Метод розрахунку Лікарняний по травматизму

При формуванні даного методу розрахунку в верхній частині вікна задаються такі параметри:

  • Код – вказується код, зручний для роботи;
  • Найменування – вказується повне найменування лікарняного;
  • Метод розрахунку – вибирається метод розрахунку Лікарняний по травматизму.

Далі по пункту Властивості вибирається один з варіантів параметра Нарахування проводиться виходячи з:

  • Середньоденного заробітку – розраховується середньоденний заробіток і множиться на оплачувану кількість днів хвороби;
  • Середньогодинного заробітку – розраховується середньогодинний заробіток і множиться на оплачувану кількість годин за період > хвороби.

Параметр Вид заробітку, що розраховується:

  • За попередній період – для налаштування алгоритму розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, що обчислюється, виходячи із середнього заробітку працівника за два останні календарні місяці, які передують першому числу місяця, в якому настала непрацездатність, з додаванням до заробітку кожного місяця середньомісячної суми премій. Даний алгоритм розрахунку зазвичай використовується для співробітників, що працюють за відрядною системою оплати праці, і співробітників, які працюють за погодинною системою оплати праці з щомісячною виплатою премії разом із заробітною платою даного місяця. У цьому разі додатково налаштовуються дані для розрахунку середнього заробітку в пункті Середній заробіток;
  • На перший день хвороби – розрахунок проводиться, виходячи з суми планового заробітку з урахуванням середньомісячної суми > премій.

Параметр Додатковий лікарняний, що нараховуються за ті ж дні, що й основний, застосовується за потреби нарахувати на період лікарняного додаткові суми з інших джерел фінансування (не з Соцстраху). Нараховується ще один вид оплати за той же період, що і основний лікарняний.

Параметр Доплата до 100%(пільга постраждалим від Чорнобильської катастрофи) стає активним при включені параметра Додатковий лікарняний, що нараховується за ті ж дні, що й основний.

При необхідності встановлюють параметр Ділити час перехідної зміни, інакше відносити до доби початку зміни.

Вид оплати, визначений як додатковий, не можна використовувати в якості основного виду оплати для нарахування лікарняного.

Вкладка Шкаластажу визначає розмір допомоги залежно від стажу.

У таблиці Шкала впливу стажу на розмір допомоги встановлюється залежність відсотка виплати допомоги по травматизму від стажу працівника.

При розрахунку допомоги параметром Обчислюється стаж вказується, який стаж враховується:

  • Загальний – вибирається за законодавством;
  • Безперервний;
  • Стаж на підприємстві;
  • Галузевий;
  • Стаж держслужбовця;
  • Стаж держслужбовця за вислугу років;
  • Страховий.

Дані про стаж певного працівника містяться в пункті Стаж модуля Особові рахунки працівників.

Дані для розрахунку середнього заробітку визначаються в пункті Вихідна сума. У таблиці Види оплат для розрахунку середнього заробітку здійснюється вибір і зміна видів оплати, на суму яких нараховується лікарняний. По клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період. У полі Список видів оплат, в якому вибирається вид оплати.

У підпункті Пропорційно по клавіші F4 відкривається вікно Пропорційно відпрацьованому часу, в якому вибираються види оплати, які включаються до розрахунку середнього заробітку пропорційно відпрацьованому часу.

Підпункт Фактичні суми використовується в разі розрахунку від планового заробітку, включаються в заробіток фактичні нараховані суми видів оплати (тільки в місяці зміни структури зарплати).

У підпункті Неповний місяць в таблиці Види оплат для визначення неповного відробітку місяця здійснюється вибір і зміна видів оплати, на суму яких нараховується лікарняний. По клавіші F4 відкривається вікно Неповний місяць, в якому вказується Період. У полі Список видів оплат, в якому вибирається вид оплати.

У підпункті Відпрацьований час визначається двома способами:

  • Автоматично, з урахуванням властивостей видів;
  • За всіма видами оплат, що табелюються, за винятком зазначених у > таблиці.

Для розрахунку відпрацьованого часу за замовчуванням використовується час всіх записів видів оплати групи Система оплати, крім видів оплати, для яких включений параметр Не входить до відпрацьованого часу.

Даний параметр дає можливість вказати список видів оплати, час яких не входить до відпрацьованого часу при розрахунку середнього заробітку. Даний параметр актуальний для налаштування лікарняного на підприємствах, де здійснюється оплата простою. Простій не входить до відпрацьованого часу, проте при розрахунку лікарняного цей час необхідно враховувати при обчисленні середнього заробітку.

По пункту Скасовуючі види оплат у таблиці Види оплат, на дні яких не нараховується лікарняний здійснюється вибір необхідних видів оплати по клавіші F4.

Пункт Середній заробіток містить такі параметри:

Поле Середній заробіток обчислюється за... міс. – вказується кількість місяців для визначення розрахункового періоду для розрахунку лікарняного. Після вказівки кількості місяців з’являються додаткові сторінки налаштування і стає доступною відмітка індексувати заробіток.

