Наряди 2

Документи з методом розрахунку Наряди 2 надають можливість вести поденний облік відпрацьованого часу та навіть вести облік надбавок, перелік яких задає користувач у налаштуванні виду оплати.

При відкритті створеного документа пропонується для заповнення вікно Дані для розрахунку, де на вкладці Робочі дні необхідно відзначити дні, в які бригада працювала за даним нарядом (для обліку в табелі) на вкладці Параметри.

У документах з методом розрахунку Наряди 2 крім вкладок Бригада і Роботи додана вкладка Табель. Вкладка Табель стає активною після введення співробітників. На цій вкладці для кожного виду оплати (системи оплати і надбавок, зазначених у налаштуванні) необхідно вказати фактично відпрацьований час по днях або сумою за місяць. Розрахунок надбавок може виконуватися від тарифної ставки з особового рахунку співробітника або від тарифної ставки, розрахованої як відношення відрядного заробітку з наряду до фактичного часу, відпрацьованому за нарядом.

Вкладка Бригада має 4 види, що встановлюються по пункту меню Вид:

  • Загальний (комбінація клавіш Alt + 1) – вид документа – таблиця з колонками Табельний номер, ПІБ, Код професії, Професія, Розряд, Тарифна сітка, Час, Тариф, КТУ, % премії;
  • Розподіл (комбінація клавіш Alt + 2) – таблиця з полями Табельний номер, ПІБ, Час, Тариф, КТУ, % премії, За тарифом, Приробіток;
  • Комбінований (комбінація клавіш Alt + 3) – найбільш детальна інформація про співробітника. Екран розбивається на дві частини: в правій – список співробітників, а в лівій до перерахованих вище полів додаються поля, вид оплати;
  • Підсумки (комбінація клавіш Alt + 4) – зазначаються загальна кількість відпрацьованих годин, підсумкові суми, отримані працівниками відрядно і за видами доплат.

Вкладка Роботи заповнюється таким же чином і має такі ж види подання, як і в документах з методом розрахунку Бригадний наряд 1. На цій вкладці вказується кількість щодня відпрацьованих годин по виду оплати і надбавок. У Наряді 2 виконується передача в Розрахунковий лист сум ПО ТАРИФУ, якщо приробіток дорівнював нулю. У цьому разі в Шифр виробничих витрат йде код підрозділу із вкладки Роботи. Для працівників, у яких в наряді 2 присутній запис суміщення професій, враховується параметр Використовувати коефіцієнт суміщення. Поєднання відбивається як вид оплати Надбавка, з якої цей рядок поміщається в Розрахунковий листок.

Комплекс дозволяє також розрахувати значення КТУ кожного члена бригади по заданих сумами заробітку. У цьому разі сума у полі Відрядний заробіток всім працівникам проставляється довільним чином, а по команді меню Реєстр / Розрахунок за сумою (або по комбінації клавіш Shift + F3) проводиться розрахунок КТУ для кожного працівника.

Вид оплати для передачі в розрахунковий лист за замовчуванням відповідає виду оплати, встановленому при формуванні документа. За потреби його можна змінити як для всього документа (у вікні Дані для розрахунку, що викликається по комбінації клавіш Ctrl + R), так і для кожного працівника в комбінованому виді реєстру працівників.

Крім того, у вікні Дані для розрахунку на вкладці Параметри встановлюються такі параметри: Розподіляється заробіток – заробіток, приробіток; При розподілі враховується – тариф, відпрацьований час; Відключати контроль введення замовлення в реєстрі робіт; Не передавати відпрацьований час в розрахунковий лист; Передавати в розрахунковий лист суму за тарифом при нульовому заробітку; Автоматично розраховувати години надбавок; Використовувати коефіцієнт поєднання; Вид оплати для передачі суми за поєднання в РЛ.

На вкладці Робочі дні встановлюються параметри робочих днів роботи бригади. Кнопка Всі дні встановлює параметри на всі дні вказаного періоду в полі Розрахунковий період. Кнопка Робочі встановлює параметри на всі робочі дні окрім вихідних вказаного періоду в полі Розрахунковий період. Кнопка Зняти відмітки знімає всі відмітки з днів вказаного періоду в полі Розрахунковий період.

По пункту меню Реєстр / Актуалізація розцінок (комбінація клавіш Alt + А) виконується актуалізація розцінок.