Порядок резервування

Умовне резервування (Умовний резерв) проводиться при формуванні документів:

  • Замовлення покупців;
  • Рахунки до одержання на попередню оплату.

Блокування позиції на складі (Блоковано) проводиться при формуванні документів:

  • Видаткової товарної накладної;
  • Рахунку-накладної на продаж.

Комплекс блокує позиції на складі при реєстрації одержання оплати за рахунком. У цьому випадку статус резерву автоматично змінюється з Умовний резерв на Блоковано.

Термін резервування за замовчуванням визначається параметром налаштування.

У момент резервування Комплекс робить запис в картотеку складського обліку резерву із зазначенням документу, на підставі якого зроблено резервування, і типу резерву. Вільний залишок зменшується на зарезервовану кількість.

Дані щодо резервування конкретної позиції картотеки можна подивитися на вкладці Резерв відповідної картки складського обліку (підсистема Облік запасів / Запаси на складах / Картотека складського обліку). Синім кольором, в цій таблиці відображаються документи, за якими виконано умовне резервування, червоним кольором виділені документи, за якими виконано блокування товару. По кожному документу показана кількість зарезервованого товару і термін резервування.

Примітка: Якщо на складі не вистачає товару для резервування (блокування), резерв по даній номенклатурі не встановлюється.

У Видаткових накладних, Рахунках-накладних, Рахунках, Замовленнях по пункту меню Документ / Коригування резерву (комбінація клавіш Shift + Ctrl + R) є можливість коригування резерву по кожній позиції специфікації (вкладка Специфікація).

Для того, щоб включити можливість резервування на складі, необхідно в налаштуваннях складу встановлювати параметри Працювати з контролем залишків і Робота з резервуванням (див. розділ Параметри).

Якщо в документ додається:

  • складська картка, то Комплекс автоматично, при збереженні документа, зарезервує обрані товари;
  • номенклатурна картка, то при збереженні документа з'явиться вікно для вибору складу, на якому потрібно зарезервувати.

Передбачена можливість налаштування автоматичного підбору складів для резервування. Для цього, в модулі Налаштування підсистеми Облік збуту, на вкладці Параметри необхідно після натискання кнопки Пріоритет складів при підборі КСО вибрати склади в потрібній послідовності, а в документі (по пункту меню Сервіс / Налаштування) включити параметр При резервуванні використовувати склади, зазначені в налаштуваннях підбору карток КСО на сторінці 2 вікна Налаштування .