Користувацький шаблон регламентованої звітності
Користувацький шаблон для налаштування форм формується одним з варіантів:
- Копіюється з системного:
- Згідно з позицією меню Реєстр / Копіювати або клавіші F5 створюється копія існуючого шаблону налаштування звітності. Після цього за допомогою клавіші Enter відкривається вікно Шаблон налаштування форми, в якому проводиться необхідне налаштування.
- Cтворюється з нуля по клавіші Ins або по пункту меню Реєстр / Створити (чи за допомогою відповідної іконки на панелі інструментів – . У вікні Шаблони налаштування форм заповнюються такі поля:
- Код шаблону - унікальне ключове поле для експорту/імпорту шаблонів:
- Код форми – вказується довільний код;
- Найменування – вказується найменування шаблона налаштування форм;
- Статус – вибирається один з варіантів – Дійсний або Архів;
- Тип – Користувацький (за замовчанням);
- Примітка;
- Точність розрахунку – вибирається один з варіантів – Точність валюти (за замовч.), до цільних, до десятих, до сотих.
У вікні Шаблон налаштування форми, згідно з позицією меню Реєстр / Створити / Групу (Рядок поточного рівня, Рядок підлеглого рівня, Колонку) створюються необхідні елементи форми. При створенні групи – вказується Код і Найменування; при створенні рядка вказується Код, Найменування і його тип: Детальна або Розрахункова. При додаванні колонки можна встановити тип Розрахункова колонка. Для редагування та видалення колонки використовується пункт меню Правка / Редактор стовпців.
Редактор стовпців
У комірці шаблону (перетин стовпця і рядка) за допомогою клавіші Enter відкривається вікно Параметри розрахунку комірки, в якому за пунктом меню Реєстр / Відкрити відкривається вікно Параметри розрахунку чарунки, де проводиться налаштування параметрів розрахунку комірок. Комірки шаблону форми розрахункового і детального рядка (колонки) налаштовуються по різних типах оборотів.
У налаштуванні Параметрів розрахунку чарунки для типів Оборот по дебету і Оборот по кредиту для фільтрації даних використовується параметр Індент. проводки, який заповнюється вручну.
Налаштування параметрів чарунки
Для введення приміток в комірку детального типу необхідно у вікні Параметри розрахунку комірки в полі Тип оборотів вибрати ZS Строкове значення. Рядок вводиться в полі Значення розрахунку форми або шаблону, або, при створенні первісного розрахунку, поле Значення заповнюється з шаблону. Значення модифікується і зберігається в рамках одного розрахунку.
Тип оборотів заповнюється зі списку таких значень (заповнюється тільки для типу рядка детальна):
- BD – вхідне сальдо за дебетом рахунка;
- BK – вхідне сальдо по кредиту рахунку;
- ED – вихідне сальдо за дебетом рахунка;
- EK – вихідне сальдо по кредиту рахунку;
- OD – обороти за дебетом рахунка;
- OK – обороти за дебетом рахунка;
- ZN – ручне значення;
- ZS – строкове значення.
У полях Рахунок і Кор. Рахунок вибираються з довідника План рахунку детальні й консолідуючи рахунки. У полях Аналітика рахунку і Аналітика кор. рахунку розрахунку комірки задаються значення кодів реквізитів аналітики з аналітичної картотеки зазначених рахунків.
При наявності аналітики на рахунку в полі Розгорнути аналітику на рівні є можливість вказати необхідний рівень (1 ... 10) при формування звіту з розгорнутими даними аналітики певного рівня.
Поле Сума – це числова константа, яка заповнюється тільки для типу оборотів ZN. У полі Мінус встановлюється позначка, якщо значення потрібно відняти, а в полі Тільки позитивне. знач. – комірка може набувати тільки позитивного значення.
У полі Відсоток встановлюється відсоток від загальної суми комірки. Якщо поле Відсоток заповнене, то сума формується як відсоток від суми значення, отриманого за типом оборотів записи (крім типу для ручного значення ZN). У полі Відсоток вводиться відсоток з точністю до 2х знаків після коми.
Значення, відкориговані вручну в формі розрахунку, відображаються зеленим кольором.
Для типу рядка (колонки, групи) розрахункова (Str – значення довільної комірки будь-якого шаблону) зазначаються:
- Тип оборотів – Str Значення комірки шаблону:
- Шаблон;
- Колонка;
- Код рядка;
- Зміщення початку періоду звіту (за попередній період) – використовується для
розрахунків, якщо необхідно порівнювати дані за кілька періодів. Періоди налаштовуються:
- Тип – місяць, квартал, півріччя, рік;
- Величина зміщення – вказується кількість періодів зміщення (-1 до -12);
- Період розрахунку – місяць, квартал, півріччя, рік, 1-4 квартали, 1-2 півріччя, 1-12 місяці.
Приклад дати, за яку будуть братися дані після налаштування, показується в Результат зміщення від поточної дати (приклад). Решта полів заповнюються як і детальні рядки.
Видалення даних з комірок рядка, в тому числі і розрахункових комірок здійснюється у вікні Шаблон налаштування форм по пункту меню Реєстр / Очистити рядок або по комбінації клавіш Ctrl + F8.
Після налаштування параметрів розрахунку комірки, у вікні Шаблон налаштування форми по пункту меню Реєстр / Перерахувати (за допомогою іконки на панелі інструментів – ), значення в комірці перераховуються згідно зі встановленими налаштуваннями.
Глобальне корегування рахунків і аналітик шаблону форм виконується по пункту меню Реєстр / Глобальне корегування рахунків або по комбінації клавіш Ctrl + G викликається вікно Глобальне корегування рахунків і аналітик шаблону. Для зручності навігації при корегуванні, в полі Тип рахунку по клавіші F3 (або через натискання кнопки зі стрілкою (), що розміщена праворуч від поля Тип рахунку) обираються рахунки, що використовуються у формі шаблону для відображення в табличній частині (Всі рахунки, Головні рахунки, Корр. рахунки). В полі Рядок по клавіші F3 (або через натискання кнопки зі стрілкою (), що розміщена праворуч від поля Рядок) зі списку обирається рядок для корегування в залежності від типу рахунку. В полі Колонка по клавіші F3 (або через натискання кнопки зі стрілкою () обирається стовпець для коригування.
В табличній частині відображаються Код, Назва і Аналітика поточного рахунку, Код, Назва і Аналітика нового рахунку. Для коригування рахунків і аналітик, у відповідному рядку шаблона в стовпці Код рахунку (новий) по клавіші F3 викликається вікно План рахунків в якому обирається рахунок на який потрібно відкоригувати обраний. Корегування аналітики по Коду і Назві нового рахунку здійснюється в таблиці Аналітика рахунку (одержувача). Відповідно до вказаного Коду рахунку (новий) налаштовується аналітика рахунку (одержувача), в полі Код (знач.) по клавіші F3 вказується значення відповідного довідника.
Після внесення коригувань по рахунках і аналітиці натискається кнопка Глобальна заміна реквізитів і після згоди здійснюється оновлення аналітики обраного рахунка. Після збереження коригувань, Код, Назва і Аналітика нового рахунку стає поточним, а його аналітика відображається в таблиці Аналітика рахунка (джерела).