Довідник тарифних сіток

Довідник тарифних сіток призначений для визначення співвідношення оплати праці працівників і їх кваліфікації. Тарифна сітка характеризується числом тарифних розрядів і діапазоном тарифних коефіцієнтів. Комплекс підтримує ведення довільної кількості тарифних сіток.

Довідник тарифних сіток розділений на дві частини. У лівій частині знаходиться список сформованих тарифних сіток, а в правій частині відображається інформація про поточну тарифну сітку.

Для створення нової тарифної сітки курсор встановлюється в ліву частину довідника. Згідно з позицією меню Реєстр / Створити з’являється поле для створення нової тарифної сітки. У правій частині вікна заповнюються поля Код і Найменування тарифної сітки, Дата, а також поля Розряд, Ставка. На підставі введеної інформації про тарифні розряди і ставки автоматично розраховуються Тарифний коефіцієнт як відношення тарифної ставки певного розряду до тарифної ставки найменшого розряду і діапазон тарифної сітки.

У полі Тижнева норма годин для педагогічних працівників вказується норма в годинах.

Поле Коментар призначене для введення додаткової інформації про тарифну сітку і не є обов’язковим для заповнення.

Заповнення поля Тарифна сітка особового рахунку пункту Загальні відомості модуля Особові рахунки працівників виконується по клавіші F3. У вікні Довідник тарифних сіток вибирається елемент, а у полі Розряд вказується розряд співробітника (професія співробітника, зазначена в його особовому рахунку, значення не має). Комплекс видасть додатковий запит, в якому вказується передбачувана тарифна ставка працівника даного розряду з урахуванням обраної тарифної сітки. При підтвердженні ці дані автоматично переносяться у поле Оклад / Тариф пункту Загальні довідники модуля Особові рахунки працівників. У разі відмови дане поле заповнюється довільним значенням.

Для редагуванні значень тарифних ставок з Довідника тарифних сіток, які зазначені в особових рахунках працівників, обирається пункт меню Реєстр / Коригування особових рахунків працівників. У вікні Коригування Особових рахунків пропонується вибрати спосіб коригування особових рахунків працівників:

  • Створити новий наказ на зміну Особового рахунку.
  • Коригувати наявні накази.

Другий варіант рекомендується використовувати в разі необхідності виправлення помилок, допущених при заповненні довідника. Створення нового наказу дозволяє зафіксувати дату початку дії нової тарифної ставки у полі Введення в дію. За потреби вносяться дані про наказ (дата, номер і найменування), на підставі якого вносяться зміни.

Також в наказі визначаються параметри:

  • Індексувати заробіток відповідно до зміни окладу/тарифу.
  • Місяць є базовим для визначення відсотка індексації доходу – вказується місяць, який є базовим для визначення відсотка індексації доходу.
  • Вказується Базовий місяць для визначення індексації доходу, який служить для визначення базового місяця індексації заднім числом.

По пункту меню Реєстр / Створити зміну на дату (або по комбінації клавіш Shift + Ins) створюється зміна тарифної сітки На дату.

По пункту меню Реєстр / Мінімальна зарплата задається мінімальна зарплата на Дату, вводиться Сума, параметр Округлювати тарифні ставки встановлюється у разі потреби округлювати і в полі Порядок округлення вказується w.

По пункту меню Реєстр / Коригування довідника ОТН проводиться коригування довідника операційно-трудових нормативів згідно поточного стану довідника Тарифних сіток.