Методи розрахунку: Вислуга років, Прокурорська вислуга слідчим
Алгоритм розрахунку методів Вислуга років, Прокурорська вислуга слідчим призначений для обліку надбавки за вислугу років, яка нараховується щомісячно.
Метод розрахунку Прокурорська вислуга слідчому використовується для параметрів окремих категорій організацій (модуль Налаштування, вкладка Параметри / Методи розрахунку, встановлюється позначка Для міліції або Для прокуратур).
Перераховані види надбавок розраховуються автоматично при визначенні в списку постійних нарахувань:
- в цілому по підприємству (пункт Постійні нарахування, модуль Налаштування). При введенні надбавки до списку постійних нарахувань по підприємству вказується код шкали стажу і вид стажу (загальний, безперервний, на підприємстві та ін.), розмір якого визначає відповідний відсоток надбавки;
- по окремому працівнику (пункт Постійні нарахування, модуль Особові рахунки працівників). При введенні надбавки до списку постійних нарахувань модуля Особові рахунки працівників вказується код шкали стажу, дата початку стажу, по якій щомісяця підраховується розмір стажу для визначення відповідного відсотка. У списку постійних нарахувань в особовому рахунку працівника для надбавки Прокурорська вислуга слідчим у полі Дата закінчення стажу при зазначенні дати після закінчення стажу розмір стажу не збільшується, а надбавка продовжує нараховуватися до встановлення дати закінчення надбавки, що викликано специфікою її нарахування слідчим, які перейшли на посаду прокурора. В такому випадку, нарахування працівнику за Прокурорською вислугою слідчому зберігаються, але так як він не працює слідчим, стаж слідчого припиняється, починаючи з дати переходу на нову посаду.
При внесенні надбавки в список постійних нарахувань сума не задається, а відсоток визначається за шкалою стажу працівника (державного службовця).
Розрахунок здійснюється згідно пріоритету, описаного в пункті Надбавки та доплати.
Створення даного виду доплати виконується в групі Види оплати / Надбавки та доплати по пункту меню Реєстр / Створити (по клавіші Ins або за допомогою іконки на панелі інструментів – ).
Параметри вкладок Властивості, Вихідна сума описані в методі розрахунку Постійна надбавка, вкладки Оплачуваний час – в методі розрахунку Доплата за заміщення.
На вкладці Шкала стажу налаштовуються параметри впливу стажу на розмір надбавки, в табличній частині реєстру Шкала впливу стажу на розмір надбавки (по пункту меню Реєстр / Створити (по клавіші Insабо за допомогою іконки на панелі інструментів – ). У вікні Шкала впливу стажу на розмір надбавки вводяться дані:
- у верхній частині:
- Код – вводиться алфавітно-цифровий код стажу;
- Найменування шкали стажу – вказується найменування стажу;
- у нижній частині:
- колонка Стаж (років, місяців) – вводиться число, яке позначає розмір стажу. Розмір стажу задається в форматі РР.ММ, де РР – кількість років, ММ – кількість місяців;
- колонка Відсоток – вказується числом відсоток надбавки.
На вкладці Шкала стажу присутні додаткові параметри в підпункті Розрахунок стажу:
- Виключати час знаходження працівника у позасписковому складі – допускається створення декількох шкал стажу для однієї надбавки, при цьому кожна шкала має свій код і найменування. Розмір стажу задається в модулі Особові рахунки працівників для певного співробітника на вкладці Загальні відомості (на стор. 3);
- перемикач При виникненні права на підвищення надбавки в середині місяця зміна
проводиться – застосовується при зміні розміру стажу в середині місяця, який
приводить до переходу на наступний відсоток надбавки. Обирається одне із доступних
значень:
- З початку наступного місяця – розрахунок за новим відсотком надбавки буде здійснюватись з початку наступного місяця;
- В середині місяця – формується два записи надбавки, кожен з яких розраховується з використанням відсотка, що відповідає розміру стажу до і після його зміни.
- При зміні розміру стажу з першого числа місяця змінювати розмір оплати з початку наступного місяця – зазначається при необхідності;
- поле Обмеження відсотка вислуги – максимально можливий відсоток виплати надбавки за вислугу років. При розрахунку працівнику декількох надбавок за вислугу років загальний відсоток надбавок за вислугу можливо обмежити. При розрахунку кожної надбавки за вислугу років проводиться контроль раніше застосованих відсотків з урахуванням відсотка поточної вислуги, що розраховується, на предмет перевищення граничного відсотка. При перевищенні відсоток поточної вислуги – коригується. Якщо значення обмежувального відсотка дорівнює 0, обмеження не виконується;
На вкладці Входження в середній заробіток міститься параметр Ділення пропорційно відпрацьованому часу (крім відпусток і лікарняних).
Робота з іншими вкладками та опис їх полів описаний в характеристиці методу розрахунку Відрядна.