Метод розрахунку Аванс

У верхній частині вікна визначається значення параметрів:

  • Код – вказується код;
  • Найменування – вказується повне найменування методу розрахунку;
  • Метод розрахунку – вибирається метод розрахунок Аванс.

По пункту Властивості визначається параметр Перерахування в банк на особовий рахунок, який аналогічний з відповідним параметром методу розрахунку Виплата зарплати.

Параметр Одержувач в платіжному дорученні впливає на формування реквізитів платіжного доручення і визначається вибором одного з варіантів:

  • Контрагент;
  • Працівник – при роботі на одному підприємстві одержувача і платника.

При установці параметра Не контролювати вихід на борг Комплекс порівнює суму у відомості з сальдо розрахункового листа і не дозволяє виплатити більше. При завданні даного параметра, сума утримання резервується і за відсутності боргу підприємства.

При установці параметра Віднімати податки (аванс = вихідна сума * відсоток – податки (вихідна сума * відсоток)) податки віднімаються після виконання контролю. А саме: в алгоритм розрахунку суми авансу додана процедура розрахунку суми оплати за фактично відпрацьований час з першого числа місяця по день виплати авансу включно. Якщо початкова сума авансу менше, до розрахунку береться сума заробітку за першу половину місяця. Час виправданих неявок (відпустка, лікарняний) і невиправданих неявок виключається з розрахунку.

Параметр Не контролювати аванс на відповідність Закону України від 23.09.10 №2559 VI («не менше оплати за фактично відпрацьований час за першу половину місяця»).

Рис. 101 – Створення виду оплати – Аванс. Пункт Властивості

По пункту Вихідна сума визначається параметр Нараховується на суму по видам оплат – в таблиці по клавіші F4 відкривається вікно Нараховується на суму по видах виплат. У цьому вікні задається список видів оплати, з суми яких нараховується Аванс.

Порядок розрахунку авансу для різних систем оплати визначається установкою параметрів:

  • Від фактичного заробітку з початку місяця до дня виплати авансу;
  • Для відрядників – від планового заробітку;
  • Для почасовиків – від планового заробітку;
  • Плановий заробіток розраховувати пропорційно відпрацьованому часу.

Для параметра Від фактичного заробітку до дня виплати авансу якщо включений параметр Тільки при наявності нез’явлень у першій половині місяця і якщо в першій половині місяця є неявки – розрахунок від заробітку до дня виплати авансу в розмірі 100%, інакше – розрахунок від заробітку за місяць в розмірі, зазначеному в особовому рахунку.

По пункту День виплати визначається параметр Число місяця, в якому виплачується аванс... – поле заповнюється цифровим значенням.

Встановлюється контроль мінімальної суми авансу. Якщо в розрахунковому листі працівника є фактично відпрацьований час за системою оплати або відрядження за період з першого числа місяця до дня виплати авансу, то розраховується планова сума по системі оплати, яка діє на день виплати авансу, і отримана сума порівнюється з сумою авансу.

Якщо плановий оклад (тариф) за якихось причин не може бути розрахований на день виплати авансу, контроль мінімальної суми авансу не виконується.

Причини, через які не виконується контроль:

  • не вказано день виплати авансу в налаштуванні виду оплати "аванс";
  • відсутні відомості про систему оплати або графік роботи в особовому рахунку;
  • не вказано систему оплати на день виплати авансу;
  • немає відпрацьованого часу до дня виплати авансу;
  • підсумований графік роботи (не плутати з підсумованим обліком робочого часу);
  • розрахована сума окладу (тарифу) на день виплати авансу дорівнює нулю.

Далі визначається параметр Аванс не нараховується, якщо працівник у день виплати протабельований одним з наступних видів оплат – в таблиці по клавіші F4 з’являється вікно Скасовуючі види оплат. У цьому вікні задається список видів оплат з груп Відпустки; Лікарняні; Оплата за середнім заробітком.

По пункту Пошта виконується налаштування параметра Перерахування утримання поштою із зазначенням полів:

  • Платник – з Довідника контрагентів вибирається контрагент. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.
  • Одержувач – з Довідника контрагентів виконується вибір контрагента. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.
  • У полі Призначення для платіжного доручення вказується призначення платежу. По клавіші F4 з’являється вікно Редактор призначення, в якому вказується призначення. По клавіші F3 в цьому вікні з’являється вікно Елементи програми, в якому вибирається елемент програми для призначення.
  • За потреби встановлюється параметр Перерахування поштового збору окремим платіжним дорученням.

За потреби платник визначається за джерелами фінансування/економічним класифікатором витрат установкою параметра Платник визначається по ДФ і ЕКВ. Після цього вибирається таблиця для визначення платника в полі Таблиця для визначення платника. Таблиця налаштовується в пункті ДФ і ЕКВ.

По пункту Ощадбанк виконується налаштування параметра Перерахування утримання через ощадбанк із зазначенням відділення ощадбанку, через яке перераховується даний вид утримання.

Поле Платник – виконується вибір контрагента з Довідника контрагентів. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.

Параметр Призначення для платіжного доручення визначається вибором варіантів:

  • Загальне;
  • Окремо на перерахування;
  • Окремо на збір.

У необхідному призначення по клавіші F4 з’являється вікно Редактор призначення, в якому вказується призначення. По клавіші F3 в цьому вікні з’являється вікно Елементи програми, в якому вибирається елемент програми для призначення.

За потреби платник визначається за джерелами фінансування/економічним класифікатором витрат установкою параметра Платник визначається по ДФ і ЕКВ. Після цього вибирається таблиця для визначення платника в полі Таблиця для визначення платника. Таблиця налаштовується в пункті ДФ і ЕКВ.

По пункту Банк визначається параметр Перерахування утримання через банк із зазначенням відділення банку, через яке перераховується даний вид утримання.

Поле Платник – виконується вибір контрагента з Довідника контрагентів. Поля Банк і Розрахунковий рахунок заповнюються автоматично.

У підпункті Розрахунковий рахунок визначається Перерахування утримання через банк із зазначенням параметра Призначення для платіжного доручення при перерахуванні на розрахунковий рахунок (без додатка) і вибором варіантів:

  • Загальне;
  • Окремо на перерахування;
  • Окремо на збір.

Поля заповнюються аналогічно із заповненням відповідних полів вкладки Ощадбанк.

У підпункті Особовий рахунок визначається Перерахування утримання через банк із зазначенням параметра Призначення для платіжного доручення при перерахуванні на особовий рахунок (з додатком) та вибором варіантів:

  • Загальне;
  • Окремо на перерахування;
  • Окремо на збір.

Поля заповнюються аналогічно із заповненням відповідних полів вкладки Ощадбанк.

По пункту Видатковий ордер визначається Виплата видатковими ордерами за допомогою параметра Призначення для видаткового ордера при виплаті – по клавіші F4 з’являється вікно Редактор призначення, в якому вказується призначення. По клавіші F3 в цьому вікні відкривається вікно Елементи програми, в якому вибирається елемент програми для призначення.

Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.