Визначення облікової політики для номенклатури запасів
Облікова політика для запасів визначається шляхом прив’язки відповідності номенклатури до об'єкта обліку для конкретного місця зберігання.
Прив’язка здійснюється для кожної номенклатури з Довідника номенклатури (група модулів Довідник номенклатури),системи Загальні довідники (див. Інструкція користувача. Розділ 18 Загальні довідники – ../sys/sys.ditamap).
У Комплексі передбачено кілька схем прив’язки номенклатури:
- по групах;
- по картках;
- у розрізі об’єктів обліку.
Обрання схеми прив’язки номенклатури визначається чинною обліковою політикою підприємства.
Можливість ведення партіонного обліку запасів може зазначатися на рівні груп або на рівні номенклатурної картки.
Механізм обліку запасів ідентичний, як для груп, так і для номенклатури.
Наприклад, в Картці номенклатури запасів необхідно перейти по кнопці Схема обліку в вікно Налаштування схеми обліку, у полі Рахунок обліку вказати необхідну позицію з Плану рахунків підприємства. Таким чином буде виконано прив’язку об’єкту обліку до номенклатури та конкретного місця зберігання.
Якщо необхідно налаштувати схему прив’язки по групах, то по пункту меню Вид / Відображення груп у вікні Довідника номенклатур, потрібно включити відображення даних реєстру в розрізі груп. Далі, обрати потрібне найменування групи, відкрити Картку групи, де у полі Рахунок обліку вказати необхідну позицію з Плану рахунків підприємства.
Надалі при створенні підгруп і номенклатури артикулу даної групи Комплекс автоматично пропонує обраний раніше спосіб обліку, зберігаючи можливість зміни способу обліку.
По клавіші Ins, вибирається місце зберігання, на якому зберігається ТМЦ, вказується об’єкт обліку зі списку. Одна номенклатура може враховуватися на різних складах як різний об’єкт обліку. Визначення вартості ТМЦ буде проводитися в рамках одного об’єкта обліку. У цьому випадку облікова ціна ТМЦ на різних об’єктах обліку може бути різною.