Метод розрахунку Аліменти
У верхній частині вікна визначається значення параметрів:
- Код – вказується код;
- Найменування – вказується повне найменування методу розрахунку;
- Метод розрахунку – вибирається метод розрахунок Аліменти.
По пункту Властивості визначається параметр Вид збору за перерахування, який передбачає (за законодавством) вибір варіанта:
- Пошта Збір за рахунок платника;
- Ощадбанк;
- Банк.
На даній вкладці також визначається відсоток утримання із заробітної плати параметром Утримується в межах:...% від заробітної плати, в якому встановлюється максимальний відсоток від суми заробітку, в межах якого розраховується утримання. При перевищенні розрахованої суми над розрахованою межею залишок записується в заборгованість і переноситься на наступний місяць. Сума утримання не перевищує зазначеного відсотка від заробітку.
При установці параметра Не контролювати вихід на борг Комплекс порівнює суму у відомості з сальдо розрахункового листка і не дозволяє виплатити більше. При завданні даного параметра сума утримання резервується і за відсутності боргу підприємства.
Параметр Включати дані внутрішнього сумісника – для працівника, який працює за сумісництвом, при установці даної позначки в розрахунок включаються дані за основною посадою і за сумісництвом.
При встановленому параметрі ПДФО для розрахунку аліментів обчислюється окремо з видів оплат, вхідних в розрахунок аліментів, ПДФО для аліментів розраховується із зазначених в таблиці аліментів видів оплати, тому що існують види оплати, з яких ПДФО береться, а аліменти на них не розраховуються (відрядження понад добової норми).
Установка параметра Лише погашення заборгованості дозволяє погашати заборгованість по аліментах без розрахунку аліментів від суми заробітку за місяць. Розмір заборгованості вказується при введенні запису в пункті Утримання модуля Особові рахунки працівників для певного співробітника. Застосовується для утримання за позовом. Розрахунок утримання складається з погашення заборгованості.
Параметр Виключати можливість появи вихідного залишку шляхом збільшення суми поштового збору за рахунок працівника встановлюється для контролю боргу вихідного залишку за працівником.
Параметр Мінімальний розмір аліментів не може бути менше 30% прожиткового мінімуму відповідно віку дитини. З 8/7/2017-50%.
Рис. 97 – Створення виду оплати – Аліменти. Пункт Властивості
У підпункті Додатково пункту Властивості параметр Вихідна сума визначається вибором одного з варіантів:
- Сумою за списком видів оплат – сума перерахування розраховується від суми зазначених видів оплати;
- Сумою від прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку – сума перерахування розраховується, виходячи з прожиткового мінімуму відповідного віку дитини.
У підпункті Додатково пункту Властивості користувачем визначається параметр При перерахуванні в банк на особовий рахунок, формувати який регламентує створення платіжних доручень по даному виду утримання:
- Одне доручення на всі особові рахунки і додаток до нього;
- Окреме доручення на кожен особовий рахунок.
Параметр Одержувач в платіжному дорученні впливає на формування реквізитів платіжного доручення і визначається вибором одного з варіантів:
- Контрагент;
- Працівник – при роботі на одному підприємстві одержувача і платника аліментів.
По пункту Вихідна сума визначається таблиця Нараховується на суму по видам оплат, в якій по клавіші F4 з’являється вікно Нараховується на суму по видах оплат, в якому зазначається вид оплати, який входить в розрахунок аліментів. При вказівці в переліку виду утримання (ПДФО), ця сума вираховується з базової суми при розрахунку аліментів.
У підпункті Неоподатковувана сума пункту Вихідна сума визначається:
- Параметр Матеріальна допомога включається в дохід – визначається вибором
варіанта, відповідно до законодавства:
- Частково;
- Повною сумою.
- Параметр Благодійні внески зменшують дохід визначається вибором варіанта,
відповідно до законодавства:
- Частково;
- Повною сумою.
По пункту Пошта виконується налаштування параметра Перерахування утримання поштою із зазначенням полів:
- Платник – з Довідника контрагентів вибирається контрагент. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.
- Одержувач – з Довідника контрагентів виконується вибір контрагента. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.
- У полі Призначення для платіжного доручення вказується призначення платежу. По клавіші F4 з’являється вікно Редактор призначення, в якому вказується призначення. По клавіші F3 в цьому вікні з’являється вікно Елементи програми, в якому вибирається елемент програми для призначення.
- За потреби встановлюється позначка Перерахування поштового збору окремим платіжним дорученням.
По пункту Ощадбанк виконується налаштування параметра Перерахування утримання через ощадбанк із зазначенням відділення ощадбанку, через яке перераховується даний вид утримання.
Поле Платник – виконується вибір контрагента з Довідника контрагентів. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.
Параметр Призначення для платіжного доручення визначається вибором варіантів:
- Загальне;
- Окремо на перерахування;
- Окремо на збір.
У необхідному вам призначенні для платіжного доручення по клавіші F4 з’являється вікно Редактор призначення, в якому вказується призначення. По клавіші F3 в цьому вікні з’являється вікно Елементи програми – Поля, в якому вибирається елемент програми для призначення.
По пункту Банк визначається параметр Перерахування утримання через банк із зазначенням відділення банку, через яке перераховується даний вид утримання. Поля Платник, Банк і Розрахунковий рахунок заповнюється автоматично.
У підпункті Розрахунковий рахунок визначається Перерахування утримання через банк із зазначенням параметра Призначення для платіжного доручення при перерахуванні на розрахунковий рахунок (без додатка) і вибором варіантів:
- Загальне;
- Окремо на перерахування;
- Окремо на збір.
Поля заповнюються аналогічно із заповненням відповідних полів пункту Ощадбанк.
У підпункті Особовий рахунок визначається Перерахування утримання через банк із зазначенням параметра Призначення для платіжного доручення при перерахуванні на особовий рахунок (з додатком) та вибором варіантів:
- Загальне;
- Окремо на перерахування;
- Окремо на збір.
Поля заповнюються аналогічно із заповненням відповідних полів пункту Ощадбанк.
По пункту Видатковий ордер визначається Виплата видатковими ордерами за допомогою параметра Призначення для видаткового ордера при виплаті, що має вкладки Видатковими ордерами та Платіжною відомістю. В середині необхідного варіанту призначення по клавіші F4 з’являється вікно Редактор призначення, в якому вказується призначення. По клавіші F3 в цьому вікні відкривається вікно Елементи програми, в якому вибирається елемент програми для призначення.
Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.