Параметр По розрахункових періодах для розрахунку середнього заробітку за розрахунковими періодами.

Установка За обліковими періодами застосовується для розрахунку середнього заробітку за обліковими періодами в разі зміни законодавства. При необхідності відзначається параметр Відпрацьований час по розрахунковому періоду.

Параметр За розрахунково-обліковим періодом (як для ЄСВ) з 04/07/2015 згідно Постанови 1266, п.32 та Листа ФСС від 06/11/2015 №24-15-1787

При установці параметра Округлювати середній заробіток розрахована сума середнього заробітку округлюється з точністю до копійок. Середньоденний/середньогодинний заробіток округляється до трьох знаків після коми. Інакше точність – шість знаків після коми.

При установці параметра Не враховувати нез’явлення невиправдані неявки виключаються при визначенні фактично відпрацьованого часу за попередній період і середньоденна/середньогодинна неявки завищуються.

При установці параметра Індексувати заробіток індексація середнього заробітку проводиться на підставі даних таблиці індексації, визначеної в модулі Особові рахунки працівників для певного працівника на вкладці Загальні відомості у полі Індексація. Таблиця Індексація формується на вкладці Індексація вкладки Таблиці даного модуля.

Параметр По змінам окладу/тарифу доступна тільки при встановленій позначці Індексувати заробіток. Індексація проводиться на підставі даних про зміни окладу/тарифу працівника.

Параметр Обробляти продовження лікарняного – при виявленні даних про нараховані раніше суми за лікарняним листом, дата закінчення якого межує з датою початку лікарняного, що оформлюється, при встановленій позначці для розрахунку використовується період збору заробітку попереднього лікарняного.

При встановленому параметрі У розрахунок включається заробіток внутрішнього сумісника в розрахунку беруть участь дані за основною посадою і за сумісництвом, якщо працівник є внутрішнім сумісником.

При встановленому параметрі Суміснику розрахунок від робочих днів (годин) за основним місцем роботи здійснюється роздільний розрахунок лікарняних за основним місцем роботи та за сумісництвом (при розрахунку середнього заробітку за сумісництвом дохід за сумісництвом ділиться на час за основним місцем роботи).

У підпункті Додатково налаштовуються такі параметри:

  • Враховувати переведення на легку роботу – при установці > позначки можливе нарахування суми лікарняних листів за дні, що > табелюються системою оплати, без зменшення фактично > відпрацьованого кількості часу і суми оплати за ці дні;
  • Враховувати періоди роботи по скороченому графіку – > застосовується користувачем при розрахунку лікарняного;
  • Не включати в розрахунок заробіток за місяць настання події – > для розрахунку лікарняного не враховуються дні місяця, в якому > співробітник на лікарняному;
  • Виконувати пошук місяців, що містять відпрацьовані дні – > застосовується при розрахунку середнього заробітку;
  • Параметр Включати премію за підсумками року, нараховану торік, > встановлюється за потреби враховувати премію минулого року при > розрахунку лікарняного;
  • Максимальна кількість місяців, що містять премію за підсумками > року – при нарахуванні на підприємстві протягом року щомісяця > або частіше премії за підсумками минулого року в даному полі > вказується кількість місяців, що містять премії за підсумками > року, які беруть участь в розрахунку середнього заробітку. > Кількість місяців враховується від місяця початку відпустки.

По пункту Максимальна сума налаштовується: Максимальна сума заробітку за місяць визначається:

  • Податком ( не використовується в даний час у зв’язку зі зміною > законодавства).
  • Таблицею – заповнюється значеннями датованих максимальних > величин, з яких сплачуються страхові внески. У таблиці вказується > дата і сума.

По пункту Додаткові лікарняні встановлюється зв’язок даного лікарняного (основного) з усіма додатковими лікарняними. По клавіші F4 відкривається вікно Додаткові лікарняні, з якого вибираються необхідні види оплати.

Далі, в полі Кількість днів основного лікарняного вказується максимальна кількість календарних або оплачуваних днів основного лікарняного:

  • Календарних – 5 днів за чинним законодавством;
  • Оплачуваних.

При підключенні в картці налаштування до основного лікарняного додаткових лікарняних, при додаванні в розрахунковий лист працівника групи лікарняних, вказана в налаштуванні кількість днів розраховується за алгоритмом налаштування основного лікарняного, інші – за алгоритмом налаштування додаткового.

По пункту Шифр витрат налаштовується параметр Шифр виробничих витрат, який набуває одного із значень: Заповнюється з основних відомостей Особового рахунку або Успадковується від видів оплати, що входять у вихідну суму. Використовується для віднесення даних нарахувань у співробітників, що працюють на виробництві, на певний шифр витрат при формуванні собівартості.

Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.