Налаштування аліментів на 2-х дітей

Формування утримань по аліментах і виконавчих листах для кожного працівника у якого є виконавчий лист, виконується в підсистемі Облік праці й заробітної плати, в групі Картотека, в модулі Особові рахунки працівників.

Розглянемо приклад налаштування для виплати аліментів на 2-х дітей за умови розрахунку аліментів .у відсотковому відношенні від доходу.

Для цього необхідно створити утримання типу Аліменти на отримувача аліментів. Згідно наданих документів утримання формуватимуться часткою від доходу .

Примітка: Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

В Особовому рахунку працівника в розділі Призначення і переміщення в пункті Постійні утримання необхідно вказати дані для розрахунку.

Для створення нового запису курсор встановити в верхню табличну частину. По пункту меню Реєстр / Створити або клавіші Insert відкрити вікно створення. По клавіші F3 відкрити вікно з переліком видів виплат.

У вікні Вибір виду оплати здійснити вибір постійного утримання з видом оплати Аліменти з групи Виконавчі листи (код або назва виду оплат можуть мати інше значення). Натиснути кнопку ОК.

Вибрати Спосіб виплати (зараз найчастіше обирається Банк).

Заповнити поля:

  • Дату початку нарахувань за виконавчим листом;
  • Дату закінчення утримання за виконавчим листом;
  • Прописати Дату народження дитини;
  • Прописати Дату народження 2-ї дитини;
  • Відсоток утримання;
  • Вказати Отримувача;
  • Контрагента;
  • Банк;
  • Розрахунковий рахунок;
  • Особовий рахунок.

Для коректного розрахунку аліментів з відсотковим зазначенням необхідно заповнити також поля:

  • Максимальний % від заробітку;
  • Не менше % прожиткового мінімуму;
  • Не більше 10 прожиткових мінімумів.

Для збереження операції натиснути кнопку ОК.

У працівника в Постійних утриманнях відобразився новий запис, згідно якого буде проводитися утримання аліментів.

Після заповнення даних за виконавчим листом, в розрахунковому листі буде проводитися автоматичний розрахунок суми утримання. При необхідності, можна переглянути розрахунки в розрахунковому листі працівника.

Для подальших дій перейти до розділу Розрахункові листи та в табличній частині по клавіші Enter відкрити Розрахунковий лист за поточний період.

На закладці виду Стандартний або Табличний (вибір виконується для вашої зручності) у розділі Утримання курсор встановити на записі виду Аліменти.

По контекстному меню вибрати пункт Роз’яснення розрахунку.

З'явиться протокол, де зазначено з якої суми розраховані аліменти, який відсоток утримання, виконано контроль згідно прожиткового мінімуму на кожну дитину в залежності від віку, тощо.

Примітка: Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

У цьому випадку, додаткові документи не будуть надаватися. Необхідно буде створити нове утримання типу Аліменти з інформацією про новий розмір аліментів на інших дітей з відповідною часткою від доходу.

Примітка: Стягнення аліментів на дочку, сина, які досягли повноліття та продовжують навчання (до досягнення 23–річного віку) і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, здійснюється у судовому порядку за новою позовною заявою.

У цьому випадку, надаються відповідні документи, на основі яких створюється нове утримання типу Аліменти з внесенням необхідної інформації.