Звичайний режим введення рядків

Створення номенклатурної позиції проводиться по пункту меню Реєстр / Створити (по клавіші Ins, чи за допомогою піктограми на панелі інструментів). Відкривається вікно Модифікація рядка документа.

По клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою (), проводиться вибір номенклатури у вікні Вибір номенклатурних позицій. Потрібна номенклатура обирається по клавіші Enter або подвійним натиском лівої кнопки миші.

Примітка: При невірному або незавершеному налаштуванні облікової політики для місць зберігання, може відкритися вікно Об’єкт обліку для номенклатури, в якому потрібно вказати об’єкт обліку по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою (). Для уникнення такої проблеми необхідно провести налаштування об’єкту обліку (зазначити метод оцінки та бухгалтерські рахунки).

Після обрання номенклатури у вікні Модифікація рядка документа відображається номер та назва Артикулу, а також перелік атрибутів такої номенклатури.

Перелік атрибутів налаштовується при впровадженні Комплексу. Дані атрибутів у вікні Модифікація рядка документа можуть заповнюватися автоматично, із довідника номенклатури, а також можуть заповнюватись/змінюватись користувачем.

Примітка: Заповнення налаштованих атрибутів обов’язкове, це впливає на формування проводок.

Постійні поля:

  • Кількість – вказується кількість запасів у натуральних одиницях та зазначаються одиниці виміру. Вводиться в одній з певних для номенклатури одиниці виміру;
  • К-ть в осн. ОВ – зазначається кількість в основаних одиницях вимірювання. Перерахунок кількості в основну одиницю вимірювання проводиться автоматично;
  • Ціна – вказується ціна за 1-цю продукції, може бути введена за основну або додаткову одиницю виміру;
  • Сума – розрахункове поле, визначається автоматично;
  • Коментар.

Примітка: При створенні прибуткового ордеру, якщо потрібна номенклатура відсутня на обраному складі, необхідно у вікні Вибір номенклатурних позицій відкрити повний перелік номенклатур по пункту меню Вид/Місце зберігання і обрати параметр Відображати всю номенклатуру. Це розширить перелік номенклатур, а також дозволить створити відсутню номенклатуру.

Особливості роботи з номенклатурними позиціями в документах обліку руху запасів вибір описані у розділі Вид відображення номенклатурних позицій.

У документах Видатковий ордер та Акт списання зазначення кількості можливо лише в межах кількості, що доступна у картці складського обліку.

Після формування бухгалтерських проводок і проведення операції до Головної книги редагування значень атрибутів номенклатури й партії в документах руху запасів неможлива.