Переоцінка валюти

Операції Переоцінка валюти призначена для відображення в обліку зміни вартості валюти в гривневому еквіваленті, що виникає при зміні курсу валюти. Ця операція використовується підприємствами, де переоцінка валюти відбувається щодня (як в банках) і є потреба щоденно формувати бухгалтерські проводки на суму переоцінки.

Після обрання в переліку операції Переоцінка валюти відкривається відповідне вікно. Поля містять наступну інформацію:

  • в полі Документ буде автоматично зазначено документ Переоцінки валюти (ПрВал), інші варіанти документів відсутні;
  • і дата (від) документу зазначається вручну;
  • Валюта автоматично зазначається українська гривня, оскільки курсова різниця визначається лише в гривнях;
  • [Курс] автоматично буде дорівнювати 1,0;
  • поле Сума заповнюється автоматично і дорівнює сумі, що відображається в нижній частині екрану в полі Курсова різниця. Поле доступно для редагування. Від'ємна сума переоцінки відображається із знаком "мінус";
  • Призначення заповнюється за необхідності.


В реєстрі операцій, який формується в модулі за замовчуванням, не відображаються суми переоцінки валюти, оскільки така операція не є надходженням коштів або їх витрачанням.



Для відображення в реєстрі сум по операції переоцінки валюти необхідно налаштувати користувацький вид реєстру з відповідними полями. Порядок створення користувацького реєстру розглядається за посиланням Налаштування виду реєстру. Вже створений реєстр обирається по пункту меню Вид/Види реєстру у вікні Вибір виду реєстру. За прикладом створений користувацький реєстр Виписки банку_2.

Примітка: Системні реєстри відображаються у вікні Вибору виду реєстру чорним шрифтом, а користувацькі - синім шрифтом.


В реєстрі в полі Сума переоцінки відображається сума, на яку змінився гривневий еквівалент суми в валюті. Але, оскільки сума переоцінки може бути як позитивною так і від'ємною, то вона додатково відображається в полі витрат або надходжень:

  • поле Сума переоцінки. Витрата - відображається від'ємна сума переоцінки ( в даному полі знак мінус не зазначається);
  • поле Сума переоцінки. Надходження - відображається позитивна сума переоцінка.


Формування бухгалтерських проводок та проведення операції до Головної книги проводиться в документі за загальними правилами.

Документ, за яким сформовані проводки і операції проведені до Головної книги, у виписці банку відображається чорним жирним шрифтом.

Для операції Переоцінка валюти при ручному створенні документа переоцінки поле Сума автоматично заповнюється значенням курсової різниці за день з можливістю редагування за потребою.