Методи розрахунку: Індексація доходу, Індексація державної допомоги

У верхній частині вікна Створення виду оплати визначаються такі параметри:

  • Код – вказується код.
  • Найменування – вказується повне найменування компенсаційного нарахування.
  • Метод розрахунку – вибирається метод розрахунку Індексація доходу, Індексація державної матдопомоги.

По пункту Властивості за потреби зазначається параметр Розраховувати суму індексації пропорційно відпрацьованому часу. У налаштуванні виду оплати індексації для військових або міліції цей параметр включати не потрібно.

Поле Черговість індексації пункту Властивості (для методу розрахунку Індексація доходу ) заповнюється залежно від чинного законодавства.

Параметр Вихідна сума обирається один з варіантів Плановий заробіток або Фактичний заробіток.

За потреби зазначається параметр Розраховувати прожитковий мінімум пропорційно відпрацьованому часу в місяці звільнення.

На вкладці Вихідна сума по клавіші F4 викликається вікно Нараховується на суму по видам оплат , в якому вибираються види оплати.

По пункту Базовий місяць вкладки Параметри встановлення параметру Визначення базового місяця по збільшенню планового заробітку дає можливість автоматичного визначення базового місяця при збільшенні планового заробітку.

Якщо Ви увімкнули Розрахунок планового заробітку виконувати від повної ставки (при неповній ставці працівника) і у працівника зазначено 0,5 ставки, то розрахунок планового заробітку для визначення базового місяця буде виконуватися від повної ставки, тобто від 1.0.

Якщо Ви увімкнули Включати плановий заробіток внутрішнього сумісника в плановий заробіток працівника, то в розрахунок планового заробітку для визначення базового місяця буде включатися плановий заробіток з особових рахунків внутрішнього сумісництва.

Якщо необхідно, відзначається параметр У разі, якщо в період між переглядом заробітної плати не відбулося право на індексацію, місяць чергового підвищення заробітної плати вважається базовим.

Програма з розрахунку індексації завжди самостійно визначає базовий місяць при зміні відсотка вислуги в середині місяця. Іноді не визначається базовий місяць, якщо оклад змінився з 1-го числа, а надбавка збільшилася з 10-го. Для цього служить параметр Плановий заробіток визначається на кінець місяця (інакше на 1-е число).

Параметр Ігнорувати ознаку «Базовий місяць» до травня 2012 року включно служить для повного автоматичного визначення базового місяця.

Параметр У червні 2012 фіксована величина = сумі індексації травня 2012 служить для фіксації суми індексації на рівні травня.

При включенні параметра Ігнорувати підвищення зарплати з 01/06/12 по 20/06/12 (Ген. Прокуратура) все підвищення планового заробітку з 01.06.12 по 20.06.12 будуть враховані при розрахунку індексації за старим алгоритмом, тобто НЕ будуть відніматися, при розрахунку індексації, а підвищення з 21.06.2012 будуть відніматися при розрахунку індексації та фіксованої величини індексації для майбутніх місяців.

Далі на вкладці Види оплат визначається із таблиці Види оплат для визначення місяцяпідвищення зарплати та суми підвищення зарплати параметр Види оплат, що входять в плановий заробіток, який дає можливість вибору видів оплат, що входять в плановий заробіток. У вікні Види оплат, що входять в плановий заробіток що викликається по клавіші F4, проводиться вибір виду оплати.

По пункту Обліковий склад визначається Обліковий склад робітників, яким нараховується індексація доходу.

На вкладці Шифр витрат налаштовується параметр Шифр виробничих витрат, який набуває одного із значень: Заповнюється з основних відомостей Особового рахунку або Успадковується від видів оплат, які входять у вихідну суму. Використовується для віднесення даних нарахувань у співробітників, що працюють на виробництві, на певний шифр витрат при формуванні собівартості.

Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.