Введення фактичних даних до інвентаризаційної відомості

Якщо дані обліку по будь-якій позиції специфікації відрізняються від фактичних даних про наявність запасів, то вводиться фактична наявність. Введення даних до інвентаризаційної відомості можливо двома варіантами:

  • звичайним способом;
  • з використанням табличного режиму.

При звичайному способі введення фактичних даних курсор встановлюється на необхідний рядок специфікації, і натискається клавіша Enter (подвійний натиск лівої клавіші миші, або клавіша F4, або піктограма на панелі інструментів ).

Відкривається вікно Редагування позиції, де на вкладці Загальна вносяться дані про кількість наявних одиниць номенклатури по факту в полі В НАЯВНОСТІ кількість. Після натискання кнопки ОК відкривається нижня частина вікна, де є можливість зарахування покриття нестач за рахунок норм природнього убутку або за рахунок надлишків.

Для використання табличного режиму введення фактичних даних в документі в меню Документ відмічається параметр Редагування таблиці (комбінація клавіш Shift+F4).

Після цього введення фактичної кількості буде доступним безпосередньо в рядку відомості.

Введення до відомості позицій, які відсутні у відомості, проводиться по пункту меню Реєстр/Створити (по клавіші Ins чи за допомогою піктограми на панелі інструментів ). Далі заповнюються дані у вікні Редагування позиції (див. вище).

Після введення фактичних даних рядків з відредагованими позиціями у відомості інвентаризації відображаються різними кольорами:

  • позиції, де фактична на кількість запасів відповідає обліковим даним, відображаються синім кольором;
  • позиції, де фактична кількість запасів менше за облікові дані, відображаються червоним кольором;
  • позиції, де фактична кількість запасів більше за облікові дані, відображаються зеленим кольором.

Якщо у відомості інвентаризації запасів є від'ємний залишок, то необхідно використати пункт меню Відомість / Обнулити від’ємні залишки (комбінація клавіш Alt+F). За зазначеними позиціями специфікації обнуляються фактичні залишки. Картки з від'ємними залишками не потраплять до прибуткового ордера.

За необхідності по пункту меню Відомість / Обнулити додатні залишки (комбінація клавіш Alt+М) можна провести обнулення фактичних додатних залишків по картках.

Механізм прирівняти фактичні залишки розрахунковим по пункту меню Правка / Встановлення фактичних залишків (комбінація клавіш Alt+R) дозволяє перенести значення облікових залишків у фактичні, в разі їх попереднього обнулення. Виняток становлять позиції, за якими проводилося коригування. Кількість в таких позиціях залишається без змін.

Згідно з позицією меню Відомість /Оновити дані (комбінація клавіш Ctrl+F2) вручну виконується оновлення цін позицій специфікації відомості.