Видалення та відновлення записів

Необхідно відзначити, що з метою збереження цілісності даних дозволено логічне видалення підрозділу по клавіші F8 (або по пункту меню Реєстр/Видалити) з можливістю подальшого відновлення в довіднику. При цьому запис залишається в базі даних, але виділяється в реєстрі неактивним, чорним кольором і буде недоступним для коригування та вибору в первинних документах. Видалені підрозділи показують в реєстрі або приховують за допомогою пункту меню Вид/Показувати видалені.

Відновлюються логічно видалені записи в режимі Показувати видалені. Для цього курсор встановлюється на підрозділ, яке необхідно відновити, і по клавіші F8 або за пунктом меню Реєстр/Відновити логічно видалені здійснюється відновлення.

Для видалення з бази підрозділу потрібно обрати видалений та обрати Реєстр/Видалити назавжди (абоклавіша F8). В такому разі підрозділ видаляється з бази без можливості відновлення. При видаленні підрозділу назавжди встановлений контроль: якщо даний підрозділ задіяний в документах, то видалення заборонене.

Програма видає повідомлення:

Попередження при видаленні фізично підрозділу в довіднику

Кнопка Детальніше – покаже детальну інформацію – протокол, в яких документах задіяний підрозділ.

У випадках, коли в базі використовується Штатний розпис, та структура підрозділів створена діючим штатним розписом, видалення/редагування в довіднику неможливе. Всі операції потрібно провадити змінами до діючого штатного розпису або введенням в дію нового. В довіднику передбачені контролі та адміністратор отримує наступні повідомлення:

Повідомлення при видаленні підрозділу/структури у довіднику у випадку діючого штатного розпису