Робота з меню в документі операцій
В кожному документі по операціях з готівкою в касі в меню є набір функцій, що поділені на групи Операція, Правка, Сервіс.
Набір функцій меню Операція є найбільш широким.
Пункти меню Створити / Видалити податкову накладну дозволяють проводити відповідні операції по документу, в результаті яких в підсистемі Книга покупок/продажів створюються або видаляються податкові накладні.
Для необхідності в деталізації інформації про рух грошових коштів за різними категоріями, виконується рознесення суми операції:
- по пункту Рознесення по аналітичним карткам (комбінація клавіш Alt + А або за допомогою піктограми на панелі інструментів – ) відкривається таблиця рознесення за аналітичними картками. Вона заповнюється по клавіші Ins (по пункту меню Реєстр / Створити або за допомогою піктограми на панелі інструментів ) за допомогою аналітичної картки-реквізитів аналітики, де по клавіші F3 (або подвійне натискання лівою клавішею миші) викликається відповідний довідник і обирається аналітична картка. Загальна сума операції не перевищує суму операції.
- по пункту Рознесення по статтям… (комбінація клавіш Alt + S або за допомогою піктограми на панелі інструментів ) відкривається таблиця рознесення по шифрах платежів/надходжень. Вона заповнюється за допомогою довідників шифрів платежів та надходжень. Загальна сума операції не перевищує суму операції.
По пункту Податки відкривається Таблиця податків, де обирається потрібний податок, ставка, автоматично зазначається оподаткована сума та обчислюється сума податку. Загальна сума податків відображається в документі в полі Податки.
Пункти Автоматичне рознесення сум і Рознесення сум стають активними лише при переходу в табличну частину документу. При натисканні на вищезгадані пункти меню викликається перелік документів, де обирається потрібний.
При Автоматичному рознесенні сум в табличну частину документу операції заносяться всі документи, наприклад рахунки, по контрагенту, що зазначений в документі платежу/надходження. Заносяться документи, за яким ще не проведена оплата або не відбулось надходження. Непотрібні документи можна видалити.
При обранні пункту Рознесення сум відкривається таблиця за обраним документом, яка містить перелік всіх документів і де можна вибрати потрібний. Пропонуються ті документи, за яким не були проведені платежі або не надійшла оплата.
При реєстрації операції платежів, а також отримання надходження з позначкою Повернення, пропонується реєстр документів постачальників обраного типу. При реєстрації операції надходження, а також платежу з відміткою Повернення, пропонується реєстр документів до оплати.
Сума сплати по даному документу уточнюється і доступна для редагування. Введена сума переноситься в базу даних взаєморозрахунків. Сума платіжної операції розноситься по одному або декільком розрахунковим документам, при цьому загальна сума рознесеної оплати не має перевищувати суму операції.
В меню Сервіс по пункту Налаштування відкривається таблиця Налаштування користувача яка дозволяє налаштувати деякі параметри за замовчуванням.
В налаштуваннях можна:
- обрати найбільш використовуваний журнал для документів, що створюються або відкриваються для обрання потрібного пов'язаного документу;
- для договорів обрати журнал за видом діяльності;
- для автоматичного рознесення сум обрати документ-підставу.
- за необхідності встановити потрібний параметр при поверненні надходження або платежу;
- для авансових звітів зафіксувати шляхом відмітки курс валюти на дату авансового звіту;
- обрати тип документу-підстави за замочуванням;
- параметром відключити контроль взаєморозрахунків;
- параметром відключити певний розрахунок в калькуляції (звертатись до
фахівця!).Примітка: Встановлення зазначених параметрів не обов'язкове та служить для більш комфортної роботи.