Метод розрахунку ПДФО 2004

У верхній частині вікна визначається значення параметрів:

  • Код – вказується код;
  • Найменування – вказується повне найменування податку;
  • Метод розрахунку – вибирається метод розрахунку ПДФО 2004.

Параметр Перерахунок податку за рік проводиться визначається вибором варіанта:

  • У грудні поточного року;
  • У місяці наступного року (вказується порядковий номер місяця);
  • Від місячного доходу;
  • Від середньомісячного доходу.

Параметр Дохід розраховується по визначається вибором варіанта:

  • Розрахунковому періоді;
  • Обліковому періоду;
  • Розрахунково-обліковим періодом (як ЄСВ) – лікарняні та відпустка розраховуються за розрахунковим періодом, всі інші види оплати – за обліковим.

Параметр Ставка податку визначається по визначається вибором варіанта:

  • Обліковим періодом;
  • Розрахунковим періодом.

Параметр За неповний майбутній місяць використовується для завдання розрахунку податків з/без пільгами по нарахуваннях майбутнього періоду (відпустка):

  • Розраховується – враховується при виплаті за майбутній місяць;
  • Враховуються пільги – за законодавством.

Параметр Закон України №4661-17 від 24.04.2012 (зміна Податкового Кодексу) (опублікований 28.04.2012) застосовувати:

  • З квітня 2012;
  • З травня 2012.

За замовчанням встановлено З квітня.

На вкладці Дохід і ставки налаштовується перелік видів оплати оподатковуваного доходу і розмір ставки податку по роках. У таблиці Групи доходів за пунктом меню Реєстр / Створити відкривається вікно Створення групи доходів. На вкладці Види оплат по клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період, починаючи з якого список видів оплати оподатковується. У полі Список видів оплат по клавіші F4 відкривається вікно, в якому вибирається перелік видів оплати для включення в оподатковуваний дохід. На вкладці Таблиця ставок вказується рік і розмір ставки податку. На вкладці Параметри користувачем вказується параметр Застосовувати пільги податку і відрахування, що зменшує суму прибуткового податку.

У підпункті Таблиця 1 вкладки Дохід і ставки – в таблиці Дохід, сума якого обкладається в частині, перевищення прожиткового мінімуму, помноженого на коефіцієнт (оплата навчання, стипендія і тому подібне) по клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат. У цьому вікні вказується Період, починаючи з якого оподатковуються види оплати. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно, в якому вибирається перелік видів оплати, сума яких обкладається. Далі користувачем заповнюються поля Період і Коефіцієнт таблиці.

У підпункті Таблиця 2 вкладки Дохід і ставки – в таблиці Дохід з накопиченням за рік, сума якого обкладається в частині перевищення прожиткового мінімуму помноженого на коефіцієнт (нецільова благодійність, мат. допомога) по клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат. У цьому вікні вказується Період, починаючи з якого обкладаються види оплат. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно, в якому вибирається перелік видів оплати, сума яких обкладається. Далі заповнюються поля Період і Коефіцієнт таблиці.

У підпункті Таблиця 3 пункту Дохід і ставки – в таблиці Дохід, сума якого обкладається в частині перевищення прожиткового мінімуму, помноженого на коефіцієнт, помноженого на 2 (мат. допомога на поховання) по клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат. У цьому вікні вказується Період, починаючи з якого обкладаються види оплати. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно, в якому зазначається перелік видів оплати, сума яких обкладається. Далі заповнюються поля Період і Коефіцієнт таблиці.

У підпункті Негрошовий дохід пункту Дохід і ставки за потреби заповнюється таблиця Подарунки і додаткові блага в негрошовій формі. По клавіші F4 відкривається вікно Подарунки і додаткові блага в негрошовій формі, в якому в режимі редагування виконується вибір елемента. Сума подарунку вводиться в розрахунковому листі. Оподатковувана сума подарунку обчислюється при розрахунку прибуткового податку і в розрахунку форми 1-ДФ. Розрахунок оподатковуваного суми виконується за формулою:

Сума подарунка * 100/(100-ставка податку) – відношення добутку суми подарунка на 100 до різниці 100 до ставки податку.

У підпункті Ставки для нерезидентів пункту Дохід і ставки здійснюється налаштування для розрахунку ПДФО нерезидентам України. Необхідно у полі Рік проставити рік і вказати Відсоток. Для працівників з резидентським (2 і 4) буде використана введена ставка ПДФО. Згідно законодавства на даний час пункт не використовується.

У підпункті Додаткові ставки пункту Дохід і ставки в таблиці Додаткові таблиці ставок податку для шахтарів необхідно створити запис з датою введення в дію і відсотком ставки 10.

На вкладці Пільги налаштовується розмір соціальної пільги працівникам 100%, 150%, 200%, визначені законодавством. У таблиці Пільги податку за пунктом меню Реєстр / Створити відкривається вікно Створення пільги податку, в якому заповнюються поля Код, Найменування, Відсоток (від мінімальної зарплати) і, при установці позначки Пільга на дітей, заповнюється поле Кількість дітей. На кожну дитину встановлюється пільга і її граничний розмір згідно із законодавством одним з варіантів:

  • вказується пільга і кількість дітей – в особовому рахунку працівника на вкладці Прибутковий податок вказується одна пільга на дітей і одна пільга на працівника;
  • вказується пільга на одну дитину і встановлюється кількість пільг, що відповідає кількості дітей – в особовому рахунку працівника на вкладці Прибутковий податок створюється кількість записів пільг на дітей дорівнює кількості дітей у працівника і одна пільга на працівника.

Вкладка Відрахування містить таблицю Вирахування (зменшують оподатковуваний дохід). По клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період, починаючи з якого враховуються відрахування. У полі Список видів оплат по клавіші F4 відкривається вікно, в якому зазначаються види оплати, на які зменшується прибутковий податок (соц. податки або утримання в пенсійний фонд, аліменти). Утримання, що віднімаються, розраховуються до розрахунку прибуткового податку. Послідовність розрахунку визначається в списку постійних утримань пункту Інші утримання.

Вкладка Спосіб розрахунку податків містить налаштування способу розрахунку податку за ДФ та ЕКВ – Послідовний або Пропорційний. При послідовному розрахунку за ДФ і ЕКВ визначаються застування пільг – По наростаючому доходу або По загальному доходу.

Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.