Порядок зняття резерву

Відпуск заблокованого товару зі складу проводиться видатковими складськими ордерами, сформованими на підставі видаткових товарних накладних або рахунків - накладних, в результаті чого зменшується поточна і заблокована кількість товару на складі.

Сформувати видатковий ордер на кількість товару, що перевищує вільний залишок, не можна. Таким чином, якщо потрібно терміново сформувати документ на відвантаження за відсутності достатньої кількості вільного залишку, менеджеру доведеться тимчасово зняти резервування товарів з яких-небудь документів. Дозволено введення від’ємної кількості в специфікації видаткових ордерів.

Умовний резерв і блокування товару знімається за пунктом меню Документ / Зняти резерв або по комбінації клавіш Ctrl + Е в документі, на підставі якого проводилося резервування. Крім того, резерв і блокування знімаються Комплексом автоматично при видаленні цього документа.

Комплекс надає можливість автоматичного зняття простроченого резерву як по всіх позиціях обраного місця зберігання, так і по обраних позиціях. Операція виконується в модулі Картотека складського обліку (модуль Запаси на складах підсистеми Облік запасів).

Зняття простроченого резерву з усіх позицій обраного місця зберігання, виконується в модулі Картотека складського обліку по пункту меню Реєстр / Зняття простроченого резерву..., вказується у спливаючому меню кількість днів. Знімається весь резерв, прострочений на поточний день на вказану вами кількість днів. Поточною датою є системна дата вашого комп'ютера.

Для зняття простроченого резерву за обраними позиціями, відзначаються потрібні нам позиції по клавіші Пробіл, потім вибирається пункт меню Реєстр / Зняття простроченого резерву..., вказується у вікні кількість днів. Буде знято резерв з обраних позицій, прострочений на поточний день на вказану користувачем кількість днів. Поточною датою є системна дата комп'ютера користувача.

Резерв по конкретній картці знімається також користувачем. Для цього відкривається картка складського обліку, на вкладці картки Резерв видаляється рядок резерву за необхідним документом по клавіші F8.

Для відновлення резерву по документу необхідно відкрити цей документ (Замовлення покупців, Рахунок, Видаткову товарну накладну, Рахунок-накладну на продаж) і виконується пункт меню Документ /Зарезервувати товари / Заблокувати товари.