Аналітична розрахункова відомість

Модуль Аналітична розрахункова відомість є підсумковим модулем роботи при розрахунку і нарахування зарплати за місяць. Тут виконується розрахунок підсумкових сум по виплаті зарплати кожного працівника окремо і в цілому по підприємству, розрахунок сум нарахувань і відображення інформації про перерахування грошових коштів до бюджету і позабюджетні фонди, формування проводок по зарплаті.

Для кожного облікового періоду формується своя розрахункова відомість. Редагування сум нарахувань і утримань проводиться в поточному періоді. Для закритих періодів ця відомість не підлягає виправленню. Вона зберігає остаточну підсумкову інформацію про закриті періоди. Результати розрахункової відомості поточного облікового періоду є попередніми і перераховуються при кожному подальшому вході в модуль.

При першому вході в розрахункову відомість поточного періоду проводиться розрахунок.

Мал. 1. Модуль Аналітична розрахункова відомість. Налаштування розрахунку при першому вході
Модуль Аналітична розрахункова відомість. Налаштування розрахунку при першому вході

У вікні Розрахунок за період користувачу пропонується провести первинний розрахунок та відзначити, які саме дані необхідно розрахувати:

  • Зарплата – параметр є обов'язковим для вибору;
  • Фонди;
  • Проводки;
  • Перерахування.
Примітка: За замовчуванням пропонується провести розрахунок всіх цих даних. Якщо розрахунок попередній, то для економії часу доцільно відключити деякі з цих складових.

У тому разі, якщо для розрахунку обрана одна компонента – Зарплата, в розрахунковій відомості активна тільки закладка Види оплат.

При повторному вході в даний модуль Комплекс видає вікно з повідомленням, що розрахунок за поточний місяць був виконаний.

Мал. 2. Модуль Аналітична розрахункова відомість. Налаштування розрахунку при повторному вході
Модуль Аналітична розрахункова відомість. Налаштування розрахунку при повторному вході

При цьому вікно Розрахунок за період був виконаний містить інформацію про:

  • те, хто з користувачів і коли (дата і час) виконував розрахунок;
  • які зі запропонованих даних були розраховані;
  • можливість проведення перерахунку решти компонентів. Тільки при включенні розрахунку фондів стають доступні для розрахунку компоненти Перерахування і Проводки. При розрахунку проводок стають доступні пункти Рахунки і Проводки, при розрахунку перерахувань – пункт Перерахування. Якщо розрахунки проведені і ніякі зміни в розрахункові листки працівників не вносилися, то при черговому відкритті розрахункової відомості перерахунок робити не обов'язково;
  • додаткові налаштування:
    • при установці параметра Очистити результати попереднього розрахунку – видаляються результати попереднього розрахунку;
    • відмітка Заборона коригування картотеки Особові рахунки – при установці параметра ніяка інша станція не може увійти в розрахунковий лист і занести корективи;
    • при установці параметра Експорт розрахункових листів в XML активується кнопка Параметри, яка викликає вікно Параметри експорту. Задається період формування розрахункових листів з … по, Каталог для збереження файлу, Номер АЦСК, Сертифікат та ключ відправника, Пароль секретного ключа, Сертифікат одержувача. При встановленні параметра Зберегти на FTP по кнопці Налаштування FTP налаштовується IP та порт серверу FTP, Ім’я та пароль користувача серверу FTP та Каталог FTP.

Розрахунок Аналітичної розрахункової відомості можна провести безпосередньо у відомості по пункту меню Реєстр / Розрахувати або комбінацією клавіш Ctrl + R.

Згідно з позицією меню Реєстр / Заборона коригування забороняється коригування даних, які змінюють картотеку працівників. Параметр Заборона коригування можна включити тільки тоді, коли немає станцій із завантаженими модулями, які працюють з картотекою працівників. Вимкнути даний параметр може тільки користувач, який його включив, або адміністратор.

Згідно з позицією меню Реєстр / Заборона розрахунку видів оплат... забороняється автоматичний розрахунок і перерахунок видів оплати.

Згідно з позицією меню Реєстр / Протокол розрахунку проводок (комбінація клавіш Ctrl + U) та Протокол розрахунку архівних проводок (комбінація клавіш Ctrl + A) проводиться перевірка формування проводок та видаються її результати.

Згідно з позицією меню Реєстр / Протокол неприпустимих комбінацій ДФ / ЕКВ проводиться аналіз результатів розрахунку видів оплат і фондів.

По пункту меню Реєстр / Перерахунок зарплати виконується перерахунок зарплати вказавши Дата початку перерахунку.

Перегляд особового рахунку працівника виконується по пункту меню Реєстр / Особовий рахунок або по комбінації клавіш Alt + F5.

Відкриття розрахункового листа по працівнику виконується по пункту меню Реєстр / Розрахунковий лист (комбінація клавіш Alt + F3 чи за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

Перегляд наказів виконується по пункту меню Реєстр / Накази… або по комбінації клавіш Alt + P.

Перегляд підтверджених наказів відділом зарплати виконується по пункту меню Реєстр / Підтвердження наказів відділом зарплати або по комбінації клавіш Alt + Н.

Згідно з позицією меню Реєстр / Сповіщення доступний перегляд сповіщень підсистеми Облік праці й заробітної плати (комбінація клавіш Alt + О).

