Заголовок

При створенні нового подорожнього листа заповнюються реквізити вкладки Заголовок:

  • Подорожній лист № – заповнюється автоматично, якщо налаштовано автонумерація, в іншому випадку заповнюється вручну;
  • Дата – за замовчуванням встановлюється поточна, може бути змінена вручну;
  • Журнал – зазначається автоматично;
  • Водій 1, Водій 2 (водій-змінник) – обираються зі списку водіїв;
    Примітка: Поле Водій 1 обов’язкове для заповнення!
  • Автопідприємство і Режим роботи - обираються з довідника по кожному водієві окремо;
  • Інформація про Автомобіль обирається: в полі Державний номер по клавіші F3 обрати з Довідника автотранспорту необхідний автомобіль, поля Марка, Гаражний номер, Тип, Колонна і Гараж заповнюються автоматично, якщо інформація заповнена в довіднику чи за замовчуванням заповнюються даними автомобіля, якщо закріплено за Водієм 1. При необхідності автомобіль може бути змінений шляхом вибору з довідника по клавіші F3.

Для автомобіля виконується пошук по Державному номеру або Гаражному номеру, а для марки автомобіля: по Коду або Марці автомобіля. Сортування між сеансами зберігається.

  • Гараж - вибирається з довідника Автотранспорт;
  • Гаражний номер - вибирається з довідника Автотранспорт;
  • Причіп 1 і Причіп 2 вибираються з Довідника автотранспорту, при цьому в списку транспортних засобів пропонуються тільки транспортні засоби, що відносяться до типу Причепи;
  • Марка причепа – заповнюється найменуванням причепа;
  • Гаражний номер причепа - заповнюється гаражний номер причепа;
  • Супроводжуючий 1 і Супроводжуючий 2 – в разі необхідності заповнюється довільним чином або по комбінації клавіш Alt + S вибором з модуля Картотеки водіїв. Відображаються ті водії, у яких в Картотеці водіїв встановлено в поле Рід занятьСупроводжуючий;
    Примітка: Максимальна кількість водіїв на рейсі – 2 людини, супроводжуючих також 2 людини. Супроводжувати вантаж може і не співробітник автопідприємства.
    • Маршрут – по клавіші F3 вибирається маршрут з довідника маршрутів;
    • Програма розрахунку параметрів – є можливість створення і використання програми користувача для розрахунку і призначення параметрів в подорожніх листах (обирається по клавіші F3).

При наявності такої програми користувач визначає значення параметрів подорожніх листів, які модифікуються відповідно до алгоритму, закладеному в його програму. Деякі поля подорожнього листа не модифікуються – їх можна використовувати тільки для аналізу.

Примітка: При написанні програми користувача необхідно мати на увазі, що Комплекс спочатку автоматично розраховує всі параметри по внутрішньому, закладеному розробниками алгоритму, і тільки після цього здійснює перерахунок відповідно до алгоритму, прописаному в програмі користувача. Наприклад, якщо в програмі користувача змінено тільки значення поправочного коефіцієнта, то це нове значення ніяк не вплине на розрахунок витрати палива за нормою з урахуванням поправочного коефіцієнта. Підсумковий розрахунок витрати палива залишиться колишнім, розрахованим відповідно до закладеного розробниками алгоритмом; відповідно до програми користувача зміниться тільки значення самого поправочного коефіцієнту. Тому в програмі користувача в обов'язковому порядку необхідно прописати весь алгоритм розрахунку результативного параметра.

Якщо робота на підприємстві відбувається з використанням завдань водіям, формування подорожніх листів має здійснюватися на підставі завдань в модулі Завдання водіям. В цьому випадку вкладка Заголовок практично повністю заповнена, крім інформації про другого водія і супроводжуючого. Заповнення полів Причепи стає неактуальним, тому що всі відомості про причепах будуть міститися в точках маршруту (на вкладці Завдання).

По пункту меню Документ / Оновити дані графіка руху (комбінація клавіш Ctrl + L) при збереженні подорожнього листа здійснюється контроль відповідності дати подорожнього листа і дати графіка.

По пункту меню Документ / Супроводжуючі (комбінація клавіш Alt + S) відкривається вікно Супроводжуючі для введення (по клавіші F3) супроводжуючих в подорожній лист.