Метод розрахунку Щомісячна премія

Метод розрахунку Щомісячна премія може бути постійним видом нарахування. Може налаштовуватись по окремому працівнику:

  • шляхом внесення відповідного запису в список постійних нарахувань модуля Особові рахунки працівників (група модулів Картотека), на вкладці Призначення і переміщення / Постійні нарахування). В такому випадку, період нарахування заробітної плати та розрахунок суми премії збігається з розрахунковим періодом, за який нараховується премія;
  • шляхом внесення відповідного запису в список постійних нарахувань модуля Універсальний документ (група модулів Документи). В такому випадку, період нарахування заробітної плати визначається користувачем довільно. При цьому:
    • якщо сума премії визначається за певним відсотком – спочатку визначається середньомісячний заробіток (як відношення вихідної суми заробітку за період до кількості місяців, які беруть участь у розрахунку), а потім отриманий середньомісячний заробіток множиться на відсоток премії. Щомісячна премія включається в суму нарахувань у місяці, за який вона розраховується;
    • якщо сума премії визначається за середнім заробітком – щомісячна премія враховується в суму заробітку того місяця, в якому нараховується (незалежно від періоду збору заробітку, який визначається при її розрахунку). При нарахуванні премії із запізненням і обліку її в заробітку місяця, за який нараховується, використовується метод Премія за період.

Налаштування методу розрахунку Щомісячна премія відбувається у модулі Налаштування (група модулів Параметри) підсистеми Облік праці та заробітної плати. Додавання даної премії виконується в групі Види оплати / Премії по пункту меню Реєстр / Створити (по клавіші Ins або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).

Мал. 1. Створення виду премії – Щомісячна премія. Вкладка Властивості

Створення виду премії – Щомісячна премія. Вкладка Властивості

Для методу розрахунку Щомісячна премія, у вікні Створення виду оплати інформація представлена у вигляді комбінованого реєстру. У верхній частині вікна заповнюються поля:

  • Код – вводиться алфавітно-цифровий код премії;
  • Найменування – вказується повне найменування премії;
  • Метод розрахунку – по пункту меню Правка / Викликати довідник (по клавіші F3 або шляхом натискання на кнопку зі стрілкою ()) вибирається метод розрахунку – Щомісячна премія).

У лівій центральній частині вікна Створення виду оплати дані по виду премії згруповані на вкладках Властивості, Вихідна сума, Входження в середній заробіток, Шифр витрат, Джерело фінансування, Економічний класифікатор витрат, Проводки, Додаткові параметри, Програма користувача.

На вкладці Властивості вікна Створення виду оплати вносяться такі дані:

  • обираються правила розрахунку – Розраховується. Перемикач регулює вихідну суму, яка складається з планових або фактичних сум видів оплати. При занесенні до списку постійних нарахувань премія задається відсотком від суми за списком видів оплати або сумою безпосередньо:
    • Від фактичного заробітку – при розрахунку використовуються дані фактично отриманого заробітку за розрахунковий період;
    • Від планового заробітку – визначається сума планового заробітку за розрахунковий період;
  • параметр Окремо для кожного інтервалу зміни Особового рахунку – при установці позначки в розрахунковому листі працівника у вікні Розрахунковий лист вкладки Розрахунковий лист модуля Особові рахунки працівників формується окремий запис для кожного інтервалу зміни особового рахунку (при зміні окладу/тарифу або графіка роботи в середині місяця). При знятій позначці в розрахунковому листі формується загальний запис;
  • поле Виконувати розрахунок на... місяць пізніше – визначається період відтермінування розрахунку премії щодо нарахованої заробітної плати в місяцях;
  • параметр Премію відносити до заробітку місяця, в якому вона нарахована при розрахунку податків, фондів, середнього заробітку – встановлюється за потреби.

На вкладці Вихідна сума заповнюється таблична частина реєстру Нараховується на суму по видам оплат. По пункту меню Реєстр / Змінити (клавіша F4 чи за допомогою іконки на панелі інструментів – ) відкривається вікно Нараховується на суму по видам оплат, в якому вказується:

  • поле Період – місяць, починаючи з якого список видів оплати враховується в розрахунку премії;
  • таблична частина Список видів оплат – по клавіші F4 з’являється вікно Види оплат, в якому вибирається перелік видів оплати, за якими формуватиметься початкова сума для розрахунку надбавки.
Мал. 2. Створення виду премії – Щомісячна премія. Вкладка Вихідна сума

Створення виду премії – Щомісячна премія. Вкладка Вихідна сума

На вкладці Входження в середній заробіток налаштовуються параметри включення суми виду оплати в середній заробіток:

  • Ділення пропорційно відпрацьованому часу – при встановленій позначці розрахована сума премії коригується з урахуванням фактично відпрацьованого часу в кожному конкретному місяці. При знятті позначки сума премії включається в заробіток. Доступні варіанти пропорційного розрахунку:
    • за графіком працівника;
    • по нормі робочого часу.
  • Тільки якщо премія нарахована за попередні місяці, інакше – повною сумою.
Мал. 3. Створення виду премії – Щомісячна премія. Вкладка Входження в середній заробіток

Створення виду премії – Щомісячна премія. Вкладка Входження в середній             заробіток

По пункту Шифр витрат налаштовуються шифри виробничих витрат. Необхідно обрати один із доступних варіантів перемикача Шифр виробничих витрат:

  • Заповнюється з основних відомостей Особового рахунку – дані по шифрах отримуються з відомостей Особового рахунку працівника;
  • Успадковується від видів оплат, що входять у вихідну суму – використовується для нарахування зарплати у співробітників, що працюють на виробництві, і для списання собівартості.

Налаштування параметрів по пунктах Джерело фінансування, Економічний класифікатор витрат, Проводки,Додаткові параметри, Програма користувача аналогічні відповідним вкладкам методу розрахунку Відрядна.