Аналітичні картотеки

Аналітична картотека являє собою набір карток з структурою, що налаштовується. Реквізитний склад картки визначається користувачем і включає в себе дані з різних системних довідників або призначених для користувача аналітичних довідників. Кожна картка містить до 10-ти рівнів вкладеності.

Створення аналітичних картотек проводиться в модулі Аналітичні картотеки(система Загальні довідники) на вкладці Картотеки. У полі Аналітична картотека по клавіші F3 або по пункту меню Вид/Вибір картотеки відкривається список доступних налаштованих картотек.

Модуль Аналітичні картотеки. Вкладка Картотеки. Вибір аналітичної картотеки

У вікні Аналітична картотека по клавіші Ins створюється нова картотека, де вводиться довільне найменування картотеки. По клавіші F4 відкривається вікно заповнення Структури аналітичної картотеки. Курсор встановлюється в списку довідників на необхідний запис і по клавіші F5 реквізит включається в структуру аналітичної картотеки. Реквізити Контрагенти 2, Номенклатура по артикулу 2, Статті ДДС 2використовуються для підключення двічі системного реквізиту в одну картотеку. Чорним кольором в списку виділені системні довідники, синім – призначені для користувача аналітичні довідники.

Вкладка картотеки. Структура аналітичної картотеки

У разі потреби змінюється пропонована назва будь-якого реквізиту аналітики: і системного, і призначеного для користувача. Для цього по клавіші Tab виконується перехід зі списку реквізитів аналітики в структуру картки, встановлюється курсор на потрібний реквізит і вводиться нове найменування. Проводяться подібні зміни не тільки при редагуванні структури нової картотеки, але також, якщо картотека вже містить записи. У таблиці структура картки нової картотеки (без записів карток) по комбінації клавіш Ctrl+↑ і Ctrl+↓ можна змінити рівень реквізиту або видалити його (клавіша F8).

Згідно з позицією меню Реєстр/Приховати закриті записи або клавішею Backspace на вкладці Довідники ховаються закриті записи.

Записи аналітичних карток в картотеці створюються наступними способами:

  • 1й- вручну – проводиться по клавіші Ins у вікні редагування довідника Аналітичні картотеки(наприклад, при формуванні проводки вручну), далі вказуючи для кожного рівня аналітики значення аналітичного реквізиту з довідника по клавіші F3);

  • 2й- програмно (використовуючи функції створення аналітичних карток – ANLCRD, ANLCRD_C_CRT, ANLCRD_CREATE в призначеній для користувача програмі типової операції проводок).