Часткове переміщення

Даний документ руху формується тільки для карток кількісного типу. Часткове переміщення дозволяє створювати наступні операції:

  • Переміщення на нову картку - картка створюється з даного документа і видаляється при видаленні цього документа;
  • Переміщення на існуючу картку, причому одиниця виміру і використання у картки-здавача та картки-приймача повинні бути однаковими;
  • Формувати документ списання - при списання з картки активу одночасно формується документ на списання, який відображається в реєстрі документів по операції Списання. При цьому відбувається автоматичне перенесення значення полів "Примітка" і "Причина списання" у відповідні поля акту списання, який формується із акту часткового переміщення;
  • Позабалансові ОЗ - проводиться переміщення позабалансових ОЗ;
  • Бібліотечні фонди - проводиться переміщення активів, що належать до бібліотечних фондів.

Введення нового документа руху здійснюється з використанням вікна Часткове переміщення.

Створюється документ по пункту меню Реєстр / Створити(по клавіші Ins або за допомогою піктограми на панелі інструментів – ).

Вікно Часткове переміщення розділене на дві частини.

У верхній частині вікна, як і для всіх документів руху, заповнюються поля: номер документа, дата створення, статус, балансова вартість ОП, примітка. Крім того є поле Причина списання, де зі списку можна вибрати потрібне: Фізичний знос, Безкоштовно передано іншому підприємству, Внаслідок нестачі.

У середній частині вікна заповнюються поля:

  • Здав:
    • МВО – вказується матеріально відповідальна особа), значення береться з довідника налаштування системи;
    • Підр-л – зазначається назва структурного підрозділу, значення береться з загальносистемного довідника підрозділів;
  • Параметри Переміщення на існуючу картку, Формувати документ списання, Позабалансові ОЗ, Бібліотечні фонди обираються за необхідності;
  • Прийняв:
    • МВО – вказується матеріально відповідальна особа), значення береться з довідника налаштування системи;
    • Підр-л – зазначається назва структурного підрозділу, значення береться з загальносистемного довідника підрозділів;
  • Місцезнаходження обирається з довідника територіальних підрозділів;
  • Центр відповідальності - обирається з відповідного довідника;
  • Центр витрат - обирається з відповідного довідника.

В табличній частині вікна проводиться вибір карток. Тут встановлено вбудований фільтр на тип картки – кількісна і МНМА. Також для документів часткового переміщення здійснюється контроль на збіг одиниці виміру в картці-джерелі і картці-приймачі (повинні бути однаковими).

Об’єкти обліку вибираються з картотеки і по комбінації клавіш Ctrl + Enter або шляхом поставлення відмітки за допомогою лівої клавіші миші у рядку з потрібною карткою ОЗ, виділяються ті картки, що входять в список для документа та мають бути перенесені в таблицю. Якщо не відзначений параметр Переміщення на існуючу картку, то переміщення здійснюватиметься на нову картку. Поле Кількість, за замовчуванням, підтягується з картки-приймача, далі воно правиться вручну з урахуванням переміщуваного кількості (тобто збільшується на величину переміщуваного кількості). Поля первісна вартість і нарахований знос, вартість одиниці змінюються автоматично, пропорційно заданій кількості. Для переміщення на новостворену картку в полі Картка вказується номер створюваної картки. Карточці-приймачу по замовчуванню буде присвоюватися значення поля Номер карточки карточки-джерела, у випадку якщо в карточці-джерелі стоїть ознака Елемент групової картки.



Новостворена картка по замовчуванню буде мати найменування ОЗ, значення рахунків обліку, зносу, витрат і місце зберігання такі ж, як у картки-джерела – ці значення змінюються. Значення поля Кількість вводиться користувачем при цьому поля Первісна вартість, Нарахований знос і Вартість одиниці встановлюються автоматично пропорційно переміщуваній кількості (редагуються при необхідності).

Якщо кількість з картки-здавача переноситься повністю, тобто первісна вартість, нарахований знос, кількість в даній картці стає рівним нулю. Ця картка в картотеці відзначаються зеленим кольором.

Детальна інформація про зміни, що відбулися в картках при частковому переміщенні знаходиться в Роз’ясненні розрахунку по комбінації клавіш Ctrl + F1. Балансова вартість об’єкта податкового обліку не змінюється.

Документ також створюється для карток з нульовою вартістю.

В меню Документ через параметр Атрибути картки ОЗ викликається вікно для додавання або редагування наявного значення атрибуту із додаткового довідника на закладці Додатково у картці ОЗ.

Згідно з позицією меню Сервіс / Налаштування в документі задаються наступні параметри:

  • Округлювати суму переміщення – якщо параметр відзначити, то округлюються копійки первісної вартості;
  • Округлювати знос – якщо параметр відзначити, то при переміщенні і сума зносу буде округлена;
  • Автоматичне списання карток з нульовою кількістю;
  • Автоматичне створення документа введення в експлуатацію для МНМА;
  • Підтягувати Підрозділ-здав при виборі МВО-здав;
  • Підтягувати Підрозділ-прийняв при виборі МВО-прийняв.

Формування бухгалтерських проводок з часткового переміщення необоротних активів проводиться за загальними правилами комплексу Типові операції (проводки).

Відповідні записи щодо часткового переміщення будуть відображені у Інвентарних картках обліку основних засобів на вкладках Рух і Зміни.