Створення митної накладної

У модулі Митні накладні у полі Журнал обирається журнал, з яким працюватиме користувач та в якому буде створений документ.

При створенні або відкритті документа в реєстрі відкривається вікно документа Переміщення з митного складу, який містить вкладки Реквізити, Специфікація, Розрахунки, Поля користувача (за прикладом Аналітика).

Закладка Поля користувача створена для додаткових полів користувача, які додаються за вимогою користувача у разі необхідності додати до документу особливу інформацію.

Примітка: Додавання закладки і полів користувача проводиться фахівцем із впровадження.


На вкладці Реквізити заповнюються поля:

  • НАКЛАДНА № – поле заповнюється користувачем або автоматично, якщо в модулі Налаштування встановлена позначка автонумерації для відповідного документа;
  • від - вводиться дата накладної, за замовченням – поточна дата створення документу;
  • Журнал – по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою () зазначається журнал для збереження документа, за замовченням встановлено Документи без журналу;
  • Митний склад – по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою () здійснюється вибір митного складу, з якого списується ТМЦ;
  • Постачальник – по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою () обирається постачальник митного товару з довідника контрагентів;
  • Адреса – адреса постачальника прописується автоматично з картки постачальника (довідник контрагентів);
  • Розрах. рахунок – розрахунковий рахунок постачальника заповнюється автоматично з картки постачальника;
  • Банк - банк постачальника заповнюється автоматично з картки постачальника;
  • Склад-одержувач – склад підприємства, на який надходить товар. По клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою () обирається місце зберігання;
  • Валюта - по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою () вибирається валюта обліку суми товару;
  • Курс - вводиться курс валюти суми обліку;
  • Сума - заповнюється автоматично після заповнення вкладки Специфікація;
  • Коментар - заповнюється довільною інформацією. Поле доступне для коригування в закритому для модифікації документі.


На вкладці Специфікація відображається перелік номенклатур, що оприбутковуються з митного складу на інший склад підприємства. Додавання можна провести по пункту меню Специфікація по накладних.



Також додавання номенклатур можливо через довідник ТМЦ (пункт меню Правка / Виклик довідника). Вибір позицій проводиться з картотеки митного складу, відфільтрованої за обраним постачальником в заголовку документу.

В обох варіантах додавання номенклатури зазначається кількість ТМЦ, що надійшла на склад підприємства (в межах наявності його на митному складі). Ціна постачальника підставляється автоматично, з перерахунком в валюту обліку за курсом на день надходження на склад підприємства.

Примітка: Для розрахунку фактичної собівартості оприбуткованих на склад ТМЦ, необхідно правильно обрати податкову модель.

Механізм створення позицій специфікації в документах підсистеми Облік закупок описаний у Робота зі специфікацією документів.



На вкладці Розрахунки відображаються дані складського прибуткового ордеру. Створення складського ордеру проводиться по пункту меню Документ / Сформувати ордери (комбінація клавіш Cntr + O).



Одночасно із прибутковим ордером формується видатковий ордер зі списання ТМЦ з митного складу. Відповідна інформація буде відображена у системному повідомленні Формування складського ордера.



Але на закладці Розрахунки відображаються дані тільки з прибуткового ордеру. Видалення складських ордерів проводиться по пункту меню Документ / Видалити, клавіші F8 або через піктограму .



Редагування полів закладок Реквізити і Специфікація після створення складських ордерів неможливо.

Формування проводок по документу і проведення операції до Головної книги виконується за загальними правила, що розглядається за посиланнями Формування проводок, Проведення документів в Головну книгу / Головний журнал.

Примітка: Якщо проводка по руху ТМЦ була сформована у накладній по переміщенню з митного складу, то у прибутковому і видатковому складських ордерах проводки не формується. В протилежному випадку виникне задвоювання суми по операції.