Довідники

У групі Довідники модуля Налаштування заповнюються і коригуються довідники, що використовуються при заповненні модуля Особові рахунки працівників для певного співробітника.

Примітка: При використанні підсистеми Облік кадрів більшість довідників заповнюється тільки в одному місці, бо є єдиними для обліку персоналу. Створення записів у довідниках відбувається по клавіші Ins.
Мал. 1. Модуль Налаштування. Група Довідники. Пункт Особовий склад

Модуль Налаштування. Група Довідники. Пункт Особовий склад

Пункт Обліковий склад обов'язковий для заповнення, оскільки обліковий склад вказується при заповненні особових рахунків працівників. Для кожного рядка вказується Код, Найменування і Вид. Поле Вид набуває одного з таких значень:

  • Постійний;
  • Сумісник;
  • Позасписковий;
  • Трудова угода;
  • Тимчасовий;
  • Договір ЦПХ.
Примітка: Записів, які мають один вид може бути декілька.

Пункт Категорії персоналу – вказується Код і Найменування.

Пункт Групи категорій персоналу – категорії довільним чином об'єднуються в групи. У вікні Створення групи категорій вводиться Код і Найменування групи. А також відзначаються категорії, що входять в кожну групу. Кожна категорія відноситься до однієї з груп.

Пункт Підстава прийому – довідник причин надходження. Заповнюються поля Код, Найменування і Причина, яка обирається зі списку: на підставі заяви, по переводу, на конкурсній основі.

Пункт Підстави звільнення – довідник причин звільнення. Заповнюються поля Код, Найменування, Причина звільнення, Класифікатор ПФУ і Примітка. Поле Причина може набувати значення: Поважна, Не поважна. Для відповідності причин звільнення в Комплексі і програмі M.E.Doc необхідно для кожної підстави звільнення вибрати відповідне значення у полі Класифікатор ПФУ (по клавіші F3). При формуванні Об'єднаного звіту у полі Підстава звільнення вибирається стаття закону з довідника підстав звільнень ПФУ, якщо заповнена відповідність. Інакше в це поле виводиться назва підстави звільнення з довідника.

Пункт Чини – для кожного рядка довідника зазначається Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Ранги – для кожного рядка довідника зазначається Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Звання – для кожного рядка довідника зазначається Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Види посвідчень – зазначається Код і Найменування .

Пункт Види додаткових адрес – зазначається Код і Найменування необхідних для обліку додаткових адрес.

Пункт Причина непрацездатності – вказується Код і Найменування . Основний довідник, який наразі використовується для обліку паперових та електронних лікарняних знаходиться у підсистемі Облік кадрів, та рекомендований для використання також при відсутності підсистеми Обліку кадрів на підприємстві. В такому випадку довідник заповнюється до встановлення ліцензії на Комплекс.

Пункт Відомості – довідник заповнюється при довільному принципі розподілу на підприємстві співробітників за відомостями. Відомості формуються не за підрозділами і не в цілому по підприємству. Заповнюються поля Код, Найменування. Код відповідної відомості вказується в подальшому в особовому рахунку співробітника. У полі Касир викликається вікно Вибір працівника, в якому обирається працівник. Можливе формування загальної відомості з кількома підрозділами або завдання програмної умови вибору працівників. У полі Список підрозділів по клавіші F4 з'являється вікно Довідник підрозділів, в якому вибирається підрозділ. У полі Умова включення працівників у відомість по клавіші F4 відкривається вікно Редактор програм: (див. Керівництво адміністратора), в якому вказується умова вибору.

Пункт Страховий збір – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Транзитні рахунки проводок – довідник призначений для формування проводок за транзитними і цільовими рахунками. Рахунки вибираються з плану рахунків, поле Коментар заповнюється користувачем. На даний час майже не використовується, бо проводки у видах оплат частіше формуються програмним способом з урахуванням необхідних умов.

Пункт Списки видів оплат – довідник призначений для об'єднання кількох видів оплати під одним кодом і найменуванням та подальшого використання списків при формуванні проводок і програм користувача. Згідно з позицією меню Реєстр / Створити в таблиці Довідники (Списки видів оплат) відкривається вікно Створення списку видів оплат, в якому вказується Код, Найменування списку видів оплати і заповнюється таблиця Список видів оплат: по клавіші F4 у вікні Довідник «Списки видів оплат» відзначаються необхідні.

Пункт Списки датованих величин – довідник призначений для введення величин, що змінюють значення залежно від дати. Списки датованих величин призначені для формування проводок і програм користувача. Згідно з позицією меню Реєстр / Створити в таблиці Довідники (Списки датованих величин) відкривається вікно Створення списку датованих величин, в якому заповнюються поля Код і Найменування, після чого вказується Дата і Величина. Може використовуватись для величин, яких немає в Комплексі.

Пункт Види трудової діяльності – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Науковий ступінь – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Вчене звання – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.

Пункт Предмети (дисципліни) – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників. Використовується для педагогічних працівників.

Пункт Категорії учнів – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників. Використовується для педагогічних працівників.

Пункт Підвищення тарифу – вказується Код і Найменування. Для кожного значення підвищення тарифу в нижній таблиці зазначаються посади, де таке підвищення може використовуватися. Довідник використовується при заповненні тарифікації педагогічних працівників.

Пункт Кваліфікаційні категорії – вказується Код і Найменування. Довідник використовується при заповненні особових рахунків працівників.