Проводки

Типові операції використовуються для автоматичного формування проводок за заданим шаблоном на підставі даних первинного документа. Для налаштування типових операцій у модулі Налаштування кожної системи існує вкладка Проводки. Принципи налаштування типових операцій однакові для всіх систем (див. п. Типові операції (проводки)).

Створюються групи типових операцій або обирається необхідна група системи. Типові операції створюються по клавіші Ins з вибором по контекстному меню Створити групу типових операцій або Типову операцію. При створенні групи зазначається лише назва групи. При створенні операції заповнюється поле Найменування та вказуються кілька параметрів. Створені групи також відображаються в модулях Бухгалтерська довідка Ф1 і Бухгалтерська довідка Ф2 як додаткове групування документів Бухгалтерська довідка.

При встановленні параметру Призначати найменування операції змістом операції найменування операції відповідає її змісту.

При встановленні параметру Видаляти ручні проводки дозволяється при переформуванні проводок видаляти проводки, сформовані та відкориговані користувачем. Такі проводки відображаються чорним кольором.

Записи проводок з несформованою аналітикою виділяються червоним кольором як помилкові.

При встановленні параметру Операція за замовчуванням при формуванні документів, за якими встановлено параметр Автоматичне формування проводок з ТО за замовчуванням, проводиться обробка даної типової операції.

При встановленні параметру Об'єднання однотипних проводок при формуванні проводок за такою операцією проводки з однаковими реквізитами будуть об'єднуватися.

При встановленні параметру Архів така операція не використовується при формуванні нових документів. У налаштуванні типових операцій вона відображається світло-сірим кольором.

Проводки задаються Табличним або Програмним способом.

При табличному способі задання проводок необхідно поставити перемикач на Табличний і у табличній частині по клавіші Ins викликається вікно налаштування проводки. В полі Дебет та Кредит значення вибирається з загального довідника План рахунків, Коментар заповнюється у разі потреби. Кнопка Сума проведення дозволяє задати формулу розрахунку суми проводки.

При Програмному способі можливо самостійно створити програму розрахунку з урахуванням параметрів або умов операції проводок.

По клавіші F4 викликається редактор програм або по кнопці Редактор. При введенні формули використовується довідник доступних полів, функцій, бібліотек, операцій і довідників, що викликається по клавіші F3.

Мал. 1. Підсистема Головна книга. Модуль Налаштування. Вкладка Проводки
Підсистема Головна книга. Модуль Налаштування. Вкладка Проводки

Типові операції також створюються шляхом їх копіювання в межах групи по пункту меню Реєстр/Копіювати.

Згідно з позицією меню Реєстр/Копіювати в групу відбувається копіювання проводок з розділу в розділ.

Редагування проводок здійснюється по клавіші F4 або по пункту меню Реєстр/Змінити.