Налаштування припустимих кореспонденцій

Для контролю коректності проводок, що здійснюються користувачем, існує механізм контролю правильності формування проводок. З цією метою для рахунку визначається перелік рахунків, з якими можлива кореспонденція окремо по дебету і по кредиту. Налаштування таблиці кореспонденцій проводиться в Плані рахунків для кожного рахунку.

Примітка: На даний час режим використовуються не часто, у зв’язку з використанням типових операцій, які налаштовуються під підприємство з використанням програм проводок, затверджених головним бухгалтером підприємства. Це дає змогу уникнути ручного введення проводок та необхідності контролю припустимих кореспонденцій.

Режим використовується при налаштуванні табличного варіанту проведення проводок.

Курсор встановлюється на рядок рахунку, для якого налаштовується кореспонденція та по клавіші F4 відкривається рахунок.

На закладці Припустимі кореспонденції курсор встановлюється на таблицю У дебет рахунку з кредитів рахунків або З кредиту рахунку в дебет рахунків.

По клавіші F4 відкривається План рахунків.

По клавіші Пробіл зазначаються дозволені кореспондуючи рахунки.



Налаштування припустимих кореспонденцій

Увага: При позначці консолідуючого рахунку автоматично зазначаються всі його субрахунки.
Увага: Таблиця кореспонденцій, налаштована для консолідуючого рахунку, діє для всіх його субрахунків.
Увага: Змінюється таблиця кореспонденцій рахунку будь-якого рівня, незалежно від налаштувань для рахунку більш високого рівня.

Налаштування режиму контролю допустимих кореспонденцій здійснюється в модулі Головна книга / Налаштування / Параметри.

При ручному введенні проводок відсутнього рахунку або з неповним номером курсор встановлюється на найближчий номер рахунку в вікні вибору з Плану рахунків.

Увага: При налаштуванні допустимих кореспонденцій в Плані рахунків при використанні параметра Вид рахунку видно тільки рахунки того ж виду.

Проводки, створені на дату, яка менше дати зазначеної в поле Заборона коригування проводок, датованих раніше (на закладці Доступ) заборонено коригувати. У полі Адміністратор рахунку по клавіші F3 зі списку користувачів вибирається адміністратор даного рахунку. У полі Дата закриття рахунку проставляється дата, з якої рахунок вважається закритим і не може бути використаний в подальших операціях.