Бригадні наряди 1

Документи з методом розрахунку Бригадні наряди 1 мають дві вкладки – Бригада і Роботи.

На вкладці Бригада наводиться повний список працівників, із зазначенням їх індивідуальних даних, необхідних для розподілу суми всіх виконаних робіт – відпрацьований час, тариф і КТУ (коефіцієнт трудової участі).

Вкладка Бригада має один з 3 видів, що змінюється по пункту меню Вид:

Стандартний (комбінація клавіш Alt + 1) – таблиця з колонками: Табельний номер, ПІБ, Тариф, Дні, Години, КТУ, Базова сума, Відрядний заробіток.

Премія (комбінація клавіш Alt + 2) – таблиця з колонками: Табельний номер, ПІБ, Відрядний заробіток, % премії, Всього зароблено.

Комбінований (комбінація клавіш Alt + 3) – у лівій частині екрана представлений список працівників, а в правій відображаються дані про того співробітника, на якому в лівій частині екрана встановлений курсор. До полів стандартного виду додаються поля Підрозділ, Професія, Розряд, Тариф, Дні, Години, КТУ, Базова сума, Відрядний заробіток, Премія (Відсоток, Сума, Всього зароблено (сума заробітку по роботах+сума премії), Вид оплати).

На вкладці Роботи вводиться інформація про закриті наряди.

Реєстр робіт має два види:

  • Комбінований. У лівій частині ведеться реєстр робіт, в правій частині екрана пропонуються для введення інформації такі поля: Підрозділ, Рахунок, Замовлення, Дата, Операція, Кількість, Розцінка, Норма часу, Сума, Нормогодини;
  • Стандартний – таблиця з колонками. При роботі зі стандартним видом реєстру робіт набір полів визначає користувач, використовуючи для цього пункт меню Вид / Види реєстру. Список полів фіксований (ті ж поля, що і в комбінованому виді). Під час налаштування реєстру визначається набір полів по клавіші Пробіл і порядок проходження полів (клавіші Ctrl + Up і Ctrl + Down). У реєстрі обов’язково повинні бути присутніми поля Рахунок, Замовлення, Назва замовлення, Операція, Назва Операції, Од. виміру, Норма часу, Нормогодини, К-ть операцій, Розцінка, Дата виконання і Сума.

По кожному наряду вказується його ШВВ (підрозділ фінансування, рахунок і номер замовлення). Поле Операція заповнюється на підставі даних Довідника операційно-трудових нормативів. Після вибору операції поля Підрахунок і Норма часу заповнюються автоматично, якщо дані були введені в довіднику операційно-трудових нормативів. Після заповнення поля Кількість автоматично визначається сума (як добуток кількості та розцінки) і нормогодини (кількість на норму часу). Поля Розцінка і Норма часу заповнюються або виправляються користувачем. Також користувач за потреби заповнює поле Сума без вказівки кількості і розцінок по виконаних виробах.

По закінченні введення списку бригади і списку закритих нарядів визначаються дані, необхідні для розподілу суми заробітку за виконаними роботами між працівниками бригади. У вікні Дані для розрахунку, що викликається після натискання клавіш Ctrl + R, визначається розподіл заробітку або приробітку бригади, що враховується при розподілі тарифу і відпрацьованого часу працівників. У тому разі, якщо працівникам нараховується премія, необхідно також вказати вид премії. При закритті документа: Не передавати відпрацьований час, Формувати поденний табель по незайнятих днях, Успадковувати відпрацьований час з табеля. При створенні запису робіт: Відключити контроль введення замовлення.

Розрахунок відрядного заробітку кожного працівника проводиться за пунктом меню Реєстр / Розрахунок по КТУ. Якщо поле КТУ не заповнене, значення КТУ для всіх працівників за замовчуванням прирівнюється до одиниці.

Для бригадних нарядів існує два способи розподілу: розподіл заробітку і розподіл приробітку. Розподіл заробітку полягає в розподілі між працівниками бригади всієї суми по документу пропорційно тарифу, відпрацьованому часу і КТУ. Розподіл приробітку може проводитися в тому разі, коли сума заробітку бригади перевищує суму заробітків всіх працівників за тарифом: працівникам оплачується за тарифом відпрацьований час, а сума, що залишилася (сума приробітку), розподіляється між працівниками бригади пропорційно тарифу, відпрацьованому часу і КТУ.