Налаштування виду Аналітично розрахункової відомості проводиться за пунктом меню Вид / Види реєстру (комбінація клавіш Alt + 0 чи за допомогою іконки на панелі інструментів – ) та використанням інших пунктів меню Вид:

  • Навігатор підрозділів (комбінація клавіш Ctrl + F11);
  • Включати підлеглі підрозділи (комбінація клавіш Ctrl + P);
  • Відображати код підрозділу;
  • Відображати колонки з нульовими підсумками;
  • Відображати код групи;
  • Відображення звільнених (комбінація клавіш Alt + U).

Модуль Аналітична розрахункова відомість представляє собою комбінований реєстр, зовнішній вигляд якого залежить від налаштувань по пункту меню Вид.

При роботі з модулем потрібно вказати:

  • Період – зазначається розрахунковий період відомості;
  • перемикачами Всі, Без звільнених, Тільки звільнені – задається порядок виведення інформації у відомості;
  • поля ЕКВ, ДФ – регулюється вивчення даних у розрізі статей ЕКВ та ДФ.

Інформація у модулі згрупована на вкладках: Працівники, Види оплат, Фонди, Рахунки, Проводки, Перерахування.

Мал. 3. Модуль Аналітична розрахункова відомість. Вкладка Працівники
Модуль Аналітична розрахункова відомість. Вкладка Працівники

На вкладці Працівники вікна аналітичної розрахункової відомості відображається реєстр працівників з відображенням наступних даних по кожному працівникові та в цілому по підприємству: Табельний номер, Прізвище І.Б., Вхідний залишок, сума нарахувань і утримань з розбивкою по кодах або найменуваннях видів оплати, вихідний залишок. Перегляд розрахункового листа поточного працівника з реєстру здійснюється по клавіші Enter.

На вкладці Види оплати вікна розрахункової відомості відображається вхідний залишок та вихідний залишок в розрізі боргу підприємства та працівників. В таблиці відображаються суми нарахувань і утримань по кожному з видів оплати по підприємству в цілому.

Мал. 4. Модуль Аналітична розрахункова відомість. Вкладка Види оплати
Модуль Аналітична розрахункова відомість. Вкладка Види оплати

На вкладці Фонди розрахункової відомості відображається суми нарахувань до фондів.

Вид вкладки Рахунки розрахункової відомості аналогічний виду закладки Види оплат. На відміну від закладки Види оплат інформація на закладці Рахунки пропонується з розбивкою не по видах оплати, а по рахунках, за якими розподіляються суми нарахувань (утримань) працівників в бухгалтерському обліку.

На вкладці Проводки розрахункової відомості формуються всі проводки по нарахуваннях і утриманнях зарплати, відрахувань у фонди поточного облікового періоду. Якщо деякі суми відображені червоним кольором, то це означає що проводка помилкова та не може бути сформована вірно за відсутності необхідних даних (наприклад, відсутність бухгалтерського рахунку в особовому рахунку працівника). Сформовані проводки передаються в підсистему Головна книга при закритті періоду або з розрахункової відомості закритого облікового періоду по пункту меню Реєстр / Провести документ. За потреби з розрахункової відомості закритого облікового періоду виконується відкликання проводок з підсистеми Головна книга по пункту меню Реєстр / Відкликати документ.

Мал. 5. Модуль Аналітична розрахункова відомість. Вкладка Проводки
Модуль Аналітична розрахункова відомість. Вкладка Проводки

Меморіальний ордер №5 необхідно формувати зі вкладки Проводки.

На вкладці Перерахування розрахункової відомості відображаються відомості про формування перерахувань грошових коштів до бюджету і фондів. Налаштування алгоритму розрахунку суми перерахування проводиться в пункті Перерахування модуля Налаштування. Самі платіжні доручення формуються в підсистемі Керування фінансовими розрахунками / Облік грошових коштів.

Інформацію для формування платіжних доручень в підсистему Облік грошових коштів можна передати двома способами:

  • якщо під час налаштування перерахування для параметра Перерахування і проводки при виплаті: Формувати перерахування встановлено значення Так, платіжні доручення формуються автоматично при закритті платіжної відомості або списку на перерахування;
  • якщо значення Так не встановлено, інформація передається з закладки Перерахування за пунктом меню Реєстр / Передати документ в банк. Ця операція виконується з розрахункової відомості за закритий обліковий період.

За потреби на вкладці Перерахування відкликаються з підсистеми Облік грошових коштів ті платіжні доручення, які ще не зареєстровані в модулі Виписки банку, або знову передаються в банк. Ці операції здійснюються за пунктами меню відповідно Реєстр / Відкликати документ з банку і Реєстр / Передати документ в банк. Ці операції виконуються з розрахункової відомості за закритий обліковий період.

Якщо підсистема Облік грошових коштів відсутня, платіжні доручення друкуються по пункту меню Реєстр / Друк документа (комбінація клавіш Ctrl+F9) з вкладки Перерахування. При цьому необхідно вказати дату формування платіжного доручення (за замовчуванням пропонується поточна дата) і номер документа.

Перевірка правильності формування проводок виконується по пункту меню Реєстр / Протокол розрахунку проводок. У разі виявлення помилок Комплекс виводить протокол розрахунку з переліком помилок та зазначенням їх джерела.

Примітка: При коригуванні налаштування проводок після початку розрахунків в підсистемі проводки автоматично перераховуються за весь термін зберігання архіву. Зміна налаштувань призведе до того, що на всю суму раніше сформованої проводки створюється сторнуюча проводка з негативною сумою. Тому вносяться зміни в налаштування проводок датованим програмним способом (умова по полю VO_DAT_UP).