Метод розрахунку Прибутковий податок

Увага: На даний час цей метод розрахунку не використовуються через зміни законодавства.

У верхній частині вікна визначається значення параметрів:

  • Код – вказується код;
  • Найменування – вказується повне найменування податку;
  • Метод розрахунку – вибирається метод розрахунку 17 Прибутковий податок.

Параметр Перерахунок податку за рік проводиться визначається вибором варіанта:

  • У грудні поточного року;
  • У місяці наступного року (вказується місяць).

По пункту Властивості параметр За неповний майбутній місяць використовується для завдання розрахунку податків з/без пільгами по нарахуваннях майбутнього періоду (відпустка). Параметр визначається установкою/зняттям позначок:

  • Розраховується;
  • Враховується один неоподатковуваний мінімум;
  • Враховуються пільги на дітей;
  • Враховуються інші пільги.

До інших пільг належить додаткова пільга на трьох і більше дітей. При розрахунку за майбутній період розраховується податок з урахуванням пільги на дітей і 50% за трьох дітей, то встановлюються одночасно дві позначки: Враховуються пільги на дітей, Враховуються інші пільги.

Параметр Дохід сумісника без копійок.

Параметр Дохід, нарахований у місяці звільнення після дати звільнення, обкладається по ставці сумісника.

У підпункті Додатково вкладки Властивості проводиться налаштування параметра Розрахунок від середньомісячного доходу в кожному місяці протягом року:

  • Протягом року наростаючим підсумком;
  • У місяці звільнення;
  • Не розраховувати в місяці без доходу (доступна при установці позначки Протягом року наростаючим підсумком );
  • Звільненим в період з 31 грудня по місяць розрахунку – при встановленій позначці працівники, звільнені в зазначеному проміжку часу, входять в річний перерахунок прибуткового податку;
  • З урахуванням доходу неповністю відпрацьованих місяців.

На вкладці Прибуток визначаються види оплати, які Включаються до сукупного оподатковуваного доходу. У таблиці по клавіші F4 відкривається вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період, починаючи з якого види оплати враховуються у сукупний оподатковуваний дохід. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно, в якому визначається перелік видів оплати, що включаються в цей дохід.

На вкладці Прибуток у підпункті Частково оподатковується визначається параметр Включаються в оподатковуваний дохід зверху неоподатковуваної суми за рік. У таблиці по клавіші F4з’являється вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період, починаючи з якого види оплати враховуються до сукупного оподатковуваного доходу. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно, в якому формується перелік видів оплати, які підлягають обкладенню прибутковим податком відповідно до законодавства (матеріальна допомога понад прожиткового мінімуму).

У підпункті Нарахування у валюті визначається параметр Нараховується у валюті. По клавіші F4 в таблиці відкривається вікно Нараховується у валюті, в якому формується перелік видів оплати, нарахування за якими відбувається у валюті. Параметр Зменшення ставки для валюти вказується в процентах.

У підпункті Натуроплата визначається параметр Оплата в натуральній формі. У таблиці по клавіші F4 з’являється вікно Види оплат, в якому вибирається вид оплати в натуральній формі.

На вкладці Відрахування параметр Зменшують сукупний оподатковуваний дохід визначаються види оплати, на суму яких зменшується сукупний оподатковуваний дохід відповідно до законодавства. У таблиці по клавіші F4 з’являється вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період, починаючи з якого види оплати зменшують сукупний оподатковуваний дохід. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно, в якому визначається перелік видів оплати.

У підпункті Додатково вкладки Відрахування визначається параметр Зменшують оподатковуваний дохід в межах неоподатковуваної суми за рік по клавіші F4 з’являється вікно Датований список видів оплат, в якому вказується Період, починаючи з якого види оплат зменшують оподатковуваний дохід в межах неоподатковуваної суми за рік. У полі Список видів оплат по клавіші F4 з’являється вікно Види оплат, в якому формується перелік видів оплати.

На вкладці Таблиця ставок визначається параметр Ставки податку для постійних працівників. Податок на доходи налаштовується після закінчення налаштування всіх інших видів нарахувань і утримань, оскільки при налаштуванні податку на доходи визначається до якого коду (виду доходу) відноситься кожен вид оплати. У разі додавання нових видів оплати в процесі роботи вносяться відповідні доповнення в налаштування податку на доходи. Новий вид оплати в таблиці створюється за пунктом меню Реєстр/Створити, а зміни виконуються за пунктом меню Реєстр/Змінити. У вікні Редагування таблиці вказується місяць, шкала, відсоток і розмір податку. У полі Для сумісників вказується процентна ставка для сумісників.

У підпункті Додатково вкладки Таблиця ставок визначаються Додаткові таблиці ставок податку.

У підпункті Фіксована ставка визначається параметр Оподаткування по фіксованій ставці. У таблиці по клавіші F4 відкривається вікно Оподаткування по фіксованій ставці, в якому вибирається вид оплати. У полі Відсоток вводиться значення фіксованої ставки.

На вкладці Пільги в таблиці Пільги податку створюється пільга, вказується її Код, Найменування, Розмір і кількість дітей. У колонці На дітей:

  • при значення Так в розрахунку податку здійснюється контроль перевищення 10 мінімальних зарплат;
  • при значення Немає в розрахунку податку здійснюється контроль перевищення 10 неоподатковуваних мінімумів.

Параметр Працівникові, який пропрацював менше 15 днів, пільги не надаються встановлюється при відпрацюванні працівником менше 15 днів.

На вкладці Спосіб розрахунку податків визначається спосіб розрахунку податку за ДФ та ЕКВ – Послідовний або Пропорційний.

Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.