Таблиці

Пункт Мінімальна зарплата - встановлюється дата введення в дію і розмір мінімальної заробітної плати. Додавання запису до таблиці виконується по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Ins.

Пункт Мінімальна зарплата медичних працівників - встановлюється дата введення в дію і розмір мінімальної заробітної плати для категорії працівників (середній медичний персонал, лікарі, тощо). Додавання запису до таблиці виконується по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Ins.

Пункт Прожитковий мінімум - встановлюється дата введення в дію та сума прожиткового мінімуму (Дітям до 6 років; Дітям до 18 років; Працюючим ).

Пункт Межа малозабезпеченості - встановлюється дата введення в дію і гранична сума для розрахунку допомоги по малозабезпеченості.

Пункт Індекс споживчих цін - відображаються індекси споживчих цін, що використовуються для розрахунку індексації грошових доходів. Заповнюються поля: Період, Індекс та за необхідності встановлюється параметр Базовий місяць.

Пункт Індексація середнього заробітку - інформація розподілена на закладках Коефіцієнт індексації, Відсоток індексації, Обмеження. На закладці Коефіцієнт індексації налаштовується довільна кількість таблиць індексації сум, що входять до середнього заробітку для розрахунку оплати за середнім. При створенні нової таблиці заповнюються поля Код і Найменування. Далі заповнюється таблиця із зазначенням Періоду та Коефіцієнту індексації. Коефіцієнт індексації визначається для підприємства або групи працівників. Для певного працівника розрахунок проводиться на підставі таблиці, яка визначається у полі Індексація заробітку пункту Додаткові відомості модуля Особові рахунки працівників. Індексація проводиться на підставі коефіцієнта місяця, в якому відбувається нарахування. Місяць, в якому відбувається зміна окладу (в наказах встановлено параметр, що місяць є базовим), є базовим та індексація для нього не розраховується. Починаючи з наступного місяця, індекс споживчих цін розраховується наростаючим підсумком для подальшої індексації. На закладці Відсоток індексації заповнюється таблиця Поправочний відсоток коефіцієнтів індексації середнього заробітку, які необхідні для регулювання розміру індексації при використанні індивідуальних коефіцієнтів індексації. Цей механізм використовується на підприємствах, де застосовується часткова індексація заробітку. У налаштуванні виду оплати з методом розрахунку Відпустка необхідно включити параметри індексації середнього заробітку:

  • Індексувати середній заробіток;
  • По зміні окладу/тарифу.
Після чого в таблиці Поправочний відсоток коефіцієнта індексації середнього заробітку вказати відсоток. На закладці Обмеження встановлюється обмеження коефіцієнта індексації середнього заробітку, він коригує персональні коефіцієнти , які розраховані при зміні окладів. Зазначається Початок та Закінчення періоду, Максимальний коефіцієнт.

Пункт Середній заробіток - налаштовується довільна кількість таблиць обмеження періоду збору середнього заробітку, який використовується для розрахунку оплати за середнім. При створенні нової таблиці заповнюються поля Мінімальний період збору заробітку, Дата введення в дію. По клавіші F4 заповнюється таблиця Посади із зазначенням Коду та Найменування посади та таблиця Види оплат із зазначенням Коду та Найменування на які поширюються обмеження.

У пункті Максимальний оподатковуваний дохід налаштовуються параметри максимального оподатковуваного доходу для видів оплат та фондів та заповнюється таблиця максимально оподатковуваного доходу .

Зазначається принцип розрахунку максимальної суми оподатковуваного доходу:

  • Єдині для всіх видів оплат і фондів;
  • Визначаються в налаштуванні кожного виду оплати та фонду.

При використанні єдиної таблиці для всіх фондів вноситься дата і сума. При зміні максимальної суми оподатковуваного доходу в таблицю додаються нові рядки із зазначенням періоду початку дії змін.

Також встановлюються параметри розрахунку:

  • Обмежує суму нарахувань:
    • Після відніманням суми утримань;
    • Перед відніманням суми утримань.
  • Розраховується пропорційно відпрацьованому часу.
  • Для фондів види оплат включаються у вихідну суму:
    • Пропорційно;
    • Послідовно – при такому налаштуванні у разі перевищення максимального оподаткованого доходу в РЛ працівника, суми для фондів будуть додаватися в послідовності встановленій по групам ДФ. В разі донарахування фонду до мінімальної зарплати, донарахування теж проводиться в заданій послідовності. По всіх фондам при розподілі вихідних сум по ДФ в першу чергу враховується послідовність ДФ, а потім черговість в налаштуванні фонду.

Пункт Дивіденди містить таблицю нарахувань дивідендів робітникам. Додавання запису до таблиці виконується по пункту меню Реєстр / Створити або клавішею Ins. У вікні Створення вказується Дата нарахування, Робітники, яким нараховано дивіденди, в окремому полі зазначаються Нерезиденти та Організація, що отримала дивіденди.