Розподілу заробітку і приробітку між працівниками бригади в Комплексі здійснюється на підставі наведених нижче алгоритмів:

РОЗПОДІЛ ЗАРОБІТКУ ПО КТУ:

  1. Для кожного працівника – члена бригади обчислюється базова сума:

Базова сума = Тариф (Кваліфікаційний рівень) * КТУ * Відпрацьований час

  1. Підраховується підсумкова базова сума по всіх працівниках бригади.
  2. Обчислюється коефіцієнт розподілу:
  3. Для кожного працівника – члена бригади обчислюється сума заробітку:

Сума заробітку = Базова сума * Коефіцієнт

ВИВЕДЕННЯ КТУ ПО СУМІ ЗАРОБІТКУ:

  1. Підраховується підсумкова сума заробітку по всіх працівниках – членах бригади.
  2. Підраховується підсумкова сума відпрацьованого часу по всіх працівниках – членах бригади.
  3. Для кожного працівника – члена бригади обчислюється КТУ:

Після виведення КТУ проводиться розподіл заробітку бригади по виведених КТУ і обчислення нових сум заробітку.

РОЗПОДІЛ приробітку ПО КТУ

  1. Для кожного працівника бригади обчислюється заробіток за тарифом:

Заробіток за тарифом = Тариф × Відпрацьований час

  1. Підраховується підсумкова сума заробітку за тарифом по всіх працівниках бригади.
  2. Обчислюється сума відрядного приробітку:

Відрядний приробіток = Сума заробітку бригади – Підсумкова сума заробітку за тарифом

  • Для кожного працівника бригади обчислюється базова суму:

Базова сума = Тариф (Кваліфікаційний рівень)× КТУ× Відпрацьований час

  1. Підраховується підсумкова базова сума по всіх працівниках бригади.
  2. Обчислюється коефіцієнт розподілу:
    • Для кожного працівника – члена бригади обчислюється сума приробітку:

Сума приробітку = Базова сума × Коефіцієнт

  • та заробітку:

Сума заробітку = Заробіток за тарифом + Сума приробітку

ВИВЕДЕННЯ КТУ ПО СУМІ приробітку:

  1. Підраховується підсумкова сума приробітку по всіх працівниках – членах бригади.
  2. Підраховується підсумкова сума відпрацьованого часу по всіх працівниках – членах – бригади.
  3. Для кожного працівника-члена бригади обчислюється КТУ:

Якщо сума приробітку працівника <0, то для працівника встановлюється КТУ = 0.

Після виведення КТУ проводиться розподіл приробітку бригади по виведених КТУ і обчислення нових сум заробітку.

Комплекс дозволяє також розрахувати значення КТУ кожного члена бригади по заданих сумами заробітку. У цьому разі сума у полі Відрядний заробіток всім працівникам проставляється довільним чином, а по команді меню Реєстр / Розрахунок по сумі (або за допомогою комбінації клавіш Shift + F3) проводиться розрахунок КТУ для кожного працівника.

Вид оплати для передачі в розрахунковий лист за замовчуванням відповідає виду оплати, встановленому при формуванні документа. За потреби його можна змінити як для всього документа (у вікні Дані для розрахунку, що викликається за допомогою клавіш Ctrl + R), так і для кожного працівника в комбінованому виді реєстру працівників.

Сума премії кожного працівника розраховується як відсоток від заробітку. Відсоток премії встановлюється для всіх співробітників у вікні Зміна значень по пункту меню Реєстр / Зміна значень, що викликається за допомогою комбінації клавіш Ctrl + V, або безпосередньо для кожного співробітника в комбінованому виді реєстру працівників.

Переглянути розрахунковий лист по робітнику можна по пункту меню Реєстр / Розрахунковий лист (комбінація клавіш Alt + F3).

У разі необхідності можна оновити дні/години з табеля робітника по пункту меню Реєстр / Обновити дні /години з табеля (комбінація клавіш Ctrl + U).