Єдиний соціальний внесок

Увага: Утримання Єдиного соціального внеску з 2016 року не проводиться.

Утримання із заробітної плати з методом Єдиний соціальний внесок здійснюється на підставі законодавства. Ставка цього внеску також визначається за законом.

Для фізичних осіб утримання – єдиний соціальний внесок.

Розрахунок утримань і фондів виконується по розрахунково-обліковому періоду – відпустки і лікарняні по розрахунковому періоду, інші нарахування по обліковому періоду.

У верхній частині вікна визначається значення полів:

  • Код – вказується код.
  • Найменування – вказується повне найменування податку.
  • Метод розрахунку – вибирається метод розрахунок Єдиний соціальний внесок.

По пункту Властивості визначаються такі параметри:

  • Застосування максимальної величини оподатковуваного доходу виконується в порядку: зарплата, ЦПХ, лікарняні, тобто спочатку за максимальною ставкою, потім за ставками в порядку зменшення. Для цього використовується параметр Черговість розрахунку;
  • При установці параметра Розраховується за неповний майбутній місяць виконуються нарахування на наступний місяць;
  • При установці параметра Не включати дані внутрішніх сумісників в розрахунок по основному особовому рахунку нарахування по роботі за сумісництвом виконуються окремо;
  • При установці параметра Враховувати дохід по основному особовому рахунку при розрахунку внутрішнього сумісника буде враховуватися дохід за основним особовим рахунком.

Обирається значення утримання на дохід після звільнення в полі На дохід після звільнення нараховувати вказане утримання.

По пункту Вихідна сума визначається таблиця Нараховується на суму за видами оплат, в якій по клавіші F4 з’являється вікно Нараховується на суму по видам оплат, в якому зазначається вид оплати, який входить в розрахунок.

На вкладці Максимальна вихідна сума за місяць (з’являється, якщо в пункті Таблиці/Максимальний оподатковуваний дохід вказаний параметр Визначаються в налаштуванні кожного виду оплати та фонду)в таблиці ззаповнюються максимальні суми для нарахувань до фондів за датами їх змін. Далі визначається параметр Обмежує суму нарахувань вибором варіанта, відповідного до законодавства:

  • Після вирахування суми утримань;
  • Перед вирахуванням суми утримань.

За потреби встановлюється параметр Розраховується пропорційно відпрацьованому часу.

На вкладці Ставки визначається параметр Ставки залежно від періоду та відсотка утримання. При створенні нової ставки в вікні Нова таблиця вказується Дата введення в дію ставки.

Визначається параметр Копійки оподатковуваного доходу вибором одного з варіантів:

  • Не округлюються;
  • Округлюються;
  • Відкидаються.

Між ставками пенсійного фонду для державних службовців та інших працівників існують відмінності. Для державних службовців створюється прогресивна шкала (1-5%), для всіх інших створюється не прогресивна шкала зі ставками (1-2%).

В таблицю заносяться суми Від , До та Відсоток ставки.

Для прогресивної шкали існує можливість встановити параметр Формувати окремий запис для кожної ставки.

По пункту Проводки налаштовується Спосіб завдання проводок, який призначений для налаштування проводки по кожному виду оплати. Спосіб завдання проводок може бути стандартним, табличним або програмним.

Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.