Завдання

При заповненні вкладки Завдання по клавіші Ins вибирається одна з наступних операцій: створити Рядок завдання; Додати маршрут; Додати завдання водієві, Імпорт рядків завдання Alt + Ins.

При виборі операції Створення рядка завдання відкривається вікно Точка маршруту. Кожна точка маршруту прив'язана до певного контрагенту (адреси) (поля Контрагент і Адреса) і складається з наступних вкладок - Основні відомості, Додатково і ТТН.

Вкладка Основні відомості включає наступні поля:

  • Прибуття - вказується передбачуваний час і дата прибуття в дану точку маршруту;
  • Вибуття - аналогічна інформація вводитися про від'їзд;
  • Час стоянки - час зупинки в даній точці маршруту. Якщо маршрут вибраний з довідника маршрутів централізованого постачання, дані вносяться автоматично. При цьому, якщо в довіднику було зазначено тільки час стоянки, це значення підтягується в заявку в інші причини. Якщо точка маршруту сформована вручну, то час стоянки вводиться самостійно (включає поля Навантаження - Розвантаження, Перепричеплення причепів, Інші причини, Всього);
  • Дорога / Відстань до попередньої точки - якщо точка маршруту відноситься до маршруту централізованого постачання, то відстань заповнюється автоматично; якщо точка сформована вручну, то його необхідно заповнити;
  • Клас дороги - клас дороги до попередньої точки маршруту. Дані вводяться вручну, або автоматично підтягуються з маршруту централізованого постачання.

Вкладка Додатково призначена для введення додаткових відомостей про причеплення або перепричеплення додаткових причепів і про час роботи спецобладнання. Якщо точка маршруту відноситься до централізованого маршруту, то дані на цю вкладку потрапляють автоматично; якщо точка маршруту створена вручну, то відомості заповнюються користувачем.

На вкладці ТТН по клавіші Ins у вікні Вибір товарно-транспортної накладної вибирається ТТН, або по комбінації клавіш Alt + Ins створюється нова ТТН.

На цій вкладці вносяться фактичні дані по точках маршруту. За замовчуванням, всі поля по точках маршруту заповнюються з відповідних полів завдання, на основі якого створений даний подорожній лист.

Ці поля доступні для коригування з метою внесення фактичних показників. Коригування по точках маршруту та прив'язка до точок маршруту списку ТТН на вантаж, що перевозиться здійснюються за тими ж правилами, що і при формуванні завдання водієві.

По клавіші F8 здійснюється видалення рядків завдання. Проміжні рядки завдання видаляються по комбінації клавіш Shift + F8.

Для автомобілів, що використовують два види палива, на маршруті може бути здійснений перехід з одного палива на інше. У цьому випадку для розрахунку витрат кожного виду палива має бути вказана точка маршруту, що визначає момент переходу на інше паливо. Для цього в подорожньому листі на вкладці Завдання по клавіші F4 відкривається відповідна точка маршруту і у вікні Точка маршруту на вкладці Додатково ставиться відмітка Зміна палива. На підставі введеної інформації проводиться розрахунок нормативних витрат кожного виду палива. Якщо момент зміни палива відбувається в деякій точці, яка не входить в зазначений в завданні маршрут, ця точка повинна бути введена в подорожній лист як додаткова точка маршруту з зазначенням всіх необхідних реквізитів. Така точка маршруту буде пофарбована в синій колір.

При створенні запису точки маршруту при виборі контрагента/адреси на підставі даних з довідника відстаней, швидкості руху і часу виїзду з попередньої точки встановлюється час прибуття на поточну точку маршруту (програма встановлювати значення середньої швидкості по ПЛ).