрахунок)».

На закладці Умова, по клавіші F4 викликається вікно Умова застосування і вказується умова для фільтрації працівників шляхом написання програми.

На закладці Перерахування вказуються перерахування з ПДФО. Закладка активується при встановленні відмітки параметра Перерахована сума податку збирається за даними перерахувань на закладці Інше.

На закладці Інше розташовані такі параметри:

  • Вважати перехідні копійки виплаченими;
  • Не включати працівників без доходу;
  • Не включати позасписковий склад в кількість сумісників;
  • Не включати дохід і податок, нараховані за 2003 рік;
  • Відображати додаткову соціальну пільгу окремим рядком;
  • Перерахована сума податку збирається за даними перерахувань;
  • Структурна одиниця, дохід і податок визначаються по даті виплати;

Параметр служить для формування довідки 1-ДФ за Структурними одиницями з урахуванням Виплат на дату. Параметр доступний, якщо заповнений довідник структурних одиниць і в модулі Налаштування на закладці Параметри / Виплати включений параметр Формувати звіти на дату виплати.

  • Включати дохід в компенсацію податку;

Параметр Заповнювати пільги - За фактом застосування при розрахунку податку; По наявності в особовому рахунку. Параметр Дати прийому і звільнення включати в довідку - Якщо вони входять в квартал; Якщо вони входять в список періодів.

Виконується віднесення позаспискового складу до підрозділу. При формуванні довідки по підрозділах працівники із позаспискового складу відображаються в довідці відповідно до зазначеного підрозділу. Якщо у одного працівника на одному підприємстві дві різні картки з різними табельними номерами, то його дані групуються по ІПН і в звіт 1-ДФ потрапляють одним рядком.

Усередині довідки відображається інформація по співробітниках. У списку червоним кольором відображаються працівники, дані по ІПН яких відсутні.

Для кожного працівника інформація в довідці відображається в нижній таблиці. На закладці ПДФО відображаються дані по доходу (нарахований, виплачений) і податку за кожен місяць (нарахований, перерахований), пільги і дати надходження, звільнення. На закладці Військовий збір відображається інформація по військовому збору за нарахованим/виплаченим доходом.

При формуванні довідки 1-ДФ за наявності джерел фінансування встановлено контроль на їх наявність при заповненні Вихідної суми на закладці Військовий збір.

Для контролю даних довідки необхідно використовувати налаштовані види реєстрів по пункту меню Вид / Види реєстрів:

  • Дублювання ІПН.
  • Порівняння з підсумками розрахункового листа.
  • Підрозділи і посади.
  • Підозрілі рядки.
  • Додаткові рядки.
  • Ручне коригування.
  • Контроль розрахунку чисельності.
  • Підсумки за видами доходу.
  • Нарахований дохід не дорівнює виплаченому доходу.
  • Військовий збір.
  • Неспівпадіння бази для ПДФО і військового збору.

При формуванні довідок За податковим органом у працівників з обмеженим доступом є можливість відкриття реєстру довідки тільки по працівниках, до яких встановлено доступ в налаштуванні прав користувача. Після формування довідки з податкового органу користувач, який створив документ, має можливість бачити і редагувати створений документ.

У модулі Довідка Форма № 1ДФ за пунктом меню Реєстр / Імпорт (комбінація клавіш Alt + I) здійснюється імпорт позаспискових працівників з сумами доходів і податків для довідок Форми № 1ДФ. У режимі Замінити перед імпортом видаляються раніше імпортовані записи.

  • При формуванні довідки Форма 1-ДФ відображаються оподаткована та неоподаткована суми матеріальної допомоги з накопиченням за рік, які містяться в розрахункових листах працівників під різними видами оплат.
  • При формуванні довідки Форма 1-ДФ з параметром Формувати ФОП аналізується ознака із довідника контрагентів ФОП, поле Ptn_IsFOP. Контрагенти з цією ознакою, у яких в звітному кварталі є нарахування, будуть відображатись в 1-ДФ.

Формування окремих довідок (форма №1ДФ) для відокремлених підрозділів:

Спочатку необхідно заповнити Довідник структурні одиниці, який знаходиться в підсистемі Загальні довідники. А також у довіднику Структурні підрозділи заповнити поле Структурна одиниця для тих підрозділів, які є відокремленими.

При формуванні довідки 1ДФ відкривається діалогове вікно з полем Структурна одиниця. Якщо поле не заповнене - в довідку включаються дані всіх працівників, якщо поле заповнене - в довідку включаються дані працівників, які на кінець звітного місяця значилися у зазначеній структурної одиниці.

Приклад:

Працівник у січні значився в структурній одиниці 1, в лютому і березні - в структурній одиниці 2. У довідку по структурній одиниці 1 потраплять дані працівника за січень, в довідку по структурній одиниці 2 потраплять дані працівника за лютий і березень.

Згідно з позицією меню Реєстр / Особовий рахунок або по комбінації клавіш Alt + F5 викликається Особовий рахунок працівника безпосередньо з реєстру фізичних осіб.

Згідно з позицією меню Реєстр / Розрахунковий лист або по комбінації клавіш Alt + F3 викликається Розрахунковий лист працівника безпосередньо з реєстру фізичних осіб.

Згідно з позицією меню Реєстр / Розрахувати (комбінація клавіш Ctrl + F3) виконується розрахунок.

Перевірку вихідних даних можна виконати по пункту меню Реєстр / Перевірка вихідних даних і у вікні надається пояснення та опис перевірки.

Якщо необхідно провести експорт даних в MS Excel, то це здійснюється за пунктом меню Реєстр / Експорт поточного представлення або за комбінацією клавіш Shift + Ctrl + E.

Згідно з позицією меню Реєстр / Експорт у форматі XML або комбінації клавіш Ctrl + E довідка вивантажується в XML форматі. У структурі файлу XML не передбачена передача даних у полі ПІБ співробітника, так як облік ведеться по ІПН. При формуванні файлу XML для експорту 1-ДФ за структурними одиницями є можливість отримувати два файли експорту у вигляді:

  • перший - перші 4 символи і останні 4 символи заповнювати з картки підприємства;
  • другий - перші 4 символи з картки структурної одиниці та останні 4 символи з картки підприємства.

Якщо довідка Форма 1ДФ сформована за структурною одиницею, то за пунктом меню Реєстр / Експорт у форматі XML з'являється параметр Копія файлу експорту для передачі в податкову головного підприємства. При включенні цього параметра останні 4 цифри імені файлу експорту заповнюються з картки підприємства, при виключенні - із структурної одиниці. Якщо необхідно отримати два файли експорту: один - з даних структурної одиниці, другий - останні 4 символи з картки підприємства, то експорт в XML потрібно виконати двічі: один раз не включаючи параметр Копія файлу експорту для передачі в податкову головного підприємства, другий раз його потрібно включити.

За потреби можна встановити власний вид, в якому додається фільтр Відображати тільки рядки, у яких суми 1ДФ не збігаються з сумою розрахункового листа.

Щоб роздрукувати форму 1ДФ, необхідно по пункту меню Реєстр / Друк вибрати форму з групи 1660, а для декларації з групи 383.